E-Spor

Blizzard Entertainment ESL ve DreamHack’le 3 Yıllık Bir Anlaşma Yaptı

0

MTG bünyesinde yer alan ESL ve DreamHack, bugün yaptıkları bir açıklamayla Blizzard Entertainment’la 3 yıllık bir işbirliği için el sıkıştıklarını duyurdu. Dünyanın en büyük espor şirketi ve bir numaralı oyuncu festivali organizatörü, birlikte hem StarCraft II hem de Warcraft III: Reforged için yepyeni ESL Pro Tour formatları ortaya koyacak. Blizzard’ın düzenlenecek espor organizasyonları için sadece ilk sezonda 200,000 ABD doları, toplamdaysa 1,8 milyon ABD dolarının üzerinde ödül havuzu sağlayacağı belirtildi.

Yeni ESL Pro Tour StarCraft II turnuvası, bayrağı StarCraft II World Championship Series’den devralarak en az dört farklı kıtada gerçekleşecek organizasyonlara ev sahipliği yapacak. Dünya finalleriyse bundan böyle BlizzCon‘da değil Intel Extreme Masters Katowice’da gerçekleşecek.

ESL ve DreamHack, Starcraft II’nin yanı sıra Warcraft III: Reforged için de yeni ve rekabetçi bir platform oluşturarak ESL Pro Tour Warcraft III: Reforged’u organize edeceklerini belirtti.

Eylül 2019’da gümbür gümbür başlayan ESL Pro Tour for CS:GO’nun ardından ESL ve DreamHack, oyuncular, hayranlar ve partnerler için oluşturulan küresel ağa ikinci ve üçüncü oyunlarını eklemekten gurur duyduklarını belirtiyor. Müsabakaların yeni oyunculara sağlam bir rota çizmesi, gerçek zamanlı strateji sevenlere takip edecekleri heyecanlı bir öykü sunması, yeni espor hayranları için şeffaf bir yapı oluşturması ve markalarla medya partnerlerine yüksek görünürlük fırsatları yaratması hedefleniyor.

Blizzard Entertainment’ın gerçek zamanlı stratejiye (RTS) gönül vermiş oyuncu toplulukları 20 yıldan uzun süredir son derece güçlü ve aktif durumda. Bu süre boyunca topluluklardan azılı rakipler ve büyük yıldızlar çıktı. Ayrıca StarCraft ve Warcraft, dünyada esporun önde gelen iki oyunu olmayı başardı.

​Hearthstone Masters Tour 2020’de Dopdolu Geçecek
Ceyda Doğan Karaş
86 doğumlu. Evli, mutlu, Tauren'li. Star Wars, Doctor Who, Yu-Gi-Oh ve Blizzard delisi. 93'ten beri video oyunlarıyla fazla uğraşıyor ve hayatı onların üzerine şekilleniyor. Korku, macera, psikoloji kitap ve animelerine bayılıyor. Koyu Beşiktaş taraftarı ve cosplay organizatörü. Ayrıca cosplay, vazgeçemediği hobilerinden sadece birisi.

​Hearthstone Masters Tour 2020’de Dopdolu Geçecek

Previous article

Dragon Ball Z: Kakarot, DBZ Hikayesi İçin Çok Önemli Olacak

Next article

You may also like

Comments

Comments are closed.

More in E-Spor