Teknoloji

Profesyonel Mikrofona Sahip, Hafif Sohbet Kulaklığı Razer Tetra Çıktı

0

Razer, PS4, Xbox One, Nintendo Switch, PC ve mobil dahil tüm platformlarda profesyonel mikrofona sahip ultra hafif bir sohbet kulaklığı olan Razer Tetra’yı piyasaya sürdüğünü açıkladı.

Razer Tetra, evdeki ses kurulumunun tadını çıkarırken aynı zamanda ekip arkadaşlarıyla iletişim kurmak isteyen oyuncular için tasarlanmış, tek kulaklı bir konsol kulaklık setidir. Birçok oyuncu, sürükleyici film ve oyun seslerinin keyfini çıkarmak için kurdukları geniş bir surround ses hoparlör sistemine sahiptir. Her ne kadar genelde oyuncular oyun sırasında ses ve iletişim için bir kulaklık kullansa da, bazıları haklı olarak sesleri kurdukları bu sistemlerden duymayı tercih ederler. İşte Razer Tetra hem güçlü hoparlörlerden oyun ve filmin zevkini çıkartmak hem de kaliteli ve çevre sesinden en az seviyede etkilenerek takım arkadaşları ile iletişim kurmak isteyen oyuncular için geliştirildi.

Her ortamda engelsiz iletişim

Bugünün çok oyunculu oyunlarında takım arkadaşları ile iletişim çok önemlidir. Razer Tetra, en gürültülü ses sistemlerinin yanında bile kristal netliğinde iletişim sağlar. Kardioid mikrofon, odaklanmış bir ses alma aralığı için ayarlanmış, yandan ve arkadan gelen ortam seslerini azaltarak geleneksel sohbet kulaklıklarına göre üstün ses netliği sağlar.

Kulaklık üstünde bulunan ses kontrolü, oyunculara, savaş sırasında parmak dokunuşuyla tüm önemli ayarlara tam erişim sağlarken oyun sırasında sesi ayarlamak için ses seviyesi kaydırıcısı ve mikrofonu kapatma tuşuna sahiptir.

Ultra hafif, ergonomik tasarım

Uzun oyun süreleri için tasarlanan Razer Tetra, saatlerce süren konfor ve kesintisiz oyun için ideal ağırlık olan 70g ağırlığındadır. Ters çevrilebilir yapısı ile mikrofon ve kulaklığın her iki tarafta da kullanılmasını sağlayan Tetra, ayarlanabilir kafa bandı sürgüsü, yumuşak köpükle oluşturulmuş peluş deri kulak yastıkları ile kafa sıkma ve kulak basıncını önleyerek mükemmel uyum sağlar.

3,5 mm jak bağlantısı olan Razer Tetra, Xbox One, PS4 ve Nintendo Switch ile PC ve mobil cihazlarla uyumludur. Razer Tetra ayrıca özel bir PS4 versiyonuyla da satışa sunulacak (Sadece Avrupa Birliği Bölgesinde). 

RAZER TETRA VE PS4 İÇİN RAZER TETRA

Kulaklık

 • Frekans cevabı: 20 Hz – 20 kHz
 • Empedans: 32 Ω @ 1 kHz
 • Hassasiyet (@ 1 kHz): 107 dB
 • Sürücüler: 32 mm, Neodim mıknatıslıBağlantı tipi: Analog 3,5 mmKablo uzunluğu: 1,3 m
 • Yaklaşık. ağırlık: 70 g
 • Kulak yastıklarında: Yumuşak köpüklü deri

Mikrofon

 • Frekans cevabı: 100 Hz – 10 kHz
 • Sinyal-gürültü oranı: ≥ 55 dB
 • Hassasiyet (@ 1 kHz): -41 ± 3 dB
 • Pick-up modeli: Tek Yönlü ECM boom

Sıralı kontrol

 • Analog ses kontrol tekerleği
 • Mikrofon hızlı sessiz geçiş

Ses + Mikrofon Kullanımı

 • 3,5 mm ses + mikrofon kombine bağlantı noktasına sahip cihazlar

*Ayrı ses çıkışı ve mikrofon giriş jakı olan PC’ler için ses ayırıcı (kutuya dahil değildir) gerekebilir.

Razer Raion Arcade Kollarını Avuç İçiniz için Yeniliyor
Keeper of Time
“Lost time is never found again. Oh, never mind I found it.”

  COMiKON – İstanbul 2019 Nasıl Geçti?

  Previous article

  AOC, Yeni AG273QX Modelini Piyasaya Çıkartıyor

  Next article

  You may also like

  Comments

  Comments are closed.

  More in Teknoloji