Haberler

Yılbaşında Dünya Çapında 5,7 Milyon PlayStation 4 Satışı Yapıldı

0

Sony Computer Entertainment, PlayStation 4 eğlence sisteminin, 2015 Noel-Yılbaşı tatili dönemindeki perakende satışlarının 5,7 milyon adet olduğunu açıkladı. PS4’ün 3 Ocak 2016 itibariyle küresel ölçekteki toplam satışları ise 35,9 milyon adedin üzerinde gerçekleşti.

PS4 yazılım satışlarının dünyanın dört bir yanından kullanıcı ve iş ortaklarından gelen güçlü destek ile, yılbaşı tatili döneminde de gücünü koruması sayesinde, dünya çapındaki perakende mağazalarında ve PlayStation®Store üzerinde dijital olarak 35 milyon adedin üzerinde oyun satışı yapıldı.

Ayrıca, 2015’in sonu itibariyle PlayStation Plus (PS Plus) abonesi olan kullanıcı sayısıda bir önceki yılın aynı dönemine göre %60 arttı. PS Plus aboneleri, üyelerin gerek üçüncü taraf geliştirici ve yayıncıların gerekse SCE Worldwide Studios’un popüler oyunlarının tam sürümlerini hiçbir zaman sınırı veya ekstra maliyet olmaksızın oynanmasına imkân veren “Aylık Oyunlar” gibi geniş bir özellik yelpazesine erişebiliyorlar. PS4 sahipleri aynı zamanda PS Plus ile çevrimiçinde çok oyunculu oyun deneyiminin de tadını çıkartabiliyorlar.

Sony Computer Entertainment Inc. Başkan ve Global CEO’su Andrew House “Bu kadar çok tüketicinin Noel-Yılbaşı tatilinde oyun oynamak için PS4’ü seçmiş olmasından ve PS4 topluluğunun hiç olmadığı kadar büyümesinden son derece memnunuz. Yenilikçi eğlence deneyimleri sağlama hedefimiz doğrultusunda önümüzdeki yılda daUNCHARTED 4: A Thief’s End, Horizon Zero Dawn ve The Last Guardian gibi üçüncü taraf geliştirici ve yayıncılar ile SCE Worldwide Studios imzasını taşıyan oyunlardan oluşan eşi görülmemiş bir portföyü onlara sunmak için sabırsızlanıyoruz.” dedi.

SCE, sadece PlayStation üzerinde mümkün olan eğlence deneyimleri sağlamak üzere, PS4 dünyasını daha da genişletmeye devam edecek.

İlker Karaş
Strateji oyunlarını sever. Sabaton ve WW2 dediğinizde akan sular durur.

Lenovo’nun Oyun Dünyasına Son Hediyesi: Ideapad Y900

Previous article

NTV Yayınları’ndan Yeni Kitap: Kahve Tutkusu

Next article

You may also like

More in Haberler