Haberler

Sony, Destiny 2’deki Karakter Transferini Engelledi

0

Sony, Destiny 2’deki bazı içerikleri kilitlemesiyle tepkileri toplamıştı. Şimdi ise platformlar arası karakter transferini engellediği açıklandı.

Destiny 2, bir süredir sessizliğini koruyan FPS’lerden. Bungie, içerik anlamında oyunu doldurmaya çalışsa bile tam olarak yeterli olamıyor. Yeni raid gelene kadar da bu şekilde devam edeceği kesin. Serinin ilk PC oyunu olmasıyla bilinen Destiny 2, önemli bir yere sahip. Bu önemin altından çıkan en önemli soru ise “karakterimizi PC’ye taşıyabilecek miyiz?”

Oyun, temelde herkesi farklı platformlarda sıfırdan başlatıyor. Konsolda çokça zaman harcayan oyuncuların çoğu, bu nedenden PC platformundaki maceralarından vazgeçtiler. Durum böyle olunca Bungie, transfer çalışmaları için kolları sıvadı. Ancak Forsaken öncesi bu işleme onay almak isteyen Bungie, Sony’den gerekli izinleri alamamış gibi duruyor.

Kotaku’nun Splitscreen podcast’in en son bölümünde (Reddit üzerinden) Jason Schreier, Sony’nin platformlar arasında karakter aktarımlarını engellediğini çünkü insanların Destiny’yi, PS4 ile ilişkilendirilmesini istediğini açıkladı.

Destiny oyuncuları için bu, kesinlikle talihsiz bir durum. Daha kötüsü Sony, Fortnite ve diğer bazı oyunlarda, aylarca oyuncuları cross-play özelliği için bekletmişti. Kimbilir, belki gelecekte transfer fikirlerini olumlu yönde değiştirirler.

Star Wars Jedi: Fallen Order Fragman Yayınlandı
Ceyda Doğan Karaş
86 doğumlu. Evli, mutlu, Tauren'li. Star Wars, Doctor Who, Yu-Gi-Oh ve Blizzard delisi. 93'ten beri video oyunlarıyla fazla uğraşıyor ve hayatı onların üzerine şekilleniyor. Korku, macera, psikoloji kitap ve animelerine bayılıyor. Koyu Beşiktaş taraftarı ve cosplay organizatörü. Ayrıca cosplay, vazgeçemediği hobilerinden sadece birisi.

Star Wars Jedi: Fallen Order Fragman Yayınlandı

Previous article

Star Wars Pinball, Nintendo Switch’e Geliyor

Next article

You may also like

Comments

Comments are closed.

More in Haberler