Teknoloji

AMD Radeon R9 Oculus Uyumlu Alienware Bilgisayarlarda Kullanılacak

0

AMD Oculus ve Dell, Oculus uyumlu Alienware bilgisayarlara güç sağlamak üzere işbirliği yaptı. AMD Radeon R9 grafik kartları ile donatılacak bilgisayarlar, 999 dolardan başlayan fiyatlar ile pazara sunulacak. Tüketicilere muhteşem bir oyun ve sanal gerçeklik deneyimi sunmak için bilgisayarlar AMD’nin LiquidVR teknolojisi ve Graphics Core Next mimarisi kullanılarak tasarlandı.

AMD geçen Mart ayında LiquidVR teknolojisi ile dünyadaki tüm geliştiricilere ve kullanıcılara sanal gerçeklik deneyimi sağlayacak bir girişim başlattığını duyurmuştu. Sanal gerçeklik deneyimi sırasında konforu sağlayan düşük gecikme süresine imkan veren AMD LiquidVR; sanal gerçeklik başlıklarına da tak-çıkar uyumluluğu sağlıyor. Geliştiricilere ve içerik yaratıcılarına sanal gerçeklik ortamlarında gerçek hayata yakın deneyim veren AMD LiquidVR teknolojisinin geliştirilmesinde AMD GPU yazılım ve donanım sistemlerinin çok önemli bir payı bulunuyor.

LiquidVR teknolojisi geçtiğimiz günlerde açıklanan prestijli Lumiere Ödülleri’nde “İnovasyon ve Teknoloji” ödülüne layık görüldü. Sektörde öne çıkan teknoloji ve ürünlere verilen Lumiere Ödülleri, yaratıcı sanatlar ve bilimler konusunda dünyanın önde gelen şirket ve organizasyonlarını temsil eden İleri Görüntüleme Derneği (Advanced Systems Society) tarafından düzenleniyor.

İlker Karaş
Strateji oyunlarını sever. Sabaton ve WW2 dediğinizde akan sular durur.

HP Star WarsTM Special Edition’a Hazır Mısınız?

Previous article

Sanal Dünyanın Yeni Klavye Delikanlısı

Next article

You may also like

More in Teknoloji