Teknoloji

​HMD Global Veri Güvenliği ve Depolaması için Google ve CGI ile Anlaştı

0

Nokia telefonlarının evi olan HMD Global, CGI ve Google Cloud ile telefonların veri toplama merkezlerini Finlandiya’ya taşımak için ortaklık yaptığını duyurdu. Bu gelişme ile şirket, daha iyi bir müşteri ve cihaz deneyimi sunabilmeyi ve Nokia cihazlara gelecek olan güncellemelerin bu sayede daha hızlı ve net gerçekleşebilmesini amaçlıyor.

HMD Global, Google Cloud’un gelişmiş veri analiz sistemi ve makine öğrenimi teknolojileri ile CGI’ın bulut ve veri bilimi uzmanlığını kullanarak, tüm dünyadaki Nokia tutkunları için kullanıcı deneyimini geliştirmek adına veri analizini en üst seviyeye çıkarıyor. Yeni merkezinde veri depolayacak ilk Nokia akıllı telefonlar, Nokia 4.2, Nokia 3.2 ve Nokia 2.2’den itibaren piyasaya sürülen yeni Nokia akıllı telefonlar olurken, daha önceki Nokia akıllı telefon modellerinin* verileri ise bu yılın devamında, Android Q güncellemesinden sonra taşınacak.

Üstün Güvenlik, Kontrol Ve Analiz Odaklı Müşteri Deneyimi

Bu önemli gelişme, HMD Global’in Genel Veri Koruma Düzenlemesi (GDPR) gibi AB Veri Gizliliği Düzenlemeleri de dahil olmak üzere, Avrupa’daki tüm ilgili güvenlik önlemlerine ve mevzuatlarına uyum sağlama taahhüdünü daha da güçlendiriyor. HMD Global’in CGI ve Google Cloud ile oluşturduğu yeni veri çözümü, toplanan tüm telefon etkinleştirme ve performans verilerinin tamamen HMD Global tarafından yönetilmesiyle GDPR çerçevesine uyum sağlamaya devam ediyor.

Karşınızda Araç Kamerası MiVue Drive 65 LM
Keeper of Time
“Lost time is never found again. Oh, never mind I found it.”

  Crash Team Racing Nitro-Fueled Sonunda Çıktı

  Previous article

  Ubisoft, Acer Predator Sponsorluğunda Rainbow Six Pro League Sezonunu Duyurdu

  Next article

  You may also like

  Comments

  Comments are closed.

  More in Teknoloji