Teknoloji

ASUS ile Oculus Rift, Oyun Deneyimini Gerçek Boyutlara Taşıyor

0

ASUS’un Oculus Rift sanal gerçeklik deneyimini tamamen destekleyen Oculus uyumlu ASUS G11CD ve ROG G20CB masaüstü bilgisayarları ile oyun severler tam anlamı ile gerçekçi üç boyutlu oyun deneyimi yaşıyor.

ASUS, Ocak ayında ön siparişe sunulan ve 28 Mart tarihi itibari ile dağıtımı yapılmaya başlanan Oculus Rift gözlüğü ile uyumlu masaüstü bilgisayarlarını bazı ülkelerde satışa sundu. Masaüstü oyunlara sanal gerçeklik getiren ASUS G11CD ve ROG G20CB bilgisayarlar, Oculus Rift desteği ile oyunculara şu ana kadar hiç yaşamadıkları bambaşka bir oyun deneyimi yaşatıyor.

Ayrıca daha önce Oculus Rift için ön sipariş verenler ise ASUS G11CD veya G20CB bilgisayarlarını internet üzerinden satın almaları durumunda özel indirim fırsatından da faydalanacak.

Oculus Rift sanal gerçeklik gözlüğünün üretici şirketi Oculus VR’ın işbirliği yaptığı sayılı üreticilerden biri olan ASUS’un bu bilgisayarları, tam anlamı ile üç boyutlu bir oyun deneyimi sunmak için en son teknoloji ürünü 6. nesil Intel® Core işlemci ve NVIDIA® GeForce® GTX ekran kartlarından güç alıyor.

Oyuncuların, ASUS G11CD ve ROG G20CB bilgisayarlarına Oculus Rift cihazını bağlamaları ve ardından gerekli sürücüleri indirmeleri üç boyutlu sanal gerçeklik oyun deneyimini yaşamaları için yeterli oluyor.

 

ASUS G11CD masaüstü bilgisayarında 6. nesil Intel Core işlemci, DDR4 RAM ve NVIDIA GeForce GTX ekran kartı bulunuyor. Bilgisayarın keskin hatlara sahip kasasının ön tarafında bulunan merkezi LED bölge 8 milyon renk içeren ışık efektleri üretirken yan taraflarda ise üç tane “alev” bulunuyor. Aegis II yazılımı ise GameAlive özelliği ile oyun deneyimini daha da artırıyor. Oyuncular bu sayede oyun oynarken video kaydı yapıp düzenleyebiliyor ve dilediklerinde sosyal medyada bu videoları paylaşabiliyor.

ROG G20 masaüstü bilgisayarı ise daha küçük ebatlara sahip küçük-form-faktörü masaüstü oyun bilgisayarları segmentine hükmetmek üzere tasarlandı. Bilgisayarın 9,5 litrelik hacme sahip kasası 6.  nesil Intel Core işlemci ve NVIDIA GeForce GTX ekran kartı ile WQHD kalitesinde oyun çözünürlüğü ve ev eğlence sistemi deneyimi sunuyor. Sahip olduğu termal tasarım sayesinde G20, doğal ısı konveksiyonundan da yararlanırken kasanın içerisindeki hava akımı için tasarlanmış kanallar uzun süreli oyun keyfi sırasında dahi uygun ısıyı sağlıyor.

ASUS’un Oculus Rift ile oyun dünyasında devrim yapan bilgisayarlarının, bu yıl içerisinde Türkiye’de satışa sunulması da bekleniyor.

İlker Karaş
Strateji oyunlarını sever. Sabaton ve WW2 dediğinizde akan sular durur.

Huawei 4.5G Desteği ile Dijital Dönüşümü Ülkemizde de Sürdürüyor

Previous article

Na’Vi İkinci Kez World of Tanks Dünya Şampiyonu Oldu

Next article

You may also like

More in Teknoloji