Haberler

Mehmet Turgut’un Karelerinde Ölümsüzleştiler

0

Dünya çapında bir çılgınlığa dönüşen “cosplay” akımına Türkiye’de gönül verenler; eğlenceli, hareketli, sosyal ve bir o kadar da emek isteyen hobilerini hayata geçirmeyi sürdürüyor. Televizyonun sevilen yüzü Yunus Günçe’nin “Assassin’s Creed” karakteri Ezio’ya dönüşmesiyle başlayan Red Bull Shape Shifters projesinde hayalini gerçekleştiren amatör katılımcılar arasına bir yenisi daha eklendi. Multiplayer.com.tr‘nin de desteklediği Red Bull Shape Shifters başvurularının ilk kazananı olarak “League of Legends” karakteri Dragonblade Riven’a dönüşen Burcu Aycan ve  “World of Warcraft” karakteri Sylvanas’a dönüşen Melodi Kızılgün’den sonra 2015’in ilk şanslı kişisi Ceyda Doğan Karaş oldu. Ceyda’nın dönüşümünün detayları için www.redbull.com/shapeshifters sayfasını ziyaret edebilirsiniz.RB+ShapeShifters+3

Ceyda Doğan Karaş, Red Bull Shape Shifters kapsamında “Transistor” oyununun başkarakteri Red’e dönüştü. Dönüşüm, önceki cosplayer’larında olduğu gibi Mehmet Turgut’un karelerinde ölümsüzleşti. Türkiye’deki cosplay camiasını menajerlik kavramıyla tanıştıran ve cosplayer’ların hobilerini bir iş modeline dönüştüren Ceyda Doğan Karaş, büründüğü Red karakterini ve cosplay macerasını şöyle anlattı:

“Red Bull Shape Shifters ile Red’e dönüşmek büyük bir heyecan oldu. 2004’ten beri cosplay ile ilgileniyorum. 2008’den beri de resmi olarak bu işle uğraşıyorum. Benim için cosplay her zaman bir hobiydi. Daha önceki cosplayer’lar Burcu ve Melodi de yakın arkadaşlarım. İnsan hayalindeki karaktere bir kere dönüşebiliyor. Red Bull Shape Shifters’ın böyle bir imkan sağlıyor olması harika. Burcu’ya ve Melodi’ye baktığımda karakter birebir uygulanmış olması beni de cezp etti. Oyunlarda yer alan kadın karakterler genelde cosplay camiasında çok sevilir. Ancak ‘Transistor’ oyunundaki Red’i farklı kılan, kadınlığından çok, sesin ve aşkın gücünü kullanan bir karakter olması. Sessiz ama güçlü bir karakter. Çok sevdiği birini kaybetmesine rağmen ayakta kalıyor. Ben güçlü karakterleri çok severim, o yüzden Red’i seçtim.”

Red Bull Shape Shifters macerasını fotoğraflayan Mehmet Turgut, şunları söyledi:

RB+ShapeShifters+2“Çocukluğumdan beri çizgi romanlara meraklıyım. Koleksiyonumda sayısız çizgi roman var. Teknolojinin gelişimiyle birlikte oyunlar yeni tutkum halini aldı. Bir oyun delisi olarak böyle bir projede yer aldığım için çok mutluyum. Çok güzel bir proje olduğunu düşünüyorum. Yunus Günce ile yaptığımız ilk çekim bizim için referans noktası oldu. Her yeni çekimde heyecanı yeniden yaşıyoruz. Kostümleri seçmek, atmosferi yaratmak, ortamı kurmak, çekimleri yapmak en az proje kadar heyecan verici.”

Red Bull Shape Shifters, katılımcılara hayallerindeki oyun karakterine dönüşme imkanı tanıyor. Multiplayer.com.tr‘nin de desteklediği projede, bürünmek istedikleri oyun karakterlerini fotoğraflarıyla birlikte @RedBullTR ve @Multiplayer_TV hesaplarını etiketleyerek Twitter’dan gönderenler arasından şanslı kişiler seçiliyor. Tüm çekimlerini ünlü fotoğrafçı Mehmet Turgut’un gerçekleştirdiği Red Bull Shape Shifters macerasını takip etmek, hayalindeki kahramana dönüşenlerin maceralarını izlemek için www.redbull.com/shapeshifters sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

RB+ShapeShifters+4

İlker Karaş
Strateji oyunlarını sever. Sabaton ve WW2 dediğinizde akan sular durur.

World of Tanks İçin Yeni Görev Sistemi

Previous article

Multiplayer LIVE 58. Haftada Yayındayız!

Next article

You may also like

More in Haberler