Hogwarts’ta Geçen Harry Potter: Hogwarts Gizemi Adlı Oyun Geliyor!

<span class="fa fa-user"></span>
Ceyda Doğan Karaş
Haberler
823
0

Los Angeles’ta bulunan mobil oyun stüdyosu Jam City, yaptığı bir açıklamayla Warner Bros. Interactive Entertainment ile  Harry Potter: Hogwarts Gizemi adında bir mobil oyun geliştirmek üzere lisans anlaşması imzaladıklarını açıkladı. Bu oyun, oyunseverlerin  ve serinin hayranlarının kendi oyun içi karakterlerini yarattıktan sonra Hogwarts’ta öğrenci olabildikleri ilk oyun olma özelliğini taşıyor. Harry Potter: Hogwarts Gizemi, Warner Bros. Interactive Entertainment bünyesinde yer alan ve J.K. Rowling’in yarattığı Harry Potter evrenine dair oyun deneyimleri sunmayı hedefleyen Portkey Games aracılığıyla yayınlanacak.

Jam City’nin kurucu ortağı ve  CEO’su Chris DeWolfe konuyla ilgili düşüncelerini, “Jam City için tarihin en ikonik ve büyük markalarından biri için oyun geliştirmek büyük bir gurur. Kendimiz de Harry Potter hayranları olduğumuz için Harry Potter hikayelerini yirmi yıldan fazladır takip edenlere saygımız büyük. Geliştirici ekibimiz J.K. Rowling’in Büyücüler Dünyası’nı seven herkese en sihirli deneyimi ve oynanışı sunmak için sabırsızlanıyorlar, ” sözleriyle dile getirdi.

Harry Potter hayranlarının Hogwarts Büyücülük ve Cadılık Okulu’nda öğrenci olmak hayali artık gerçek oluyor. Bu mobil oyunda kendi karakterinizi yaratıp okula yazılacak ve böylece Hogwarts maceranızın ilk yılına başlayacaksınız. Bu heyecanlı yol boyunca oyuncular, Karanlık Sanatlara Karşı Savunma dersi, İksir dersi, Düello Kulübü gibi sevdikleri tüm sihirli dersler ve aktivitelere katılabilecekler. Harry Potter hikayelerinin birbirinden eksantrik ve unutulmaz profesörleri de oyunda yerlerini alacaklar.

Harry Potter: Hogwarts Gizemi  Warner Bros. Interactive Entertainment tarafından lisanslanmış olup önümüzdeki yıl App Store, Google Play ve Amazon Appstore üzerinden indirilebilir olacak. Harry Potter: Hogwarts Gizemi ile ilgili daha fazla bilgi almak ve kabul mektubunuz gelinceye kadar diğer Harry Potter hayranlarıyla buluşmak için tıklayın.

PS4 Satışları Dünya Çapında 70,6 Milyon Adedi Geçti