E-Spor

Riot Games Türkiye Ekibi İşi Sıkı Tutuyor

0

Geçen sezonlarda adı çeşitli olaylara karışan oyunculara karşı uzaklaştırma uygulayan Riot Games Türkiye ekibinin bu sezon başlamadan işe çok ciddi hazırlandığı yaşanan bir olay sonrasında bizlere yansıdı. İki ünlü oyuncu arasında yaşanan tatsız bir olayın Şampiyonluk Ligi’ne yansımaması için sportmenlik dışı faaliyet kapsamında 1’er maç oynamama cezası verildi. Bu gibi durumların sıklaşmaması için alınan bir önlem olarak algıladığımız bu cezayı aşağıda yer alan metinle birlikte ekip bizlerle paylaştı.

League of Legends 2015 Şampiyonluk Ligi, Türkiye’nin ilk profesyonel eSpor ligidir. Profesyonel ligin bir parçası olmak, avantajlarının yanısıra pek çok sorumluluğu da beraberinde getirmektedir.

Sosyal medya ve çeşitli yayın kanalları üzerinden bu sorumluluklarla bağdaşmayan ve sportmenlik dışı söylemlerde bulundukları tespit edilen, Anıl “Holyphoenix” Işık ve Muhammed “Theokoles” Işık 1 (bir)’er maç oynamama cezası almışlardır.

Ayrıca, Dark Passage ekibinde koçluk yapan Ercan “Trielbaenre” Bozkurt da bu olumsuz davranışların sürdürülmesine izin verdiği için uyarı cezası almıştır.

Bu cezalar  2015 Şampiyonluk Ligi’nde söz konusu oyuncuların mensup oldukları takımların oynayacakları ilk resmi müsabakalarda uygulanacaktır.

Profesyonel sezon dahilinde, bu tür sportmenlik dışı davranışların cezaları artarak devam edecek ve bu davranışlara göz yumulmayacaktır.

Riot Games Türkiye eSpor Ekibi

İlker Karaş
Strateji oyunlarını sever. Sabaton ve WW2 dediğinizde akan sular durur.

Yarıyıl Tatilinde Gigabyte Notebook ile Oyun Keyfi

Previous article

GTA 6’nın Geçeceği Yer Portland, Oregon mu?

Next article

You may also like

More in E-Spor