Teknoloji

AMD, Intel ve Razer ortaklığı: AMD XConnect

0

AMD, AMD XConnect™ teknolojisini duyurdu. Radeon Software Crimson Edition 16.2.2’inin çığır açan yeni bir özelliği olan AMD XConnect teknolojisi, Thunderbolt 3 destekli dizüstü ve 2’si 1 arada bilgisayarlara harici bir Radeon grafik kartı takılabilmesine olanak tanıyor.

Bilgisayar oyuncuları, oyun için üretilmiş dizüstü bilgisayarları aldıklarında taşınabilirlikten ödün vermek, ya da taşınabilir olması için ultra ince dizüstü bilgisayarlarını seçtiklerinde oyun performansından ödün vermek durumunda kalıyor. Thunderbolt 3 özelliğine sahip hafif ya da 2’si 1 arada dizüstü bilgisayarlar, AMD XConnect  teknolojisi sayesinde her iki seçimin en iyi taraflarını bir araya getiriyor. Kendisi oldukça hafif olan bilgisayarlar, gerektiğinde güçlü bir harici GPU ile kolayca oyun için üretilmiş bir dizüstü bilgisayara dönüşüyor, oyunculara bir oyun bilgisayarının üstün kare hızı sayısına ve görüntü kalitesine erişme imkanı sunuyor. Radeon™ R9 300 Serisi grafik kartı ile yapılandırılmış harici GPU ile bağlantı, Intel Thunderbolt™ 3 üzerinden sağlanıyor. Harici GPU’lar kullanıcılara ilk kez, istedikleri anda bağlanma veya istedikleri anda bağlantıyı kesme olanağı veriyor.

AMD, Intel Thunderbolt™ grubu ve Razer ile yapılan işbirliği ile, AMD XConnect teknolojisinin potansiyelini ortaya koyan Razer Blade Stealth adlı dizüstü bilgisayar ve Razer Core adlı harici GPU kasası birlikte pazara sunuldu. Kullanıcılar Razer Core ile eşleştirilen bir Radeon R9 300 serisi grafik kartı ile Stealth üzerinde kullanışlı bir tak-çalıştır çözümüyle masaüstü bilgisayarın sunduğuna benzer bir oyun performansı deneyimleyebiliyorlar. Razer Core cihazının Radeon™ R9 300 Serisi GPU’lar ile yapılandırılması, oyunculara Blade Stealth’in yüksek çözünürlüklü IGZO ekranda oyun oynayabilme veya harici AMD FreeSync™ özelliğinin etkinleştirildiği bir monitöre bağlanarak akıcı bir oyun deneyimi yaşama fırsatı da veriyor.

AMD oyunculara Radeon™ R9 300 Serisi haricindeki harici grafik kartlarını da yükseltme imkanı sağlayacak olan AMD XConnect™ teknolojisini destekleyebilecek Radeon™ GPU’larının listesini genişletmeyi planlıyor. AMD XConnect™ teknolojisi için uyumlu sistemlerin, GPU’ların ve harici birimlerin listesi için www.AMD.com/xconnect adresini ziyaret edebilirsiniz.

İlker Karaş
Strateji oyunlarını sever. Sabaton ve WW2 dediğinizde akan sular durur.

Spotify: Dünya Bu Kadınları Dinliyor

Previous article

AMD Radeon Pro Duo ile VR Çalışmaları

Next article

You may also like

More in Teknoloji