Teknoloji

Yarıyıl Tatilinde Gigabyte Notebook ile Oyun Keyfi

0

Zorlu bir ders döneminden sonra yarıyıl tatili için sayılı günler kaldı. Sınavlarla yorulan bünyelere, Gigabyte P35GV2-TR001H en üst düzey oyun grafiklerini kablosuz sunacak.

Son yılların en çok beklenen oyunları, okul döneminde üst üste piyasaya çıktı. Zorlu geçen sınavlar ve dersler sonucunda, gelen yarıyıl tatilinde biraz kafa toplamak ve oyunlarla eğlenmek herkesin hakkı. Peki, bunun için elinizdeki sistem güncel mi?

Tüm gün evde oturup oyun oynamak yerine, arkadaşlarınızla vakit geçirirken birlikte oyun keyfini devam ettirmek istemez misiniz?

Dizüstü oyun canavarı olan Gigabyte P35GV2-TR001H, okul dönemi boyunca biriktirdiğiniz oyunları en iyi performansla tecrübe etmenizi sağlayacak. İsterseniz Call of Duty Advanced Warfare’de geleceğin teknolojilerini kullanıp savaşabilir, Ryse: Son of Rome ile Roma’yı kurtarabilir, FarCry 4’te Himalaya dağlarındaki tehlikelere karşı göğüs gerebilirsiniz. Tüm bu grafik canavarı oyunları, dizinizin üzerindeki rahatlıkla kullanmanız mümkün.

Gigabyte P35GV2-TR001H 4. Nesil Intel Core i7-4710HQ  (2.5GHz-3.5GHz) işlemcinin gücüyle, oyunlar, videolar ve programlarda zorlama yaşanmadan bilgisayarınızı kullanmanızı sağlar. İşlemci gücünü, 2 adet 8GB DDRIIIL 1600 RAM destekliyor. Oyunlardaki en hızlı sahnelerin bile akıcı şekilde çalışması için, işlemci ve ekran kartına RAM desteği sunuyor. Üst düzey oyunların grafiklerini Ultra seviyede oynamak için, NVIDIA GeForce GTX 860M GDDR5 4GB ekran kartının gücü cihazın en büyük artılarından biri.

Daha az seviyede grafik isteyen oyunlardaysa, cihaz tasarruf sağlamak için Intel HD Graphics 4600 desteği bulunuyor. Bu güçteki bir donanımda performansı en üst seviyeye yükseltmek için iyi bir depolama sistemi de gerekiyor. Üründe bulunan, 7200rpm  hızında 128mSATA SSD + 1TB 2,5″ HDD  aynı anda birçok oyun kurmanıza ve bunları hızlıca çalıştırmanıza yarıyor. Günümüzde oyunların boyutunun giderek arttığı düşünülürse, büyük boyuttaki ve hız gerektiren oyunları SSD diske, diğer dosyaları da normal diske kurmanız en mantıklı çözüm.  RAID 0 destekli değiştirebilir depolama sistemini, dörtlü hale getirip daha yüksek kapasiteyi hızla kullanmanız mümkün.

Klavye oyuncular için en önemli silahlardan  biri. Gigabyte P35GV2-TR001H bulunan, arka aydınlatmalı ayarlanabilir klavye, oyuncuların geceleri bile rahatça oyun oynamasını sağlayabilecek. Ayarlanan bile renkler sayesinde, en karanlık ortamlarda bile oyuna göre istediğiniz tuş renklerini seçerek hata yapmadan rakibinize karşı üstün gelebileceksiniz. Dolby Dijital Plus Home Theater ses sistemi sayesinde, bilgisayar ev sinema sistemlerine taş çıkaracak bir oyun performansı yaşamanızı sağlayacak. GIGABYTE Smart Teknolojisi kullanım seçeneklerinize göre en performanslı cihaz gücünü size sunuyor.

İlker Karaş
Strateji oyunlarını sever. Sabaton ve WW2 dediğinizde akan sular durur.

DOGED; Halil Mazıcıoğlu’nu Misafir Etti

Previous article

Riot Games Türkiye Ekibi İşi Sıkı Tutuyor

Next article

You may also like

More in Teknoloji