Teknoloji

AMD ve Associated Press Güçlerini Birleştirdi

0

AMD ve Associated Press ile insanlığın önemli anları artık sanal gerçeklik ile takip edilecek.

AMD gelecek nesil gazeteciliğe güç katacak yeni bir sanal gerçeklik (VR) deneyim kanalı için Associated Press (AP) ile işbirliği gerçekleştirdiğini duyurdu. Ortaklık kapsamında AP, AMD Radeon grafik teknolojilerini kullanarak haberleri ve belgesel içeriklerini gerçeğe yakın sanal gerçeklik ortamlarına aktarırken, AMD de AP’nin bu girişimini desteklemek için donanım platformları, yazılım teknolojisi ve sanal gerçeklik uzmanlığını sunacak. AP editörleri, AMD Radeon grafikleri tarafından desteklenen ve www.bigstory.ap.org/VR360 adresinden hizmet vermeye başlayan yeni AP sanal gerçeklik kanalında sunulacak editöryel içerikler üzerinde tam kontrole sahip olacak. İki şirket önümüzdeki dönemde birlikte etkinliklerde kapsamlı bir sanal gerçeklik haber deneyimi yaşatacak.

 

Sanal gerçeklik gazeteciliği, yaşadığımız dünyayı şekillendiren büyüleyici ve deneyimsel haberlerin yansıtılmasında yeni bir dönemi temsil ediyor. Sanal gerçeklik, olayların olduğu ortamda ve anda bizi serbest bırakıp başka bir zamanı ve mekanı sanki oradaymışız gibi keşfetmemize olanak veriyor. Sanal gerçeklik gazeteciliği, tartışmalardan kutlama ve gösterilere kadar, yansıtılan dünyayı bizzat içindeymişiz gibi deneyimlememizi sağlayacak nadir bir fırsat sunuyor.

 

Eğlenceli sanal gerçeklik yılı

2016 yılının, sanal gerçekliğin hayata geçeceği yıl olması bekleniyor. VR başlıkları, VR uyumlu donanım ve yazılımlar, Associated Press gibi birçok mecradan halka sunulacak. Kullanıcılar sanal gerçekliği deneyimlemeye başlayacak ve bu teknolojinin sanal olarak başka bir dünyaya taşınmak gibi sınırsız potansiyelini keşfedecek. AMD; Radeon grafik teknolojisi, Graphics Core Next mimarisi ve AMD LiquidVR yazılım geliştirme ortamıyla kullanıcıları duygusal ve zekasal etkileşime sokacak muhteşem VR deneyimleri yaratmaya hazır durumda. AMD LiquidVR, güvenilir sanal gerçeklik konforu ve sarmalayıcı VR performansı verirken başlıklarla da tak-çıkar uyumluluk sağlıyor. LiquidVR gibi AMD grafik yazılımları ve AMD Radeon grafik gibi donanım sistemleri, geliştirici ve içerik yaratıcılarına sanal gerçeklik ortamlarında gerçeğe yakın ortamlar tasarlama fırsatı sunuyor.

İlker Karaş
Strateji oyunlarını sever. Sabaton ve WW2 dediğinizde akan sular durur.

Sony Xperia Z5, Sony Extra Bass Kulaklık ile Beraber Türk Telekom Mağazaları’nda

Previous article

World of Tanks Blitz’de Garajınıza IS-3 Defender Ekleme Şansı

Next article

You may also like

More in Teknoloji