Haberler

PS4 İçin Özel Üretilen Razer Raiju Satışa Çıktı

0

Oyuncular için önde gelen global yaşam tarzı markası Razer, eSpor için tasarlanmış turnuva sınıfı PlayStation 4 Razer Raiju kontrolcüsünün piyasaya çıkışını duyurdu.

PS4™ üzerinde turnuvalı oyunlara katılmak isteyen eSpor profesyonelleri için tasarlanan Razer Raiju, gelişmiş düzeyde kontrolcü özelleştirmesine ve ergonomik özelliklere sahip, bunlar da eSporculara avantaj sağlıyor.

Razer Raiju, Sony Interactive Entertainment Europe (SIEE) ile girişilen bir ortaklığın ürünü ve ürünün geliştirilmesinde, sektör prototiplerini oluşturan eSporcularla olan işbirliğinden fazlasıyla faydalanıldı. Sonuç olarak, resmi lisanslı kontrolcü tüm PS4™ sistemleriyle kusursuzca çalışacak ve turnuva sınıfı performans gösterecek şekilde tasarlandı.

Razer Raiju’da iki benzersiz tamamen programlanabilir multi fonksiyonlu tampon ve tetik var. Bu tetikler, tamponlar ve hareket düğmeleri tamamen Razer’ın hatasız harekete geçirme ve dokunsal yanıtlama sunan tescilli Hyperesponse™ mekanik tuş teknolojisinden yararlanıyor.

Parmak ucu erişimini en iyi şekilde sağlayacak şekilde pozisyonlanmış olan omuz tamponları ve tabandaki çıkartılabilir tetikler, buton remapping fonksiyonu (bir tuşa yada tuş grubuna yeni bir işlev atama fonksiyonu) kullanılarak tek tek kurulabiliyor. Serbest stil konfigürasyonlara izin veren Razer Raiju’yu kullanan oyuncular kendi oyun silahları olan bu kontrolcüyü istedikleri gibi kullanma ve özelleştirme imkanına sahip olacaklar ve rakiplerine nal toplatacaklar.

Kontrolcü ayrıca mekanik tetik durdurma tuşlarına (trigger-stop kilitleri) ve bir istinadi tetik moduna sahip. Bunlar da modlar arasında geçiş yapmayı veya modları kombinlemeyi mümkün kılarak ultra hızlı aktivasyonlara sahip olmak gibi üstün bir özellikle size geri dönüş sağlıyor.

Razer Raiju’nun hem eSpor’a göre optimize edilmiş hem de tüm oyuncuların alışkın olduğu form faktörü, dengeli ağırlığı ve gripleri tamamen konforlu bir uyum sağlıyor ve saatlerce oyun oynamanızı kolaylaştırıyor.

Raiju’nun öne çıkan bu özellikleri, zirvedeki PS4 eSporcularından alınan geri bildirimin doğrudan sonucu oldu. Eski Team eLevate (Call of Duty) oyuncuları Tyler “FeLonY” Johnson ve Brice “Faccento” Faccento da bu PRO oyuncular arasında yer alıyor.

Razer Raiju’nun 4 butonlu Hızlı Kontrol Paneli de önemli özelliklerinden, bu panel çok geniş fonksiyonlara kolay erişim sağlıyor. Örneğin, iki adet özelleştirilebilir profil arasında geçiş yapabiliyor, mikrofonu sessize alabiliyor ve oyun sesini ayarlayabiliyorsunuz. Yani eskiden ayarlamak için ellerinizi kontrolcüden çekmek zorunda kaldığınız pek çok özelliğe şimdi daha kolay müdahale edebilirsiniz. Panelin tabanında, hem stereo ses çıkışı hem mikrofon girişi için konmuş 3.5 mm üniversal ses portunun olduğunu da belirtelim.

Turnuva kazanmak için en önemli gereksinimlerden olan düşük gecikmeli oynayış için Razer Raiju’nun getirdiği bir çözüm de hafif örgü kablo ve beraberindeki sökülebilir Micro-USB konektör.

Raiju, kolay saklama ve taşıma için, yolculuk esnasında kontrolcünüzün dış etkilerden zarar görmesini engelleyecek Premium özellikli bir çanta ile birlikte satılıyor. Raiju paketine dahil olan bu çantanın, özellikle çok yolculuk yapan eSporcular tarafından hayranlıkla söz edilen bir sağlamlığa ve tasarıma sahip olduğunu söyleyebiliriz.

Pro oyunculuk sahnesinin popüler ismi FeLonY, Razer Raiju için şu yorumu yapıyor: “Razer Raiju harika bir kontrolcü. Şekli sayesinde ellerime kusursuz şekilde oturuyor ve stick’le grip özelleştirmeleri sayesinde en mutlu olduğum konfigürasyonu bulana kadar denemeler yapabiliyorum. Kontrolcü son derece duyarlı ve tetik yerleşimi zekice tasarlanmış.”

Razer Kurucu Ortağı ve CEO’su Min-Liang Tan ise, “PS4™ eSporcularının en yüksek başarı kürsülerine çıkmak için ihtiyaç duyduğu ekipmanları sağlamak amacıyla çok çalışıyoruz” diyor.

Razer Raiju hakkında daha fazla bilgi için: http://www.razerzone.com/razer-raiju

Öne çıkan özellikler:

 • Ekstra kontrol için ek arka tamponlar ve iki adet sökülebilir ekstra tetik.
 • Hızlı ateş edebilmek için çabuk tepki veren ve oyun içinde hızla etkinleşen mekanik durma noktalı anahtar tetikler ve tetik modu.
 • Oyuncu tercihlerinizi depolayabileceğiniz özel profiller ve oyun oynarken çabuk ayar yapmayı sağlayan hızlı kontrol paneli.
 • Sökülebilir kauçuk analog çubuk başlıkları, oyunun en heyecanlı anlarında ekstra kavrayış sağlar.
 • Dahili özel kulaklık ses seviyesi, 3,5 mm kulaklık jakı ve mikrofon susturma kontrolleri.

Fiyat: €169.99 EURO

 

Ürün özellikleri:

 • 2 adet omuz Hyperesponse Multi-Fonksiyonlu Tampon
 • 2 adet çıkarılabilir Hyperesponse Multi-Fonksiyonlu Tetik
 • 4 adet Hyperesponse mekanik aksiyon butonu
 • 4 butonlu Hızlı Kontrol Paneli (Quick Control Panel)
 • Hızlı ateş etmek için opsiyonel tetik durdurma düğmeleri
 • Ultra hızlı tepkime için opsiyonel istinadi silah modu
 • Stereo ses çıkışı ve mikrofon girişi için 3.5 mm ses portu
 • In-mold kauçuk gripler
 • 2 adet opsiyonel (sökülebilir) kauçuk analog çubuk başlıkları
 • Taşıma çantası
 • Sökülebilir 3 metre hafif örgülü kablo, Micro-USB konektörlü
 • Yaklaşık ölçüler: 169 mm / 6.66 in. (uzunluk) x 106 mm / 4.18 in. (genişlik) x 66 mm / 2.60 in. (yükseklik)
 • Yaklaşık ağırlık (kablosuz haliyle): 283 gr.
İlker Karaş
Strateji oyunlarını sever. Sabaton ve WW2 dediğinizde akan sular durur.

Şair Olacak Gamer Aranıyor!

Previous article

Girişimcilerin Zorluklarla Başa Çıkabilmesi için 5 Temel Öneri

Next article

You may also like

More in Haberler