E-Spor

Rüya Takım SuperMassive

0

SuperMassive, tüm dünyada günlük 27 milyon kişi tarafından oynanan ve dünya finali yaklaşık 30 milyon kişi tarafından canlı olarak izlenen “League of Legends” E-Spor ligine hızlı bir giriş yaptı.Yale Üniversitesi mezunu, Peak Games ve Lidyana kurucu ortağı  Hakan Baş ileMassachusetts Institute of Technology(MIT) mezunu, Gram Games kurucu ortağı Kaan Karamancı ortaklığında kurulan takım, yaptığı çarpıcı transferlerle de adeta Türkiye’nin rüya takımını oluşturdu. Sektörün duayenlerindenOnur Aksu’yu da danışman olarak ekibe katan SuperMassive, son olarak ligin yıldızı “Naru” lakaplı Koray Bıçak’ı transfer ederek büyük yankı uyandırdı.

 

Hakan Baş, E-Spor’un dünyadaki hızlı yükselişine dikkat çekerek; “2015 yılında E-Spor’unglobalpazar büyüklüğü yılda 252 milyon dolara ulaştı.Sporun Türkiye’deki takipçi sayısı da her geçen gün artıyor.” dedi.

Supermassive Takım ve Yatırımcılar

SuperMassive’in 2016 yılı hedeflerini açıklayan Kaan Karamancı; “Her biri kendi alanında yıldız oyunculara sahibiz.Thaldrin, Fabulous, Dumbledoge, Stomaged, Achuu ve Naru gibi çok güçlü oyuncuları kadromuza kattık. Böyle bir kadroyla hedeflerimizi de büyük tutuyoruz.” dedi.Karamancı; “Amacımız, Türkiye LCS Kış ve Yaz Şampiyonluğunu elde etmek. Ayrıca uluslararası turnuvalarda da ülkemizi en iyi şekilde temsil etmek istiyoruz.” diye vurguladı.

 

Takım danışmanı Onur Aksu ise “ Geleceğin sporu olarak nitelendirilen E-Spor’da diğer ülkelerin seviyesine gelmemiz için, bu alanda belli yatırımların yapılması gerekiyor. SuperMassive de bu vizyonda kurulmuş bir takım. Sektörün gelişmesinde önemli bir kilometre taşı olduğumuza inanıyoruz” diye belirtti.

İlker Karaş
Strateji oyunlarını sever. Sabaton ve WW2 dediğinizde akan sular durur.

Afox’tan Yeni Ekran Kartı

Previous article

Vestel, Star Wars Temasını Tasarımın Ötesine Taşıyor

Next article

You may also like

More in E-Spor