Teknoloji

HP Star WarsTM Special Edition’a Hazır Mısınız?

0

İlhamını Galaktik İmparatorluk’tan alan PC’nin güç ve performansı ve beraberinde gelen çok özel Star Wars içerikleri ile tüketiciler kendi Karanlık Taraflarını gün yüzüne çıkaracaklar.

HP, Star Wars Güç Uyanıyor filminin vizyona gireceği günü merakla bekleyen Star Wars hayranlarına ayrıcalıklı bir deneyim sunmak için Star WarsTM Special Edition dizüstü bilgisayarı gün yüzüne çıkardı.
HP EMEA Kişisel Sistemler ve Baskı Grubu Tüketici Ürünleri Direktörü Louis Perrin, konuyla ilgili olarak şunları söyledi: “Disney ve Lucasfilm ile türünün tek örneği bir dizüstü bilgisayar tasarlamaya yönelik iş birliği yapan tek PC tedarikçisi olarak Star Wars hayranlarına büyüleyici bir deneyim sunuyoruz. Bu ilişkinin bir parçası olarak Lucasfilm’in medya arşivlerine göz atma imkânımız oldu. Böylelikle özel ekran koruyucuları, masaüstü arka plan görselleri ve ses profilleri oluşturduk. Tamamı, müşterilerimiz tarafından kendilerine göre ayarlanabiliyor.”
 
Karanlık Tarafa güç vermek için tasarlandı 
İlhamını Galaktik İmparatorluk’tan alan Star WarsTM Special Edition dizüstü bilgisayar, savaştan izler taşıyan tasarımı, benzersiz Star Wars Aurebesh fontu ile yazılmış “Galactic Empire” yazısı ve klavyedeki ikonik Stormtrooper’ları ile dikkat çekiyor. Dokunmatik yüzey (Touchpad) tasarımı X-Wing Star Fighter Rehber Sistemini yansıtırken, kırmızı arka aydınlatmalı klavye karanlık taraf hissiyatı veren tasarımı tamamlıyor.
Star WarsTM Special Edition dizüstü bilgisayar 7 saate kadar pil ömrüne sahip. Dizüstü bilgisayarın Full HD ve opsiyonel dokunmatikli 15,6 inç (39,6 cm) diyagonal ekranı bulunuyor. Müşteriler altıncı nesil Intel® Core™ i5 ve i7 işlemcilerden birini tercih etme esnekliğine de sahipler. Dizüstü bilgisayar 2 TB’ye kadar HDD ve 12GB’ye varan RAM özellikleriyle birlikte geliyor. Intel HD Graphics 520 ve NVIDIA® GeForce® 940M grafik işlemcileri arasından tercihini yapan müşteriler, Star WarsTM Special Edition dizüstü bilgisayarlarında oyun keyfini de artırabiliyor.
Dizüstü bilgisayar, kullanıcıların tüm Star Wars filmlerinin keyfini çıkarabilmelerini sağlayan optik sürücüye de sahip. B&O Play ve çift hoparlör kalitesi sayesinde capcanlı sesler, film izlerken ya da müzik dinlerken kullanıcılara mükemmel bir deneyim yaşatacak.
Kullanıcılar Star WarsTM Special Edition dizüstü bilgisayarlarını opsiyonel Star WarsTM Special Edition Kılıf ile daha da çarpıcı hale getirebiliyorlar.
Star_WarsTM_Special_Edition_sleeve_left_facing
Çok özel Star Wars deneyimi
Star WarsTM Special Edition dizüstü bilgisayar, Windows 10 PC üzerinde yazılım, içerik ve ses üzerinden türünün tek örneği bir deneyimin kapılarını aralıyor. Kullanıcılar Imperial Cog masaüstü ikonuna tıklayarak Star WarsTM Special Edition dizüstü bilgisayarın temaları ve galerileri arasında gezinmelerini sağlayacak Star Wars Kumanda Merkezi’ne erişebiliyorlar. Kullanıcılar ayrıca, 40 yıllık Star Wars tarihçesinde iz bırakmış 1.100’ün üzerinde görüntü ve benzersiz içerik koleksiyonlarına da erişebilecekler. Söz konusu içerikler arasında olağanüstü kamera arkası görüntüleri, senaryo taslakları, sanatsal çalışmalar, klasik fotoğraflar, set ve kostüm tasarımları ile ses dosyaları yer alıyor.
• Temalar, ses, duvar kağıdı ve ekran koruyucu koleksiyonları halinde kullanıcılar tarafından kişiselleştirilebiliyor. Kullanıcılar bu sayede standart Windows bildirim seslerinin yerini sekiz kategorideki ikonlaşmış Star Wars sesleriyle doldurabiliyor. Bunların arasında R2-D2 ve ışın kılıcı da yer alıyor. Kullanıcılar, gezegen koleksiyonlarının da aralarında bulunduğu, filme özel duvar kağıtları arasından dilediklerini tercih ederek tamamen kendi deneyimlerini oluşturabiliyorlar.
• Galeriler, Star Wars hayranlarına özel çeşitli kategorilerde içeriklere ev sahipliği yapıyor. Kullanıcılar, Koleksiyonlar bölümünde yer alan orijinal film posterlerine bakabiliyor ya da Konsept Sanat bölümünü keşfe dalıp Lucasfilm’in ilk dönem karakterleri, kostümler ve set tasarımlarına yönelik sanatsal çalışmalarına göz gezdirebiliyor. İllüstrasyon bölümü ise, siyah-beyazdan  çizgi romana kadar Star Wars çalışmaları sunuyor.
Star WarsTM Special Edition dizüstü bilgisayar kullanıcı deneyimini zenginleştiren birçok ek özelliğe sahip. Bunların arasında serideki ilk Marvel Star Wars çizgiromanına erişim, Star Wars eserlerine yönelik e-kitap seçkileri ve Star Wars film fragmanları da yer alıyor. Tüm bu özelliklere bilgisayarın masaüstünden erişilebiliyor.
Serinin sadık hayranları, Special Edition dizüstü bilgisayara yerleştirilen Star Wars göndermelerinden çok hoşlanacak. Aurebesh font, kullanıcılara gerçek bir Star Wars deneyimi sunacak şekilde, Galactic base Standard dilinde yazma imkânı tanıyor. Aurebesh font, font kütüphanesindeki standart fontların arasında yer alıyor. Bilgisayarın bir diğer Star Wars sürprizi ise Geri Dönüşüm Kutusu’nun yerini Death Star ikonunun alması – boşken yok olmuyor ancak dolduğunda yok ediliyor.
Fiyatlandırma ve bulunurluk 
Star WarsTM Special Edition dizüstü bilgisayarın EMEA bölgesinde Ekim ayından itibaren 799 avrodan başlayan, tavsiye edilen tüketici satış fiyatıyla piyasada olması bekleniyor.
Star WarsTM Special Edition kılıfın ise EMEA bölgesinde Ekim ayından itibaren 39,9 avrodan başlayan, tavsiye edilen tüketici satış fiyatıyla piyasada olması bekleniyor.
İlker Karaş
Strateji oyunlarını sever. Sabaton ve WW2 dediğinizde akan sular durur.

Microsoft, Windows 10’da Yandex’i Tercih Etti

Previous article

AMD Radeon R9 Oculus Uyumlu Alienware Bilgisayarlarda Kullanılacak

Next article

You may also like

More in Teknoloji