Teknoloji

Intel ve 50 Cent’ten Giyilebilir Fitness Teknolojileri İçin İşbirliği

0

Biometrik kulaklıklar maraton koşucularından sağlıklı yaşam için formuna dikkat eden sporseverlere kadar her seviyeden sporcunun egzersizlerini daha verimli hale getirecek

“50 Cent” adıyla tanınan ABD’li ünlü rapçi Curtis Jackson’ın kulaklık ve aksesuar markası SMS Audio LLC ve Intel, benzersiz fitness deneyimi için en yeni fitness-izleme biometrik teknolojisini yüksek kalitede ses ve stille birleştiren, dünyanın kalp ritmini ölçen ilk kişisel ses sistemini geliştirmek için işbirliği yaptı. Intel ve SMS Audio, sporcuların fitness deneyimini geliştirmek için stille teknolojik yeniliği bir araya getiriyor. Bu yıl sonundan itibaren pazara sunulacak olan Intel işlemcili SMS Audio BioSport kulak içi kulaklıklar, sporculara “akıllı” egzersiz yetenekleri kazandıracak. Intel işlemcili SMS Audio BioSport kulak içi kulaklıklar, yakın zamanda duyurulan SMS Audio Sport Koleksiyonu’nu genişletecek ve fitness sürecinde bir yandan sporcuya yüksek kalitede ses sunarken bir yandan da sporcunun sağlığına dair işlenebilir bilgi toplayan gelişmiş teknolojik özellikler sunacak.

SMS Audio BioSport kulak içi kulaklıkların temel özellikleri şöyle:

Intel işlemcili SMS Audio BioSport kulak içi kulaklıklar, antrenman sırasında kullanıcılara ses kalitesinden ödün vermeden benzersiz bir deneyim sunacak. Kulaklıklar fitness verilerini toplayarak sporcuların en yüksek fiziksel performansa ulaşmalarına yardımcı olmak için kalp atışı monitörü ile biometrik sensörleri entegre ediyor. Patentli kulak kancası tasarımı, sporcunun kulaklığı rahat biçimde takmasını sağlıyor. Üstelik kulaklık enerji biriktiren girişi sayesinde herhangi bir pil veya şarj aletine gerek kalmadan kendi kendine şarj olabiliyor.

· Yoğun egzersiz, rahatlama ve arada geçen tüm zamanda kalp atışını sürekli ölçen dahili optik sensör, vücut hareketlerinden ve ortam ışığından kaynaklanan gürültü sinyallerini de dinamik biçimde ortadan kaldırıyor.

· Hem kulaklık hem de kalp atışı monitörü olarak birlikte tasarlanan cihaz, vücuda bağlanan rahatsız monitörlere ihtiyacı ortadan kaldırıyor, en iyi performans ve süreç takibi için güvenilir ve konforlu bir kalp atışı monitörü sunuyor.

· Sporcu motive kalmak ve fitness’ta optimal seviyelere ulaşmak için müzik dinlerken kulaklık bir yandan sporcunun sağlığı ile ilgili yararlı bilgileri topluyor.

· 3,5 mm altın kaplı kulaklık girişi, biometrik görüntüleme yetenekleri için gerekli enerjiyi sağlıyor. Böylece sporcu, kendini sürekli şarj eden kulaklıklar sayesinde herhangi bir pil ya da şarj aletine bağlı kalmıyor, hareket halindeyken her zaman özgür oluyor.

· Tere ve suya dayanıklılık açısından IPX4 tarafından onaylanmış SMS Audio BioSport kulak içi kulaklıklar sayesinde sporcular yağmurda da gönül rahatlığıyla spor yapabiliyor.

· Kulaklık kalp atışı, adım, mesafe ve kalori yakımı gibi bilgileri takip etmek için ünlü fitness uygulaması RunKeeper ile uyumlu çalışıyor. Önümüzdeki dönemde ek uygulamalarla desteklenmesi de planlanıyor. RunKeeper desteği, kullanıcıların fitness rutinlerini planlamalarını ve gelişimi izlemelerini, böylece kendilerini daha ileri noktaya taşımalarını sağlıyor.

· Kulaklıklar üzerinde mikrofon bulunan kablo, neopren taşıma çantası ve 3 boyda kulaklık yastığı ve kancası ile birlikte gelecek.

SMS Audio BioSport kulak içi kulaklıklar 2014’ün 4. çeyreğinden itibaren SMSAudio.com internet sitesi üzerinden satışa sunulacak.

İlker Karaş
Strateji oyunlarını sever. Sabaton ve WW2 dediğinizde akan sular durur.

Beşiktaş, Arsenal’i Konuk Ediyor

Previous article

AMD, Radeon R7 Solid-State Disk Serisi İle Portföyünü Genişletiyor

Next article

You may also like

More in Teknoloji