Teknoloji

Acer Chromebook 11, 2018 Computex Altın d&i Ödülü Kazandı

0

Acer ayrıca IoT, oyun ve tüketici teknolojileri dallarında da birden çok Computex En İyi Tercih Ödülü kazandı.

Acer, TAITRAve Alman iF Design iş birliğiyle Computex 2018 bünyesinde düzenlenen d&i ödüllerinde, olağanüstü tasarım dalında bir adet altın olmak üzere toplamda dört adet ödüle layık görüldü. Acer ayrıca TCAtarafından düzenlenen Computex En İyi Tercih Ödülleri kapsamında da IoT, oyun ve mobil iletişim dallarında üç adet ödül kazandı. Ürün tasarımı dalında alınan ödüller, Acer’ın kullanıcılara destek olan insan odaklı tasarımlarını ve kullanımı kolay teknolojilerini öne çıkarıyor.

Computex d&i Ödülleri

Computex d&i (design and innovation – tasarım ve yenilik) ödüllerini kazananlar, Taipei’de bir araya gelen uluslararası uzmanlardan oluşan bir jüri tarafından seçiliyor. Farklı alanlarda uzman olan jüri üyeleri 10 ülkeden toplam 212 adayı değerlendirerek kararını verdi. Ödül alan adaylardan yalnızca üçü, herkesin en çok istediği ödül olan COMPUTEX altın d&i ödülü 2018’e layık görüldü.

Acer Chromebook 11 – Altın d&i ödülünün sahibi

Eğitim pazarı için tasarlanan, sağlam ve dayanıklı Acer Chromebook 11, çoğu darbeye ve sıvı dökülmesine karşı dayanıklı. Üründe tercihen yer alan 4G LTEbağlantısı sayesinde istenilen her yerde verilere erişmek mümkün. Destekli kasa ve menteşeler sayesinde bükülmelere ve baskıya daha dayanıklı hale gelen cihaz, öğrenciler çantalarına gelişigüzel atsa bile sorun yaşatmıyor. Ayrıca, köşeleri koruyan yapı ve kauçuk korumalı klavye de Chromebook’un 48 inç (122 cm) yükseklikten düşmelere dayanmasını sağlıyor. Bu özellikler sayesinde Chromebook, taşınırken darbe alsa veya sıradan düşse bile koruma altında oluyor. Arka kısımdaki kaymaz yüzey ise tutuşu kolaylaştırarak cihazın öğrencilerin elinden kaymasını engelliyor.

Acer Chromebox

İnanılmaz derecede küçük boyutlarıyla çok yönlü kullanım olanakları sunan Chromebox; düz, stant ve VESA modlarıyla modern ve alandan tasarruf eden bir tasarıma sahip. Cihazı istediğiniz yere kolayca yerleştirebilirsiniz. Acer Chromebox, bilgisayar laboratuvarları ve kütüphaneler de masaüstü bilgisayar olarak kullanım için harika bir tercih sunuyor. Cihaz, sahip olduğu çift antenli tasarım sayesinde çok daha hızlı ve güvenilir kablosuz bağlantı sunarak akıcı bir internet deneyimi oluşturuyor. Kullanıcılar, USB 3.0 girişi üzerinden harici sürücülerdeki medya dosyalarına erişebiliyor. Acer Chromebox’ta ayrıca dahili virüs koruması bulunuyor. Böylece güvende kalarak kullanıcıların rahat etmesini sağlıyor. Web tabanlı yönetim konsolu ile uzaktan yeni kullanıcı, cihaz ve uygulama eklemek ve bunları kontrol etmek çok kolay hale geliyor. Bunların yanı sıra, otomatik yapılan güncellemeler sayesinde kullanıcıların bu işle uğraşmalarına gerek kalmıyor.

Acer Swift 7

Dünyanın en ince dizüstü bilgisayarıolan Acer Swift 7, ustalıkla ve tüm detaylara özen gösterilerek tasarlandı. Yalnızca 8,98 mm inceliğindeki yeni Swift 7, mobilite için tasarlanan her zaman bağlı bir Windows 10 PC. Rahat taşınabilir tasarımın altında ise güçlü bir Intel® Core™ i7 işlemci, tüm gün süren pil ömrü ve dahili SIM teknolojisine sahip kişisel ve güvenilir 4G LTE3 bağlantısı bulunuyor. Swift 7’nin alüminyum tek parça gövdesi hem göze hem de parmaklarınıza hitap ediyor. Ürün şık görünüm arayan modern profesyoneller için mükemmel bir tercih.

Acer Switch 7 Black Edition

Alanında öncü bir ürün olan Switch 7 Black Edition, ayrı bir ekran kartına sahip dünyanın ilk fansız 2’si 1 arada dizüstü bilgisayarı. Cihaz bu unvanını Acer’ın yenilikçi Dual LiquidLoop™ fansız soğutma teknolojisine borçlu. Sürekli dışarıda olan kullanıcıları düşünerek tasarlanan yeni Switch 7 Black Edition, klavyesiz olarak 1,18 kg’dan (2,6 lbs) daha hafif olan yapısıyla çok yönlü bir kullanım sunuyor. Switch 7 Black Edition’ın şık ve hafif tasarımındaki fırçalanmış alüminyum gövde, sağlam ve hoş bir his uyandırıyor.

Computex En İyi Tercih Ödülleri

Acer Air Monitör

Kapalı alanlardaki hava kalitesini kontrol eden Acer Air Monitör şık ve sade bir tasarıma sahip. Cihaz, akıllı telefon uygulaması üzerinden temel hava kalitesi göstergelerini gerçek zamanlı olarak izleme olanağı sunuyor. Kasa üzerindeki LED ışıkların rengi de hava kalitesine göre değişiyor. Amazon Alexa ile de çalışabilen cihaza, sesli olarak hava kalitesini sormak da mümkün.

Acer Windows Karma Gerçeklik Başlığı

Acer Windows Karma Gerçeklik Başlığı kullanıcıların hareket, bakış ve ses kullanarak yazılımlarla etkileşime geçmesini sağlıyor. Birlikte gelen Bluetooth kablosuz teknolojili Acer hareket kontrolcüleri ile oyuncular karma gerçeklikte dijital nesnelerle etkileşime geçebiliyor. Kontrolcülerde Windows 10 tuşu, touchpad, tutuş düğmesi ve sanal alanda başlıkla senkronize olan şık ışıklar bulunuyor. İçten dışa takip özelliğine sahip kamera başlığın üzerinde yer alıyor. Böylece duvarlarda delik açmaya veya başka donanımlar kurmaya gerek kalmıyor. 6 dereceli özgür konum takibinde ileri/geri, yukarı/aşağı, sola/sağa hareketlerin yanı sıra eğilme, dönme ve yuvarlanma da yer alıyor.

Acer Leap Beads

Acer Leap Beads kültür ile elektroniği bir araya getiriyor. Budistlerin dualarını kaç kere tekrarladığını saymasına yardımcı olan bu akıllı tespih, bir yonga yardımıyla elde kaç kere döndürüldüğünü takip ediyor. Böylece kullanıcılar saymakla uğraşmadan duaya odaklanabiliyor. Duaları dijital olarak sayan tespih ile kullanıcılar sosyal medya kullanarak bulut üzerinden bu duaları arkadaşlarına adayabiliyor. Uyku ve kalori alımını da izleyerek kullanıcının sağlığını takip eden cihaz daha önce görülmemiş bir kullanıcı deneyimi oluşturuyor.

Final Fantasy: Uyanış Mobil Platformlara Çıktı
Ceyda Doğan Karaş
86 doğumlu. Evli, mutlu, Tauren'li. Star Wars, Doctor Who, Yu-Gi-Oh ve Blizzard delisi. 93'ten beri video oyunlarıyla fazla uğraşıyor ve hayatı onların üzerine şekilleniyor. Korku, macera, psikoloji kitap ve animelerine bayılıyor. Koyu Beşiktaş taraftarı ve cosplay organizatörü. Ayrıca cosplay, vazgeçemediği hobilerinden sadece birisi.

Detroit: Become Human #11 – Alice İlk Gülücük

Previous article

PlayStation Türkiye’nin İletişim Ajansı İz İletişim Oldu

Next article

You may also like

Comments

Comments are closed.

More in Teknoloji