E-Spor

League of Legends Dünya Şampiyonası’na Ev Sahipliği Yapacak Şehirler Belli Oldu

0

Riot Games, dünyanın en kapsamlı eSpor etkinliği olan ve milyonlarca kişi tarafından heyecanla beklenen League of Legends Dünya Şampiyonası’nı bu yıl daha fazla oyuncuyla buluşturmak için Avrupa’nın 4 ayrı şehrinde gerçekleştireceğini açıkladı. Sonbaharda başlayacak olan Dünya Şampiyonası heyecanında Paris’te gerçekleşecek grup aşamaları, Londra’da oynanacak çeyrek final ve Brüksel’de oynanacak yarı finalin ardından, kupa için mücadele edecek iki takım Dünya Şampiyonası Finali’nde Berlin’de kozlarını paylaşacak.

Dünya Şampiyonası Yolunda Türkiye İddialı

Bu yıl Türkiye’nin ilk Profesyonel eSpor Ligi’ni hayata geçirerek Dünya Şampiyonası’na giden yolda daha profesyonel bir organizasyonla yol aldıklarını ifade eden Riot Games Türkiye eSpor Yöneticisi Bora Koçyiğit, şunları söyledi:

“Geçtiğimiz yıl gerçekleştirilen League of Legends Türkiye Büyük Finali’nin galibi Dark Passage, Avrupa’daki WildCard’dan birinci çıkarak Dünya Kupası’na katılan 16 takım arasında Türkiye adına mücadele etmişti. Bu yıl da Türkiye şampiyonu ülkemizi uluslararası arenada temsil edecek. Riot Games Türkiye olarak çabalarımızla ülkemizdeki eSpor potansiyelini keşfetmek ve güçlendirmek için çalışıyoruz. Bu yıl heyecan verici mücadelelere sahne olan Şampiyonluk Ligi’nde öne çıkan takımlarımızın başarılarıyla Türkiye’yi eSpor alanında gururlandıracağı günlerin şimdiden heyecanını yaşıyoruz.”

Kupa Heyecanı Avrupa Şehirlerini Saracak

Bu yıl sonbaharda gerçekleştirilecek olan Dünya Şampiyonası etkinliklerine ev sahipliği yapacak şehirler ve mekânlar şöyle sıralanıyor:

Grup Aşamaları : 1-4 Ekim ve 8-11 Ekim, Le Dock Pullman, Paris
Çeyrek Final : 15-18 Ekim, SSE Arena Wembley, Londra
Yarı Final : 24-25 Ekim, Brussels Expo, Brüksel
Final : 31 Ekim, Mercedes-Benz Arena, Berlin

İlker Karaş
Strateji oyunlarını sever. Sabaton ve WW2 dediğinizde akan sular durur.

Multiplayer, Chapter 2 Etkinliklerinde Takipçileriyle Buluşuyor

Previous article

Guitar Hero Live Geliyor

Next article

You may also like

More in E-Spor