Haberler

Xbox’la Fast and Furious!

0

Forza’nın nefes kesen ve son 10 yılın en iyi derecelerine sahip yarış serisini oluşturan muhteşem araçları, gişe rekorları kıran Fast and Furious filmiyle ilk kez buluşurken, son sürat araçlarıyla Forza Horizon 2 Presents Fast & Furious, oyun severlere macera dolu bir araba yarışı keyfi sunuyor.

Xbox One ve Xbox 360 platformlarında 27 Mart 2015 tarihinde yayımlanacak olan Forza Horizon 2 Presents Fast & Furious paketi, Forza Horizon 2’nin tek başına oynanabilir bağımsız bir eklentisi olarak sunuluyor. Tamamen yeni olan eklenti, oyun severleri hem Fast and Furious serisiyle özdeşleşen araçlarla hem de Universal Pictures tarafından 3 Nisan’da gösterime girecek olan Furious 7’de ilk kez göreceğimiz yeni araçlarla buluşturuyor. Üstelik, tüm dünyaya sunulan bu macerayı indirip oynamak için oyun severlerin Forza Horizon 2’yi önceden satın almış ya da oynamış olması gerekmiyor.

Xbox Başkanı Phil Spencer, konuyla ilgili olarak, “Forza, oyun dünyasında yarış ve eğlenceyle eş anlamda… Bu yüzden dünyanın en ünlü yarış eğlencesi serilerinden biriyle ortaklık yapmamız son derece olağan. Bu adım, Forza oyuncularını Fast and Furious dünyasına taşımak için müthiş bir fırsat. Forza Horizon 2 Presents Fast & Furious ile tüm oyun severler Fast and Furious serilerindeki heyecan dolu aksiyonları yakından yaşama şansı yakalayacak.” dedi.

İki hafta boyunca ücretsiz indirilebilecek!

Bağımsız eklenti, Furious 7’nin gösterime girmesini kutlamak amacıyla, iki haftalık süre boyunca ücretsiz olarak sunulacak. Oyun severler, 27 Mart’tan 10 Nisan’a kadar eklentiyi Xbox One ya da Xbox 360 konsollarına ücretsiz olarak indirebilecek. 10 Nisan’dan sonra ise eklenti ücretinin 10 Dolar olması planlanıyor. Eklentiyi iki haftalık süreçte ücretsiz indirmiş olan oyun severler ise herhangi bir kısıtlama olmadan oyunlarına devam edebilecekler.

Universal Ortaklıklar ve Lisanslama’nın Dünya Çapında Dijital Platformlar Başkan Yardımcısı Bill Kispert, “Furious 7, çok büyük başarı sağlayan serimizin yeni filmi. Gerçekleştirdiğimiz ortaklık çerçevesinde, Turn 10 Stüdyoları’nda çalışan dünya standartlarındaki ekibin sağladığı imkânlar sayesinde hayranlarımıza sıra dışı bir şekilde teşekkür etme fırsatı yakaladık. Muhteşem bir oyun olan Forza’nın sunduğu bu macerada, hayranlar Fast and Furious serisiyle özdeşleşen araçları kullanmanın heyecanını yaşayacak. Oyun severlerle film tutkunlarını buluşturan daha iyi bir birliktelik düşünemiyorum” dedi.

Forza Horizon 2 Presents Fast & Furious bağımsız eklentisinde oyuncular Fast and Fusious’un uzman mekanik teknisyeni Tej Parker tarafından toparlanıyor. Chris “Ludacris” Bridges’in seslendirdiği Tej, Fast and Furious ekibinin bir sonraki büyük görevi için araçları hazır duruma getiriyor. Oyuncular, Güney Fransa’da gerçekleşen heyecanlı araba yarışlarına katılıyor. Yarışlar, Fast and Furious filmlerinden ve Forza’nın efsanevi oyun özelliklerinden ilham alıyor.

Oyuncular oyunun bölümlerini bitirdikçe koleksiyonlarına ekleyebilecekleri yeni araçlara erişim sağlarken, bu araçlarla tüm dünyada serbestçe dolaşabiliyor. Oyuncular ayrıca Forza Horizon 2 Presents Fast & Furious oyununda sevdikleri araçların fotoğraflarını çekip bunları Forza web sitesi, Forza Hub uygulaması ya da Xbox One üzerinden sevdikleri Forza oyuncularıyla paylaşabiliyor.

Oyunda yer alacak bazı özel araçların listesi:

  • 1970 Dodge Charger R/T Fast & Furious Edition
  • 2012 Nissan GT-R Fast & Furious Edition
  • 1998 Toyota Supra Fast & Furious Edition
  • 2014 Maserati Ghibli S Fast & Furious Edition
  • 1970 Plymouth Road Runner Fast & Furious Edition
  • 2015 Dodge Charger R/T Fast & Furious Edition
  • 1970 Plymouth Cuda Fast & Furious Edition
  • 2013 Jeep Wrangler Unlimited Fast & Furious Edition

“Forza Horizon 2 Presents Fast & Furious” ve Forza Motorspor satış tekeli (franchise) hakkında daha fazla bilgi için www.forzamotorsport.net sitesini ziyaret edebilir ve Xbox’a özel olarak Forza Hub uygulamasını indirebilirsiniz.

İlker Karaş
Strateji oyunlarını sever. Sabaton ve WW2 dediğinizde akan sular durur.

Logitech G’den Performans Tutkunları İçin: G303

Previous article

150 Kişiye World of Tanks Generals Beta Kodu

Next article

You may also like

More in Haberler