E-Spor

Esporda Yapay Zeka Devri – SenpAI

0

Son yıllarda oyun sektörünün gelişimiyle birlikte espor pazarı da inanılmaz bir ivme kazandı. Dünya çapında en büyük markalar, spor kulüpleri ve oyun firmaları oyuncu kitlelerine ulaşmak için espor yatırımlarını oldukça önemli görüyorlar. Bu sebeple birçok oyuncuyu kendisine çeken online koçluk hizmetleri espor sektöründe oyunculara ihtiyaç duydukları desteği vermeye başladı. SenpAI‘nin yardımlarıyla oyuncular hatalarını görebiliyor, profesyonel oyuncuların videolarıyla rahatlıkla öğrenebiliyor ve oyunlarını ileri seviyeye taşıyarak rekabete dahil olabiliyorlar.

2019 yılında global espor pazarının büyüklüğünün 1.1 Milyar Dolar’ı bulduğu öne sürülüyor. Geçtiğimiz yıllarda espor pazarı önlenemez bir yükselişle teknolojinin, markaların ve gençlerin ilgi odağı olmuş durumda. Geçmişte espor ve bilgisayar oyunları sadece hobi olarak kabul edilirken artık espor endüstrisinin potansiyeli fark edildi ve gerek oyun firmaları, gerekse markaların yaptıkları yatırımlar ile rekabetçi olarak oyun oynama ve para kazanma fikri yeni bir tam zamanlı meslek halini aldı. Elektronik sporlar eğlence ve spor sektörünün geleceği olarak kabul edilmekle beraber Yapay Zeka uygulamalarının bu sektöre dahil edilmesi gelecekte yaşanacak gelişmeler ve yükselişin haberini şimdiden veriyor.

Yapay Zeka İle Oyuncuların Gelişimi

Espor pazarının en popüler oyunları, her yıl dünya çapında yapılan birbirinden büyük organizasyonlarla tüm oyuncuların ilgisini çekiyor. Bu oyunlarda başarılı olmak isteyen oyuncuların yetenek, yoğun çalışma ve hatalarından ders alma gibi engelleri aşmaları gerekiyor. Oyuncular için kendini geliştirme aşamasında yardım almak özellikle eksikliklerini ve hatalarını görmek ve bu konularda kendilerini geliştirmek için bir hayli önem taşıyor. Bu noktada Yapay Zeka teknolojisi ile oyuncu koçluğunu birleştiren, hızlı ve efektif çözümler sunan, her bir oyuncuya özel tavsiyeler veren SenpAI ile karşılaşıyoruz.

SenpAI Oyunculara İhtiyaç Duydukları Desteği Sağlıyor

SenpAI Türk mühendisler tarafından geliştirilen bir Yapay Zeka tabanlı espor platformu. SenpAI, rekabetçi oyunlarda espor deneyimini artırmayı ve oyuncuların kendilerini geliştirmesini amaçlamakta. Oyuncular oynadıkları her oyunun ardından eksik oldukları konuları, yaptıkları yanlışları ve gelişebildikleri alanları yazılı ve videolu olarak SenpAI platformunda bulabiliyorlar. SenpAI, milyonlarca profesyonel espor oyuncusunun güncel maçlarını yapay zeka ile analiz ederek her bir kullanıcıya özelleştirilmiş önerilerde bulunuyor. Son teknoloji yapay zeka yöntemlerini kullanarak oluşturduğu profesyonel espor oyuncularının video içerikleri ile tüm kullanıcılarına özelleştirilmiş video rehberleri sunmakta. Bu sayede oyuncular ihtiyaç duydukları alanlarda kendilerini nasıl geliştirebileceklerini videolar ile rahatlıkla izleyerek öğrenebiliyorlar. Şu anda League of Legends oyununda aktif olan SenpAI platformu çok yakında diğer espor oyunlarını da kapsayacak. Kendini gelliştirmek isteyen her League of Legends oyuncusu, SenpAI’deki kişisel koçluk hizmetine buradan ulaşabilir.

Journey to the Savage Planet İnceleme
Keeper of Time
“Lost time is never found again. Oh, never mind I found it.”

  Journey to the Savage Planet İnceleme

  Previous article

  Demon Slayer, “Yılın Animesi” Ödülünü Kaptı

  Next article

  You may also like

  Comments

  Comments are closed.

  More in E-Spor