Kültür Sanat

YUCON: Awakening’de Neler Oldu?

0

Yeditepe Üniversitesi Bilim Kurgu Kulübü tarafından her yıl düzenlenen YUCON etkinliği bu yıl da katılımcılarına eğlenceli zamanlar yaşattı. Çeşitli oyun turnuvaları, Cosplay yarışması, kutu oyunları, FRP’ler hepsi yine YUCON çatısı altında gerçekleştirildi. Toplamda 1120 kişinin katıldığı etkinlik yine güzel anlara sahne oldu.  

Etkinliğin ilk gününde Cosplay yarışması yapıldı, League of Legends turnuvasının ilk aşaması tamamlandı ve FIFA 19 turnuvası gerçekleştirildi. Bu kez yeni bir Cosplay yarışması formatıyla karşımıza çıkan YUCON, katılımcıları üç farklı kategorinden değerlendirdi. Craft, Dikiş ve Sahne Şovu kategorilerinin değerlendirildiği yarışmasa üç kategorinin de kazananları belli oldu. Craft kategorisinde Enhar Güreşçi birinci oldu. Dikiş kategorisinde Burçak Ustaer ve Sahne Şovu alanında Eda Karadoğan ödüllerine kavuştular. Cumartesi günü tamamlanan FIFA 19 turnuvasını ise Oğuz Erdoğan kazandı.  

Birbirinden tatlı ödüller sahiplerini bulurken gülümsememek zor

Cumartesi günü tüm bu turnuvaların yanı sıra ülkemizde Yüzüklerin Efendisi serisini çevirmesiyle tanınan usta isim Çiğdem Erkal’ın söyleşisi de gerçekleştirildi. Çiğdem Erkal’ın yanı sıra Losillien de Yüzüklerin Efendisi ve Tolkien hakkında bir konferans gerçekleştirdi. Cumartesi başlayan Görkem Demir çizim workshop’u ise pazar günü de devam etti.  

Etkinliğin ikinci günü, ilk güne oranla daha sakin geçti. Cosplay yarışmasının ödül töreni pazar günü yapıldı. Ülkemizin önemli çizerlerinden Yıldıray Çınar ve Devrim Kunter’in katıldığı söyleşi de pazar günü gerçekleştirildi. Konoha’nın düzenlediği Sushi Workshopu ile birlikte Görkem Demir’in çizim atölyesi de pazar günü tamamlandı.  

 

Nom nom nom

 

Öğrenmenin yaşı yoktur gençler, yumulun

Etkinliğin bitmesinin ardından tamamlanan League of Legends turnuvasını ise Portakallar takımı kazandı. Etkinlikte düzenlenen Mortal Kombat 11 turnuvasını Caner Yıldırım, Just Dance turnuvasını ise Yağız Efe birincilikle tamamladı ve ödüllerine kavuştular.  

Yine alt kültürün çok farklı alanlarının bir araya geldiği, dolu dolu bir YUCON’u geride bıraktık. “Uyanış” ismiyle yapılan YUCON: Awakening, katılımcılarının yüzünde bir gülümse bırakmayı başarmış gibi gözüküyor. Yeditepe Üniversitesi Bilim Kurgu Kulübü’nün (YUBKK) önümüzdeki sene yapacağı YUCON’u merakla bekliyoruz. 

Fotoğraflar: Mehmet Yüksekdağ

“Aslan Kral” Soundtrack Albümü Çıktı!
Keeper of Time
“Lost time is never found again. Oh, never mind I found it.”

    Judgement İnceleme

    Previous article

    ADATA Ultimate SU650 M.2 SSD Modelini Duyurdu

    Next article

    You may also like