Haberler

Ve Huzurlarınızda… World of Warships!

0

Wargaming, World of Warships’in bugün itibariyle Açık Beta’dan çıkarak resmen yayınlandığını açıkladı. Şirketin uzun süredir heyecanla beklenen bu yeni savaş oyunu, oyunculara denizcilik tarihinin en ünlü gemilerinin dümenine geçip ihtişamlı deniz savaşlarında yer alma fırsatı sunuyor.

Wargaming CEO’su Victor Kislyi, oyunun çıkışıyla ilgili yaptığı açıklamada, “World of Warships bu yıl piyasaya çıkan en büyük ürünümüz. Projede yer alan herkes, gerçekten etkileyici bir oyun ortaya koymak için kalbini ve ruhunu bu işe adadı. O nedenle oyunu dünyanın dört bir yanındaki oyuncularla paylaşıyor olmak bizim için çok büyük bir heyecan ve gurur kaynağı. Sizlerin de bu oyunu bizim kadar seveceğini umuyoruz.”

Dört farklı sınıftan birçok gemi World of Warships’in kaptan adaylarının emrine amade olacak. Ayrıca gemiler için hazırlanmış sayısız yükseltme seçeneği ve özenle hazırlanmış haritalar da aksiyonun hiç bitmemesini garantiliyor. Kruvazörler oyundaki her türlü gemiye kafa tutmaya ve sürüden ayrılanları avlamaya hazır, çok yönlü bir gemi sınıfı. Destroyerler ise hızlı ve çevik yapıları sayesinde düşman ateşinden sakınıp ölümcül torpido atışları yapabiliyor. Savaş Gemileri, verdikleri muazzam hasar ile savaş meydanının ağır sıkletlerini oluştururken oyundaki son gemi sınıfı olan Uçak Gemileri ise keşif uçaklarıyla düşmanları tespit edip torpido uçakları ile saldırmaya dayalı taktiksel oynanışa imkan tanıyor.

Oyuncular 10 farklı haritada hem PvP hem de PvE modları aracılığıyla kozlarını paylaşabilecekler. PvP maçlar 12 kişilik iki takımın heyecan dolu üstünlük mücadelesine sahne oluyor. PvE maçları ise yapay zekâya karşı oynayıp PvP maçlarında ihtiyaç duyduğunuz yetenekleri ve taktikleri geliştirebileceğiniz bir nevi antrenman niteliğinde.

Oyunun resmi çıkışıyla birlikte 9. seviyeye kadar yükselmeyi başarmış kaptanlar, dereceli (Ranked) savaşların ilk sezonunda yeteneklerini sonuna kadar test etme şansını yakalayacaklar. Tecrübeli kaptanlar 7’ye 7 kişilik Üstünlük (Domination) maçlarına dalıp kendi seviyelerindeki diğer kaptanlara kafa tutabilecekler.

World of Warships’in detaylı özelleştirme sistemi sayesinde oyuncular, gemi kaptanlarına yeni yetenekler kazandırarak ve onlarca farklı modernizasyon seçeneğinden faydalanarak kendi oyun tarzlarını şekillendirebilecekler. Gemi kamuflajı ve İşaret Flamaları gibi unsurlar oyuncuların çeşitli bonuslardan faydalanarak düşmanları karşısında üstünlük elde etmelerine fırsat veriyor.

World of Warships’in tehlikeli sularında seyir edecek yetenekli kaptanları strateji ve beceri gerektiren kıran kırana deniz savaşları bekliyor.

İlker Karaş
Strateji oyunlarını sever. Sabaton ve WW2 dediğinizde akan sular durur.

İstanbul Coffee Festival ile Kahveye Yolculuk Devam Ediyor

Previous article

PES 2016 Voidu’da

Next article

You may also like

More in Haberler