Teknoloji

AMD, Radeon R7 Solid-State Disk Serisi İle Portföyünü Genişletiyor

0

AMD’nin OCZ Storage Solutions ile yaptığı teknoloji ortaklığı ile oyunseverlere bütçeye uygun ve yüksek performanslı SSD imkanları sunacak

“AMD Radeon™ markası PC oyunseverleri arasında performans ve kalite ile eşdeğer bir anlam taşır” diyen AMD Bellek Direktörü Roman Kyrychynskyi, “OCZ Storage Solutions IP’si tarafından desteklenen yeni AMD Radeon™ R7 SSD serisi ile bu itibarımızı SSD pazarına sunuyor; performans, güvenilirlik ve uygun fiyat opsiyonunu bir araya getiren SSD’lerle, donanımlarını kurmak veya geliştirmek isteyen oyuncular için müthiş bir seçenek oluşturuyoruz” diye ekliyor.

AMD Radeon™ R7 Solid-State Disk serisi OCZ Storage Solutions portföyünde eşsiz bir çözüm olarak dikkat çekiyor. Toshiba Grubu’nun en son sürüm A19 MLC NAND flash işlemi ve Barefoot 3 M00 kontrolör teknolojilerini kullanan ilk yüksek performanslı SSDler olarak dikkat çeken AMD Radeon R7 Serisi diskleri, günde 30GB yazma dayanıklılığının yanı sıra, sırasıyla 550MB/s ve 530MB/s’ye kadar okuma/yazma hızı sunuyor. Bu özel donanım bileşeni ayrıca, AMD Radeon™ markasına özgü olan özel siyah kasa ile geliyor.

“Yeni AMD Radeon™ Serisi SSD’ler Toshiba ve OCZ’nin en iyi flash ve kontrolör teknolojileri kullanarak tasarlandı” diyen OCZ Storage Solutions Pazarlama Müdürü Alex Mei, “Tescillenmiş bir teknolojiyi düşük maliyetli fiyat opsiyonu ile birleştirerek masaüstü ve mobil oyun uygulamalarının tümünde üstün dengeli performans ve dayanıklılık arayan oyunseverlere harikulade bir fırsat sunuyoruz” diye belirtiyor.

AMD Radeon R7 Serisi SSD’ler; AMD Radeon grafik kartları, AMD FX işlemcileri, AMD Hızlandırılmış İşlem Üniteleri (APU), AMD Radeon bellek, işlemci yonga setleri ve daha fazlasını içeren yüksek performanslı çözümler için AMD’nin stratejik adımlarından biri olan ‘tek noktadan alışveriş’ konseptini yansıtıyor. Solid-State Disklerin katkısıyla, sistemini, güvenilirliğinden emin olduğu sevdiği markaların parçalarıyla tamamlamak tüketici için çok daha kolay hale geliyor.

AMD Radeon™ R7 Serisi SSD’ler 120GB olan versiyonu ile dünya genelinde 99.99 Dolardan başlayan fiyatlar ile pazara sunuluyor. Bütün modellerin özelliklerini aşağıdaki tabloda bulabilirsiniz:

AMD Radeon™ R7 Solid State Diskleri
120GB 240GB 480GB
Sıralı Okuma 550 MB/s 550 MB/s 550 MB/s
Sıralı Yazma 470 MB/s 530 MB/s 530 MB/s
Maksimum Rastgele Okuma Hızı IOPS(4K QD32) 85,000 95,000 100,000
Maksimum Rastgele Yazma Hızı IOPS(4K QD32) 90,000 90,000 90,000
Kararlı Durumda Rastgele Yazma IOPS (4K QD32) 12,000 20,000 23,000

İlker Karaş
Strateji oyunlarını sever. Sabaton ve WW2 dediğinizde akan sular durur.

Intel ve 50 Cent’ten Giyilebilir Fitness Teknolojileri İçin İşbirliği

Previous article

Toyota FT-1 Vision Gran Turismo Tutkunlarıyla Buluşuyor

Next article

You may also like

More in Teknoloji