İnceleme

Logitech G502 Proteus Core İnceleme

0

DPI (Dots Per Inch: inç başına düşen nokta sayısı)’ın oyunlarda ne kadar önemli olduğunu bilmeyen kalmadı. G502, 200’den 12000 DPI’a kadar oyun içi geçiş özelliğine sahip ve bunu oyundan düşmeden yapmamızı sağlıyor. Açıkçası CS: GO (ya da herhangi bir FPS) oynarken DPI  geçişinin oyun içerisinde ne kadar zor oldğunu bilirsiniz. Tek milimlik bir hata ölümümüze yol açar. İşte bu noktada G502, elinden gelenin en iyisini yapmış.

Peki G502’i dokunduğunuzda neler hissedeceksiniz? Eğer ağırlığını tam istediğiniz gibi tutturabilirseniz, sıfır bilek sorunu yaşıyorsunuz. Serçe ve baş parmağınızın denk geldiği noktalar, kaydırmaz malzemeden yapılmış. Bu da uzun süre kullanımda mouse’un sizi rahatsız etmeyeceği anlamına gelir. Avuç içi, işaret  ve orta parmağınızın denk geldiği noktalar ve tuşlar ise tutuş kolaylığı sağlayan terletmez materyalden üretilmiş.

Bazı mouse’larda yer alan süslü ışıkları G502’de bulamazsınız. Bu mouse resmen “beni oyuncu adamın üzerine fırlat” fikri üzerine yaratılmış. Mouse’un iki ışık noktası var. Biri G sembolü, diğeriyse mouse imlecimizin ayarlandığı tuş takımı.

Geldik fasulyenin faydalarına. Bu kadar özelliği olan bir mouse’un çok da ucuz olmasını beklemeyin. Eğer 200 TL’yi gözden çıkarabilecekseniz, alacağınız oyuncu mouse’u kesinlikle G502 Proteus Core olsun. Her okuruma tavsiye ettiğim bazı şeyler vardır, “önce almaya karar verdiğin aksesuar hakkında birkaç güvenilir inceleme oku. Teknik özelliklerine bak. Teknik işler seni aşıyorsa ve anlamazsan, ürünü kullanan bir arkadaşına sor. Ve son olarak satın almaya karar verdiysen, mutlaka bir mağazada ürünü dene. “ Çünkü ne olursa olsun, biz oyuncular biraz çılgın varlıklarız. Bazılarımız için profesyonel bir aksesuar önemlidir, bazılarımız ise ucuz olsun, az biraz dayansından yanadır. Ancak şunu da unutmamak gerek, ucuz ve bilinmeyen bir ürüne verdiğiniz 10 – 20 TL, birkaç gün içerisinde çöp olacak. Bütçenizi biraz zorlayıp, G502 gibi bir mouse satın aldığınızda yıllarca çocuğunuz gibi seveneceğiniz canavar gibi bir fareniz olacak. Şimdiden afiyet olsun. Bol oyunlu saatler dilerim.

Logitech G502

Picture 1 of 12

Ceyda Doğan Karaş
86 doğumlu. Evli, mutlu, Tauren'li. Star Wars, Doctor Who, Yu-Gi-Oh ve Blizzard delisi. 93'ten beri video oyunlarıyla fazla uğraşıyor ve hayatı onların üzerine şekilleniyor. Korku, macera, psikoloji kitap ve animelerine bayılıyor. Koyu Beşiktaş taraftarı ve cosplay organizatörü. Ayrıca cosplay, vazgeçemediği hobilerinden sadece birisi.

Kavgam (Mein Kampf) Tekrar Basılıyor

Previous article

HTC’den yeni bir meydan okuma: HTC One M9

Next article

You may also like

More in İnceleme