HaberlerViewsonic ile Gamescom

NVIDIA, Pascal Mimarili Gaming Dizüstü Ürünlerini Tanıtıyor

0

NVIDIA, dizüstü bilgisayarlar için NVIDIA GeForce GTX 1080, 1070 ve 1060 GPU’larını duyurdu.

NVIDIA Pascal GPU mimarisi tabanlı GTX-10 serisi GPUlar en üst seviye FinFET 16nm sürecinde üretilip, watt başına performans için optimize edilen performans için geliştirildi.

Dizüstü bilgisayar üreticileri bu GPU’ları 18mm kadar ince, yaklaşık 1.8 kg kadar hafif ve 120Hz ile 4K gaming için müthiş performans sağlayan son teknolojiler ile donatılmış, taşınabilir gaming cihazlarının içinde kullanıyor.

NVIDIA Pascal-tabanlı GPU’lar gaming dizüstü bilgisayarların tarihinde, jenerasyon bazındaki en büyük performans sıçramasını temsil ediyor. Tasarımlar ince ve hafiften, masaüstü yenilemelerine kadar çeşitlilik gösteriyor. VR ve PC gaming performansı daha önce mobil bir platformda görülmemiş seviyelere ulaşıyor. Bir önceki nesil Maxwell mimari-tabanlı GPU’lara kıyasla, dizüstü bilgisayarlar için yeni GTX 10-Serisi GPU’lar kutudan çıkar çıkmaz yüzde 75 oranında daha fazla performans sağlıyor. Dual-FET güç kaynağı ve multi-fazlı güç kontrolleri ile, daha hızlı performans için 3x’den fazla overclock potansiyeli sunuyor.

Yeni BATTERY BOOST Teknolojisi ve G-SYNC Ekranlar

Dizüstü bilgisayarlar için GTX 10-Serisi GPU’lar, oyun sırasında 2x’a kadar daha uzun pil ömrü sağlayarak, prizden fişi çekildiğinde bile belirgin akıcılıkta oyun oynamayı mümkün kılıyor ve  en yeni  NVIDIA BATTERY BOOST teknolojisi için destek sunuyor. NVIDIA G-SYNC teknolojisi ile, dizüstü bilgisayarlarda ilk defa  2500×1400 çözünürlük ve 120Hz ekranlar ile, en iyi gaming ekranları daha da iyi hale geliyor.

VRWorks ve Ansel’i Dizüstü Bilgisayarlara Getiriyor

Tüm Pascal-tabanlı GPU’lar gibi, bilgisayarlar için yeni GTX 10-Serisi GPUlar NVIDIA VRWorks teknolojilerini de destekliyor. SMP teknolojisi ile aynı zamanda dünyanın en büyük oyun motorları olan Unreal Engine ve Unity’e de entegre ediliyor. 30’un üzerinde oyun hali hazırda geliştirme aşamasında, ki bunların arasında Unreal Tournament, Poolnation VR, Everest VR, Obduction, Adr1ft ve Raw Databulunuyor.

Ayrıca, oyuncuların oyun oynamanın sanatsal tarafını daha önce mümkün olmayan biçimlerde keşfetmesini, fotoğraflamasını ve paylaşmasını mümkün kılan güçlü bir oyun-fotoğtaflama aracı olan NVIDIA Ansel teknolojisini de destekleniyor. Ansel ile, oyuncular kamerayı bir oyun dünyası içindeki herhangi bir bakış noktasından istedikleri yöne yönelterek diledikleri gameplay ekranlarını oluşturabiliyorlar. Daha sonra, VR headset veya Google Cardboard ile görüntüleme için 360° görüntü yakalayabiliyorlar. Mirror’s Edge: Catalyst, Witcher 3: Wild Hunt ve The Witness, Ansel desteğine sahip ilk oyunlar ve daha fazlası da çok yakında çıkmış olacak.

GTX 1080, GTX 1070 ve GTX 1060 ile donatılmış gaming dizüstü bilgisayarları hali hazırda dünyanın lider dizüstü dizüstü bilgisayar ve sistem üreticilerinden edinilebilir, ki bunların arasında Acer, Alienware, ASUS, Clevo, EVGA, Gigabyte, HP, Lenovo, MSI, Origin, Razer, Sager ve XMG bulunuyor. Özellikler, fiyatlar ve bulunabilirlik durumu markalara göre farklılık gösterebilir.

Ride 2, Sonunda Resmi Olarak Duyuruldu

Ceyda Doğan Karaş
86 doğumlu. Evli, mutlu, Tauren'li. Star Wars, Doctor Who, Yu-Gi-Oh ve Blizzard delisi. 93'ten beri video oyunlarıyla fazla uğraşıyor ve hayatı onların üzerine şekilleniyor. Korku, macera, psikoloji kitap ve animelerine bayılıyor. Koyu Beşiktaş taraftarı ve cosplay organizatörü. Ayrıca cosplay, vazgeçemediği hobilerinden sadece birisi.

Ride 2, Sonunda Resmi Olarak Duyuruldu

Previous article

BANDAI NAMCO’nun Tekken 7 Sürprizleri Açıklandı

Next article

You may also like

More in Haberler