Haberler

PlayStation 4 Satışları 18,5 Milyonu Aştı

0

Sony Computer Entertainment Inc. (SCE), PlayStation 4 oyun konsolunun dünya çapındaki toplam satışlarının 4 Ocak 2015 tarihi itibarıyla 18,5 milyon adedi aştığını, Noel-yılbaşı dönemindeki perakende satışların ise küresel olarak 4,1 milyon adedi aştığını açıkladı. PS4, PlayStation donanım tarihindeki en hızlı ve en güçlü büyümeyi sergilemeye devam ediyor. PS4 sistemi halen dünyanın dört bir yanındaki 123 ülke ve bölgede temin edilebiliyor.

Ayrıca, 2 Ocak 2015 tarihi itibarıyla, 10,9 milyonu aşkın kullanıcı PlayStation Plus (PS Plus) üyelik hizmetinin özellik ve avantajlarından yararlanıyor. Aboneler, üyelerine gerek üçüncü taraf geliştirici ve yayıncılardan gerekse SCE Worldwide Studios’dan popüler oyunların tam sürümlerini hiçbir zaman sınırı veya ekstra maliyet olmaksızın oynamasına imkân veren “Instant Game Collection” gibi çok çeşitli özelliklere de erişebiliyor. PS4 sahipleri aynı zamanda PS Plus ile çevrimiçinde çok oyunculu oyun da oynayabiliyorlar.

Sony Computer Entertainment Inc. Başkan ve Grup CEO’su Andrew House, “Dünyanın dört bir yanındaki bu kadar çok müşterinin geride kalan Noel-yılbaşı dönemi boyunca kendilerine konsol olarak PS4’ü seçmeyi sürdürmesinden son derece mutluyuz. PS4’ü daha da heyecan verici içerikler getirerek ve geniş hizmet sunumları yelpazemizi daha da zenginleştirerek güçlendirmeye ve ek değer yaratmaya devam edeceğiz” şeklinde konuşuyor.

Gerek kullanıcıların gerekse dünya çapındaki üçüncü taraf geliştirici ve yayıncıların güçlü desteği ile, PS4 yazılım satışları da Noel-yılbaşı döneminde satılan 17,8 milyon oyun da dahil olmak üzere, 4 Ocak 2015 tarihi itibariyle dünyanın dört bir yanındaki perakende mağazalarında ve dijital oyun indirme yoluyla satılan 81,8 milyonun üzerinde oyun ile gücünü koruyor.

PS4 sisteminin oyun portföyü, STREET FIGHTER™ V (CAPCOM CO., LTD), Batman: Arkham Knight (Warner Bros. Interactive Entertainment), Bloodborne (SCE Worldwide Studios), The Order: 1886 (SCE WWS), The Tomorrow Children (SCE WWS), Uncharted 4: A Thief’s End (SCE WWS) ve Until Dawn (SCE WWS) gibi büyük heyecanla beklenen oyunlar ile genişlemeye de devam edecek. Bağımsız geliştirme çevreleri de, aralarında The Vanishing of Ethan Carter (The Astronauts), The Witness (Jonathan Blow) ve No Man’s Sky (Hello Games) gibi PS4 için yeni oyunlar sağlamayı sürdürüyor.*4 Sony, sadece PlayStation üzerinde mümkün olan eğlence deneyimleri sunmak üzere PS4 dünyasını genişletmeye devam edecek.

İlker Karaş
Strateji oyunlarını sever. Sabaton ve WW2 dediğinizde akan sular durur.

Sevgili İle Oyun Oynamak – KKG Özel #1

Previous article

LEGO İle Canlanan 10 Retro Oyun Sahnesi

Next article

You may also like

More in Haberler