Haberler

World of Warships Açık Beta Süreci Başlıyor

0

Sonunda beklenen gün geldi çattı! Wargaming bugün itibariyle İkinci Dünya Savaşı’nın efsane gemileriyle gerçekleştirilen çevrimiçi deniz savaşları oyunu World of Warships’in Açık Beta sürecine girdiğini duyurdu. 410.000’den fazla kaptanın katılımıyla gerçekleşen Kapalı Beta’nın bitimiyle birlikte engin denizlerin kapıları 20. Yüzyılın ortalarına damgasını vurmuş gemilere komuta etmek isteyen tüm oyunculara açılıyor.

“Oyunumuzun Kapalı Beta süreci beklentilerimizin bile ötesinde bir başarıya ulaştı”, diyen World of Warships Geliştirme Direktörü Daniil Volkov, sözlerine, “Neredeyse yarım milyon oyuncu her gün oyunda yaklaşık 2 saat geçirdi. Aldığımız geribildirimler doğrultusunda sözü geçen sayıdan çok daha fazla oyuncuyu Açık Beta sürecimizde görmeyi umuyoruz. Benzer şekilde onların da oyunla ilgili yapacakları yorumları duymak için sabırsızlanmaktayız. World of Warships’in çok tutulacağına ve ünlü ‘World of…’ serimize yaraşır bir oyun geliştirdiğimize inanıyoruz ” şeklinde devam etti.

Açık Beta süreci Amerikan ve Japon donanmasına ait 80’den fazla geminin 10 farklı haritada 12’şerlik takımlar halinde heyecan dolu çarpışmalarına sahne olacak. Oyuncular deniz savaşlarının kaderini, komuta ettikleri güçlü savaş gemileri, hızlı destroyerler, taktiksel uçak gemileri ve çok yönlü kruvazörler aracılığıyla belirleyecek. İster PvP savaşlarının kıran kırana mücadelesi ister PvE modunun adrenalin yüklü çarpışmaları olsun, kumandanlar dümen başına geçip diğer oyuncularla güçlerini birleştirecek ve okyanuslardaki hakimiyet mücadelesinde kilit rol oynayacaklar.

World of Warships Açık Beta süreci oyun deneyimine birçok yenilik de getiriyor. Sovyetler Birliği ve İngiltere’nin oyuna eklenmesiyle birlikte Büyük Britanya Krallığı’nın ve Sovyet Sosyalist Cumhuriyetler Birliği’nin en klasik gemileri de filoya dahil olmuş durumda. Bunun yanında son derece gelişmiş bir işaret flaması sistemi de oyuncuları bekliyor. Savaşlarda edinilen başarılar sayesinde kazanılacak işaret flamaları, gemilere performans artışı sağlayarak sadece kozmetik bir eklenti olmanın ötesine geçiyor. Bu flamalar, oyunculara becerilerini dosta düşmana sergileme olanağı vermenin yanı sıra fazladan kredi veya tecrübe puanı kazandırmak, geminin hızını artırmak gibi pek çok fayda da sağlayacak.

Açık Beta’nın başlamasıyla birlikte, satın alınan tüm ön sipariş paketleri de oyuncuların hesaplarına ekleniyor. Ayrıca paketlerini Kapalı Beta’da kullanan tüm oyuncular, aynı paketleri Açık Beta’da da kullanabilecekler.

İlker Karaş
Strateji oyunlarını sever. Sabaton ve WW2 dediğinizde akan sular durur.

Star Wars Battlefront Türkiye’de Ön Siparişe Açıldı

Previous article

Twitter’da Yayılan Virüslerden Korunmak İçin Püf Noktaları

Next article

You may also like

More in Haberler