E-Spor

Team Razer, EVO 2019 ve The International’da

0

Razer, toplamda yaklaşık 31 milyon dolar tutarında para ödülü olan prestijli turnuvalar; EVO 2019 ve The International (TI9) Dota 2 finallerinde Team Razer pankartıyla yarışacak rekor sayıda profesyonelin olduğunu açıkladı.

Mousesports ve Team Evil Geniuses (EG) üyelerinin yanı sıra usta oyuncu Kun Kun Xian’ Ho da 2-4 Ağustos tarihleri arasında Las Vegas’ta düzenlenen EVO 2019’a katılacak. Aynı ayın ilerleyen günlerinde Team EG, 20 Ağustos – 25 Ağustos tarihleri arasında Şangay’da düzenlenen TI9 için İttifak’a katılacak. Bitmek bilmeyen enerjileri ve Razer’ın cephaneliğindeki en iyi espor ürünleri ile desteklenen Team Razer’ın seçkin sporcuları, milyonlarca insanınönünde rakiplerine karşı mücadele edecek. 

2005’ten beri Espor’un öncüsü

Razer, 2005 yılında kurulduğundan bu yana profesyonel oyun alanında liderlik rolünü almıştır. Team Razer bayrağı altında, şirket, yeni yüksek performanslı çevre birimleri geliştirmek ve performansın sınırlarını zorlamak için dünyanın en iyi takımlarından ve oyuncularından bazılarıyla çalışıyor. Bugün, Team Razer dahilinde 25 ülkeden 18 üst takımdan bulunmaktadır.

 Razer Global Esports Direktörü David Tse, “Razer, bu iki büyük espor etkinliğinde TeamRazer bayrağı altında en iyi oyunculara sahip olmaktan gurur duyuyor” dedi. “Onların durmaksızın mükemmellik arayışı ve sportmenlikleri dünya çapında milyonlarca oyuncuya ilham veriyor.”

EVO 2019 ve The International tunuvalarında yarışacak Team Razer oyuncuları hakkında daha fazla bilgi (görseller) için lütfen ziyaret edin:http://rzr.to/team-razer-evo-ti9.

EVO 2019: TAKIM RAZER OYUNCULARI TURNUVADAKİ OYUNCU HAVUZUNUN BAŞINI ÇEKİYOR

Team Razer yeni serüveni 2 Ağustos’ta Las Vegas’ta yapılacak olan EVO’da başlıyor. Bu turnuvada oyuncular; Super Smash Bros. Ultimate, Tekken 7, Street Fighter V, DragonBall Fighter Z ve benzer oyunlarda başarılarını sergileyecekler.

EVO 2019, turnuvanın önceki galiplerinin de bulunduğu Team Razer’ın  katılımları ile destansı dövüşlere sahne olacak. Bu isimler arasında; EVO 2013 Street Fighter IV Şampiyonu Xian, EVO 2016 Ultimate Marvel vs Capcom 3 şamiyonu ve Team EG üyesi Christopher ‘NYChrisG’ Gonzalez, EVO 2016’da Capcom Kupası ikincisi olan Street Fighter V oyuncusu Ricki‘ HelloKittyRicki’ Ortiz bulunuyor.  

Ancak, esas spot altındaki üstat, Street Fighter V’de EVO 2018 şampiyonu olan Mousesports üyesi Benjamin’i “Problem X” Simon olacak.

Problem X savaşa komuta edecek

Birden fazla karakter kullanan sert bir rakip olan Problem X, en çok Bison’u kullanmasıyla tanınır. 27 yaşındaki İngiliz Pro Tour yarışmacısı, 2017’de Mousesports’a katılmadan önce Avrupa’nın en ateşli Street Fighter yarışçısı haline geldiği Dövüş Oyunları Topluluğu (FGC) içinde ismini çoktan espor dünyasına duyurmuştu.

2017 boyunca güçlü bir performans sergileyen Problem X, Capcom Pro Tour’u 7. sırada tamamlarken Las Vegas’ta dünyanın en iyisini yenerek EVO 2018 turnuvasını kazanıp FGC’de üst kademeye yükseldi.

“Ben inanılmaz rekabetçi birisiyim ve büyük baskının olduğu alanlarda yarışırken bunun zevkini ve heyecanını yaşıyorum” diyen Problem X şöyle devam etti:  “EVO’yu arka arkaya ikinci kez kazanmak beni için muhteşem bir başarı olacak. Nihayetinde henüz hiç kimse Street Fighter V’te art arda iki defa EVO şampiyonu olamadı.”

2018’de işini bırakıp Street Fighter V’i birinci mesleği yapan Ben, aynı zamanda bölgesindeki diğer oyunculara da destek olurken  therealproblemx adlı Twitch kanalında da canlı yayınlar yapıyor. FGC’de üst üste kazandığı maçlardan ve başarılardan sonra Problem X en çok korkulan rakip haline geldi.

Problem X’in son başarıları:

 • Sonic Boom 2017
 • Capcom EU Regionals 2017
 • EGX 2017
 • SGB 2017
 • Celtic Throwdown 2017
 • Northwest Majors 2018
 • Sonic Boom 2019
 • April Annihilation 2019
 • Reflect UK 2019

 

Team EG’nin iki yıldızı parlamaya hazır

Team EG takımı da EVO 2019’da da güçlü bir şekilde temsil edilecek. NYChrisG, Marvel vs Capcom 3’te 2016 EVO şampiyonu olarak isim yapması ile tanınırken, Street Fighter V ve diğer dövüş oyunlarında ustalık kazanmış, çok çeşitli bir oyuncu olduğunu kanıtladı. Öte yandan Team X Razer’ın süper yıldızlarından oluşan grupta Problem X ile kapışma ihtimali olan  bir diğer Street Fighter V oyuncusu HelloKittiRicki ise , korkusuz ve iyi hazırlanmış olarak karşımıza çıkacak.

HelloKittyRicki, “EVO’yu kazanmak için doğru şekilde odaklanmak çok önemli” derken ekledi: “Etkinliğe katılmak için her zaman çok sıkı çalışırım, ancak kendimi ne kadar iyi hissedersem hissedeyim, sakin ve kollektif bir  performans sağlamak için her zaman sıfır beklenti ile yarışırım.”

EVO’da Razer sponsorlu sporcuların listesindeki bir isim de Team Razer’ın Xian’ı. Bu yılki şampiyonluk etkinliğindeki hedefleri sorulduğunda, “EVO’nun binlerce kişiye karşı oynamak zorunda olduğumuz dayanıklılık ve sabır isteyen bir turnuva olduğunu düşünüyorum. Bu yıl en azından ilk 8’e girmeyi çok istiyorum. ”

Turnuvada iz bırakmaya çalışan pek çok üst düzey sporcu ile bu yılki EVO, sezonun en heyecan verici espor turnuvalarından biri olacak.

THE INTERNATIONAL: İKİ GEÇMİŞ ŞAMPİYON ARTIK TEAM RAZER’DA

EVO’dan üç hafta sonra düzenlenen Şangay’daki The International, Razer’in Evil Geniuses ve Alliance’la eşlik ettiği bir çatışma çıkacak ve etkinlikte en büyük rekor kırdı. Her iki takımdan Alliance 2013’te, Evil Geniuses ise 2015’te turnuva şampiyonu oldu.

TI’ın en yetkin veteranları; Team EG

Evil Geniuses, 2014’ten beri yapılmış olan beş TI turnuvasına katılıp dördünde podyuma çıkan bir takım olarak The International’a hiç de yabancı olmadığını bizlere daha önce gösterdi.

TI9’a seçilmesinin ardından, takımın yıldız oyuncusu Artour ‘Arteezy’ Babaev “Geçen yıl Opens’tan buraya oynadığımız zamanki  geçen yıla kıyasla farklı bir duygu içindeyiz” dedi ve devam etti:  “TI’da oynamak, özel ve çok sevilen bir deneyim. Kazansan da kaybetsen de, sizde önemli anılar yaratıp, hem birey hem de takım olarak sınırlarınızı zorlar.”

EG’nin en genç oyuncusu Syed Sumail “SumaiL” Hassan da “En büyük Dota 2 etkinliğine hazırlanmak, bireysel ve takım hazırlığının bir karışımını gerektirir” diye ekliyor. “Etkinlikten önce her şeyi bir araya getirmek için planlanmış bir kampa gireceğiz.”

Alliance her şeyin başladığı yere geri dönüyor

Alliance, 2013 yılındaki ilk TI turnuvasında, Jonathan “Loda” Berg liderliğindeki Dota 2 takımı ile şampiyon olmuştu.O zamandan eri TI’sini kazandığında öne çıktı. O zamandan beri, organizasyon tamamen oyunculara ait bir yapıya bürünerek Dota 2 mirasını geliştirmeye devam etmektedir. Alliance, içlerinde Twitch’in en büyük Dota 2 oyuncusu olan Henrik ‘AdmiralBulldog’ Ahnberg’in de aralrında yer aldığı, mevcut ve geçmiş kadrolarında dikkate değer oyuncuları bünyesine katarak önemli bir global ün de geliştirdi. 

Şimdi takım TI9’da yarışmayı dört gözle beklerken rakipleriyle yüzleşmeye de hazır. Loda, “Duyguları tarif edecek kelime yok” derken ekledi: “TI’da, hangi takımların savaşmaya hazır olduklarını ve ‘yanlış takıma’ kaybederek parçalanabileceklerini çok erken görebilirsiniz. Biz TI’de herkesle ve her takımla savaşmaya hazırız. ”

Team EG’nin başarılı çizgisine devam etme hayali ve Alliance’ın en tepeye geri çıkmak içinellerinden gelen her şeyi yapacak olması ile iki takım da kesinlikle TI9’un en heyecan verici ekipleri olacak.

Tüm Team Razer sporcularını, EVO ve The International’da dünya sahnesinde yarışırken izleyin. Yetenek kadrosu tarih ve başarı bakımından zengin olan bu takımlarla Team Razer her iki turnuvada da derin bir mücadeleye hazır.

-Basın bülteni
Keeper of Time
“Lost time is never found again. Oh, never mind I found it.”

  The Outer Worlds, Nintendo Switch’e Geliyor

  Previous article

  ADATA İlk PCIe Gen 4×4 SSD Modeli XPG GAMMIX S50’yi Duyurdu

  Next article

  You may also like

  Comments

  Comments are closed.

  More in E-Spor