World of Warcraft 7.3 – Shadows of Argus Çıkış Tarihi ve Son Detaylar!

<span class="fa fa-user"></span>
Ceyda Doğan Karaş
0

World of Warcraft 7.3 – Shadows of Argus, sonunda kendisini efsanevi video serisiyle gösterdi. Yama, haftaya bizlerle olacak!

Yama 7.3, Gamescom 2017’de Blizzard’ın sunumu sırasında açıklandı. Bu sefer savunan değil, saldıran taraf olmaya karar veriyoruz. Yıllara meydan okuyan MMORPG, bizi Azeroth’tan biraz daha uzaklara götürecek: Argus (Burning Legion’ın kalesi) ve kendimizi Legion’ın göbeğine atacağız. Velen’in yeni gemisi Vindicaar, üç bölümlük efsanevi bir hikayeye yelken açacak. WoW’un hikaye kısmında her hafta farklı bir görev yapacağız.

Blizzard’ın açıklamasına göre yamanın ilk haftası, Argus istilasına başlayacağız. Army of Light ile bir araya gelecek ve Antoran Wastes’te Legion’ın kalbine dalacağız. Ayrıca World Quest’lere başlayabileceğiz. Yamanın ikinci haftasında Krokuun’un hikayesini tamamlayacağız ve yıkık draenei şehri Mac’Aree’ye seyahat edeceğiz. Bu noktada istila noktalarına (Invasion Points) giriş yapacak ve Burning Legion’ın planlarını bozmaya çalışacağız. Ek olarak Mac’Aree şehrinde World Quest’ler ve istila noktalarına giriş yapabileceğiz. Yamanın üçüncü haftasında ise Argus hikayesini tamamlayacağız. Bütün World Quest’ler açılacak ve yeni zindan olan Seat of the Triumvirate’a girebileceğiz.

Argus’taki ana üssümüzde Vindicaar’ın kendisi bize yardımcı olacak. Kendimizi evimizde hissedebilmemiz için bir yığın detayı bulmamız mümkün. Buna hancı, posta kutumuz, meslekler, Dalaran girişi, görevleri veren NPC’ler, Vindicaar Matrix Core ve Netherlight Crucible gibi içerikler dahil.

Shadows of Argus ile oyuna yeni bir grup olan Army of the Light ekleniyor. Adından da anlayacağımız üzere ışığa hizmet eden bu ordu, Legion’la savaş gemileri Xenadar’dan yüzyıllardır savaşıyor. Amaçları ise ana gezegenlerini geri kazanmak.

Yukarıdaki sinematik ile birlikte aynı zamanda gün içerisinde World of Warcraft 7.3 – Shadows of Argus’un 29 Ağustos tarihinde bizlerle olacağı açıklandı. Haftaya cüzdanları hazırlayın, ara verdiğiniz WoW’a döneceksiniz.

Yama hakkında ayrıntılı bilgiye aşağıdaki videodan ulaşabilirsiniz.

Blizzard’ın gaza getirecek yeni videosu, bizi yıllardır görmediğimiz iki tanıdık yüzle baş başa bırakıyor: Alleria Windrunner ve Turalyon.

Shadows of Argus’ta genel olarak yapabileceklerimiz (Yama 7.3):

  • Legion’ın yozlaşmış dünyası Argus ve draenei’lerin antik şehrini ilk defa keşfedeceğiz.
  • Army of Light ile güçlerimizi birleştirebilecek, yıllardır kayıp olan kahramanlarımız Alleria Windrunner ve Turalyon ile yan yana savaşabileceğiz. (Lütfen araya Sylvanas’ı da ittirin. Yan yana olsunlar!)
  • Yama ile üç bölgeyi keşfedebileceğiz: Argus’un fel gücüyle kaplanmış olan Krokuun, eredar şehrinin antik kalıntıları olan ve gökyüzünde süzülen Mac’Aree, son olarak gezegenin çekirdeği Antoran Wastes.
  • Draenei kültürünü, Velen, Kil’jaeden ve Archimonde’un bir zamanlar hüküm sürdüğü yeni zindan Seat of the Triumvirate’ı fethetme imkanı.
  • Netherlight Crucible sayesinde relic ve artifact özelleştirmesi yapabileceğiz. Ayrıca artifact knowledge, 7.3 ile büyük değişikliklere uğrayacak.
  • Crucible’ı açmak için Krokuun ve Mac’Aree görevlerinin tamamını bitirmek zorundayız. “An Offering of Shadow” görevini tamamladığımız an, Netherlight Crucible açılacak. Bu da yamanın üçüncü haftasına kadar Crucible’a ulaşamayacağımız anlamına geliyor.
  • Legion’ı engellemek için oyuna tekrarlanabilen Invasion Point (İstila Noktası) sistemi geliyor. Farklı dünyalarda bu puanları kazanmamız mümkün. Yamanın ikinci haftasında açılacak olan bu istila noktaları, yeni gezegenler keşfetmemizi sağlayacak ve sonucunda da sağlam ödüller kazanabileceğiz.
  • İstila noktaları iki çeşit olacak: Tier 1, 3-10 kişinin girdiği bir instance, tier 2 ise boss devirebileceğimiz bir raid olacak aynı zamanda  930 ilvl değerinde eşya düşürecek.
  • İstila noktalarındaki görevlerimizi tamamlayabilmemiz için Argus’ta iki farklı haftalık görev mevcut: “Invasion Onslaught” (istila noktalarından Argus Waystone toplama) ve “Invasion of Space” (istila noktalarındaki komutanları yenme).

Netherlight Crucible’ın tam olarak nasıl göründüğünü merak edenler, aşağıdaki videoyu izleyebilirler.

Netherlight Crucible

 

Invasion Point

Destiny 2 Gamescom Fragmanı Yürekleri Hoplatıyor