Kültür Sanat

COMiKON – İstanbul 2019 Nasıl Geçti?

0

19 – 20 Ekim tarihleri arasında gerçekleşen Comikon öne çıkan birçok etkinliği ile katılımcılarını eğlendirmeyi başardı.

Ülkemizde gerçekleşen kaliteli etkinlik konusu her geçen gün tartışma yaratıyor. Beklentiler artıyor ve doğal olarak işler bu noktada karışıyor. Özellikle belli konseptleri kendisine ana fikir alan etkinlikler, katılımcıları mutlu etmeyi başarıyorlar. Comikon da bunlardan biri.

Daha çok oyun veya sadece anime, hatta FRP dışına çıkmayan birçok etkinliğe denk geliyoruz. Bunların tamamının bir arada olması ve sorunsuz devam etmesi için doğru mekan bulmak şart. Bu yılki Comikon, Harbiye Askeri Müze Kültür Sitesi’nde gerçekleşti ve alanın rahatlığı doğal olarak gözden kaçmadı. Kendinizi temiz hava almak için mekanın dışına çıkarken bulabilir veya birbirinden tatlı stantların ürünleriyle zaman geçirebilirsiniz. Bu noktada etkinliğin işini layıkıyla yerine getirdiğini kabul etmek gerek. Doğrudur ki ne kadar kalabalık olursa, kalabalık mekanlarda eğlenmek zordur. En azından Harbiye Askeri Müze Kültür Sitesi, seçim olarak doğru bir stratejiydi. 

Peki etkinlikte neler görüldü, ne kadar eğlendik? Türkiye’de bir ilk olan Japonya’nın en büyük medya kuruluşlarından TV TOKYO COMiKON’da yer aldı. Dahası Japonya’nın önemli anime stüdyolarından Asurafilm,  Geleceğin sporu / Tekno-spor HADO, V-Tuber Teknolojisi, “Titana Saldırı: Çöküşten Önce”nin çizeri Satoshi Shiki, Fransız yayınevi Edition Soleil’in Baş Editörü Jean Wacquet, Asurafilm’in kurucusu Shigetaka Mochizuki, Dragon Artist Yumeshi Kokubun gibi önemli isimler de ağırlandı.

Etkinliğin tek olayı popüler veya tanınmış isimleri öne çıkartmak değildi elbette. Çok sayıda konuşma, kutu oyunlar, çizim etkinlikleri, cosplay atölyeleri, offline oyun turnuvası, şarkı yarışması ve 60 sanatçının eserlerini sergilediği Artist Alley gibi katılımcıları memnun edecek başka aksiyonlara da yer verildi.  

Seneye daha ne kadar fazlasını sunabilirler bilemiyoruz elbette. Her geçen yıl beklentiler muhtemelen artacaktır. İşin güzel kısmı sadece büyükler değil, çocuklara da hitap eden içeriklerin olması, bu yıl Comikon’un başarısını bir tık yukarı çekti. Tebrikler diyoruz ve seneye tekrar görüşmek üzere gençler. Böyle etkinliklere destek vermekten geri kalmayın.

Disney, Assassin’s Creed Reboot Çalışmalarına Başlıyor
Ceyda Doğan Karaş
86 doğumlu. Evli, mutlu, Tauren'li. Star Wars, Doctor Who, Yu-Gi-Oh ve Blizzard delisi. 93'ten beri video oyunlarıyla fazla uğraşıyor ve hayatı onların üzerine şekilleniyor. Korku, macera, psikoloji kitap ve animelerine bayılıyor. Koyu Beşiktaş taraftarı ve cosplay organizatörü. Ayrıca cosplay, vazgeçemediği hobilerinden sadece birisi.

HUAWEI Kadıköy Servis Merkezi Ürün Satışı ve Teknik Servis Hizmetine Başladı

Previous article

Profesyonel Mikrofona Sahip, Hafif Sohbet Kulaklığı Razer Tetra Çıktı

Next article

You may also like