Haberler

TOGED ve TED’in Yazılım Programları Başlıyor

0

Türkiye Oyun Geliştiricileri Derneği (TOGED) ve TED Üniversitesi Sürekli Eğitim Merkezi’nin (TEDÜSEM) işbirliği ile bu yıl 5’incisi düzenlenecek olan Dijital Oyun Geliştirme Tasarım ve Dijital Oyun Geliştirme Yazılım programları, 9 Şubat’ta başlıyor.

Dijital Oyun Tasarımı alanında sektörün ihtiyacına yönelik insan kaynağının sağlanmasını amaçlayan ve beş ana başlıktan oluşan program, 4 hafta süreyle toplam 52 saatte tamamlanıyor. Bu programda katılımcılar, “Oyun Tasarımı”, “Modelleme ve Grafik Tasarım”, “Ses Tasarımı”, “Hukuki Konular ve Monetizasyon” gibi modüllerin yanında bir de bitirme projesine imza atarak öğrendiklerini hayata geçirme fırsatı bulacaklar.

Yazılım programına katılmayı tercih eden öğrenciler ise temel oyun tasarımı eğitiminin yanı sıra “Unity ile Oyun Motoruna Giriş”, “Sanal Gerçeklik ve Kullanıcı Tecrübesi” gibi eğitimler görecek ve tıpkı Tasarım programında olduğu gibi bir bitirme projesine imza atacaklar.

TOGED’e bağlı şirketlerde üst düzey çalışanların ve TED Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği Bölümü öğretim üyelerinin eğitmen olarak görev alacakları programa katılıp bitirme projesini başarıyla tamamlayanlara TEDÜSEM tarafından TOGED işbirliğinde başarı belgesi verilecek.

Eğitimler, hafta sonları Kolej semtindeki TED Üniversitesi Yerleşkesi’nde gerçekleştirilecek.

Detaylı bilgi almak, bitirilen projeleri görmek, ve online kayıt işlemleri için https://sem.tedu.edu.tr adresini ziyaret edebilirsiniz.

Logitech G, Yeni Kulaklık Serisini Tanıttı
Ceyda Doğan Karaş
86 doğumlu. Evli, mutlu, Tauren'li. Star Wars, Doctor Who, Yu-Gi-Oh ve Blizzard delisi. 93'ten beri video oyunlarıyla fazla uğraşıyor ve hayatı onların üzerine şekilleniyor. Korku, macera, psikoloji kitap ve animelerine bayılıyor. Koyu Beşiktaş taraftarı ve cosplay organizatörü. Ayrıca cosplay, vazgeçemediği hobilerinden sadece birisi.

Logitech G, Yeni Kulaklık Serisini Tanıttı

Previous article

Overwatch’un Yeni Haritası Tanıtıldı: Paris

Next article

You may also like

Comments

Comments are closed.

More in Haberler