IFA 2017Teknoloji

TP-Link,”Ev WiFi Sistemi” Deco M5’i IFA’da Tanıttı

0

TP-Link, 1-6 Eylül 2107 tarihleri arasında Almanya Berlin’de yapılan IFA Fuarı’nda yeni akıllı ev çözümlerinin yanı sıra en yeni ağ teknolojilerini de tanıttı. Bunlar arasında bulunan ve bir evin tüm WiFi ihtiyacını karşılayan ‘Ev WiFi Sistemi’ Deco M5 öne çıkan ürünler arasında yer alıyor.

TP-Link Deco M5, kesintisiz kablosuz internet sağlayan, WiFi kapsama alanını genişleten ve kapsamlı güvenlik uygulamalarını barındıran komple bir ağ çözümü. Evlerde WiFi’ın her noktaya, kesintisiz ulaşması kadar ağ güvenliği de önemli bir unsur. Deco M5, güvenliği de kapsayan bir çözüm olarak dikkat çekiyor. TP-Link’in HomeCare adını verdiği güvenlik paketi ile sunulan üründe, dünyanın önde gelen antivirüs yazılımı üreticilerinden Trend Micro’nun desteklediği bir yerleşik antivirüs ve zararlı yazılımlara karşı koruma yazılımı yer alıyor. Bu sayede evlerde güvenli ve sorunsuz bir WiFi deneyimi sağlanıyor.

Günümüzde evlerde her odada kesintisiz WiFi isteniyor. Bu nedenle kapsama alanı geniş, kaliteli ve güvenli WiFi her evin ihtiyacı. Deco M5, tüm bunları sunan bir paket. Ek güvenlik ve esnek yönetim araçları ile farklı ve özgün bir ağ çözümü olan ürün, hem kolay kurulup kullanılıyor, hem her odaya WiFi sinyali ulaştırıyor, hem de güvenliği sağlıyor.

Güçlü ve Güvenli WiFi için…

Piyasadaki en güçlü ev WiFi çözümü olan Deco, eksiksiz ağ güvenliği için Trend Micro tarafından desteklenen bir dizi gelişmiş güvenlik uygulamalarının yer aldığı TP-Link HomeCare ile bütünleşik olarak geliyor.  Güçlü Ebeveyn Denetimleri, çocukların ağa ve internete erişiminin yönetilmesine ve izlenmesine yardımcı oluyor. Bazı uygulamaları ve siteleri engelleme, zaman sınırı belirleme, yaş filtreleri kullanılan kullanıcı profilleri atama yapılabilecek kontrol ve sınırlamalar arasında yer alıyor. Bir başka uygulama olan Hizmet Kalitesi ise en önemli uygulamalara ya da cihazlara öncelik vermeyi sağlıyor. Öncelikli bant genişliği verilebiliyor ve böylece örneğin film izlerken 4K için öncelik verilerek hiçbir kesinti, akışta sorun olmadan film izlenebiliyor. TP-Link HomeCare içinde yer alan Trend Micro ağ koruma sistemi ise ağı sık sık tarayarak kötü niyetli site saptaması, virüs bulaşmış aygıtların izolasyonu ile evdeki tüm cihazları ve kişisel bilgileri zararlı yazılımlardan ve hacker’lardan koruyor. Sürekli güncellenen bu yazılım sayesinde tüm ağ en son tehditlere karşı korumaya alınmış oluyor.

Mesh Ağ Çözümü

Dört çekirdekli bir işlemciye sahip olan Deco M5, evi boydan boya WiFi ile kapsayacak yeni ağ teknolojilerini kullanıyor. AC destekli ve çift bantlı ürün, 2.4GHz bandında 400Mbps, 5 GHz bandında ise 867Mbps kablosuz hızlara sahip ve aynı anda birden fazla cihaza veri aktarımını sorunsuzca yapmak için MU-MIMO teknolojisini kullanıyor. Deco M5, WiFi kapsama alanını 4500 metrekareye kadar sürekli genişletebilen üç birimden oluşuyor. Ek birimlerle birlikte bu sistem, daha büyük evler için ölçeklendirilebiliyor. Bir ağa 10 adet Deco M5 birimi eklenebiliyor. Böylece inanılmaz derecede geniş alanlarda kesintisiz WiFi sistemi oluşturulabiliyor.

Deco M5, ağın her zaman en yüksek hızlarda çalışmasını sağlamak için TP-Link’in Uyarlanabilir Yönlendirme Teknolojisi’ni (ART) kullanıyor. Bu teknoloji, her bir Deco biriminin bulunduğu yere göre evdeki tüm cihazlar için en net yolu seçmeyi sağlıyor. Deco M5 ayrıca en iyi kapsama alanını sunmak için cihazlar arasındaki bağlantıyı optimize ediyor ve her zaman evin tamamında güçlü performans sunuyor.

TP-Link Deco M5’in kurulumu ve kullanımı da son derece basit. TP-Link’in Android ve iOS destekli Deco mobil uygulaması sayesinde birkaç dakika içinde ürünün kurulumu yapılabiliyor. Bu uygulama adım adım yönlendirmeler ve görseller ile kullanıcıya yol gösteriyor.

TP-Link IFA’da Deco M5’in yanı sıra farklı ve yeni ağ çözümleri ile en yeni akıllı ev ürünlerini de sergiliyor.

TP-Link’ten Araç Şarj Cihazı

Ceyda Doğan Karaş
86 doğumlu. Evli, mutlu, Tauren'li. Star Wars, Doctor Who, Yu-Gi-Oh ve Blizzard delisi. 93'ten beri video oyunlarıyla fazla uğraşıyor ve hayatı onların üzerine şekilleniyor. Korku, macera, psikoloji kitap ve animelerine bayılıyor. Koyu Beşiktaş taraftarı ve cosplay organizatörü. Ayrıca cosplay, vazgeçemediği hobilerinden sadece birisi.

Foxhole İnceleme

Previous article

Destiny 2 Çok Yakında Sizlerle – Yeni Efsaneler Doğuyor

Next article

You may also like

Comments

Leave a reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

More in IFA 2017