Teknoloji

Corsair’den Cherry MX Speed Switchli Klavyeler

0

Yüksek performanslı oyun donanımı üreticisi Corsair, ünlü mekanik klavye serisinin yeni modelleri olan K70 RGB RAPIDFIRE, K65 RAPIDFIRE ve K70 RAPIDFIRE’ı duyurdu. Dünya’da yepyeni Cherry MX Speed switch’lerini ilk kullanan Corsair RAPIDFIRE ailesinin doğrusal mekanik tuş düğmeleri, sadece 1.2mm’lik hareket noktasıyla devreye giriyor. Standart Cherry MX tuş switch’lerden %40 daha hızlı olan bu yeni switch’lerle, Corsair RAPIDFIRE her milisaniyenin değerli olduğu ve her maç sonucunun sadece bir tuşla değişebildiği anlarda oyunculara avantaj sağlıyor.

RAPIDFIRE oyun klavyesi ailesi, uçak kalitesinde eksollanan fırçalanmış alüminyum yapısından ve oyuncular, PC tutkunları veya klavyesinden daha fazlasını isteyen herkes için en çok satanlar arasında yer alan Corsair K70, K70 RGB, K65’in üretilmesine katkı sağlayan Alman yapımı Cherry MX tuş düğmeleri muhafaza edilerek Corsair’in efsanevi kalite ve yenilikçiliğinden ilham alınarak geliştirildi.

Yeni Cherry MX Speed tuş switch’leriyle, K70 RGB RAPIDFIRE, K65 RAPIDFIRE ve K70 RAPIDFIRE en hızlı tuş takımını isteyenlere yeni bir seçenek sunuyor. Ultrahızlı 1.2mm’lik hareket noktası ve 45 gramlık hareket gücü, milisaniyelerin bile çok önemli olduğu oyun anlarında bu tuşları ideal hale getirmekte. Bu hızla en önde durmanız ve bu hassasiyetle kazanmanız gerekiyor. Cherry MX Speed, zafere en hızlı yoldan gitmek isteyen oyuncular için üstünlüğünden dolayı öne çıktığı için ve Corsair’e özel olduğu için oyuncuların tercihi.

Fırçalanmış alüminyumun ve özel tuş switch’lerinin altında, RAPIDFIRE ailesi hızlı olduğu kadar akıllı da. K70 RGB RAPIDFIRE ve K65 RGB RAPIDFIRE kullanıcıların her bir tuş için renkleri, renk düzenini ve ışıklandırma efektini düzenlemesine olanak sağlayan yenilenmiş,  çoklu renge sahip, dinamik ve canlı arka ışıklandırmaya sahip. K70 RAPIDFIRE’da ise aynı özelliklere ise sadece tek renkli KIRMIZI ışıklandırmayla sahip. Oyuncular hangisini seçerse seçsin, klavyelerine renk katmak için online olarak indirilebilr profillerden yararlanabilecek veya Corsair’in güçlü yazılımı olan Corsair Utility Engine (CUE)’de yer alan önceden ayarlanmış profilleri kullanabilecek.

Dahası, RAPIDFIRE klavye ailesi, CUE’nin ışıklandırma potansiyelini tam olarak görmek için diğer Corsair ekipmanlarıyla eşleştirilebilmekte. Tüm Corsair RGB mouse’larla uyumlu olan CUE LINK’le hem mouse hem de klavyenizin ışıklandırma efektlerini senkronize edin ya da Corsair VOID USB Kulaklıklarla uyumlu olan VOID Visualizer ile klavyenizi göz kamaştırıcı bir ekolayzıra dönüştürerek sesinizi canlı olarak görün.

Üç RAPIDFIRE klavyesi ayrıca oynadıkları oyunda üstünlüğe sahip olmaları için oyunculara başka özellikler de sağlıyor. Tüm RAPIDFIRE ailesi %100 anti-ghosting özelliği bulunan (tuşlara aynı anda basabilme) oyun sınıfı devre parçalarına ve tüm tuşlara basıldığından emin olmak için USB üzerinden tuş algılama özelliğine sahip. Klavyeler, FPS (WASD) ve MOBA (QWERDF) oyunları için yedek olarak pürüzlü ve konturlu tuşlarla birlikte, kolay bir şekilde tuşları değiştirmek ve bakımını yapmak için bir tuş çıkartıcı aparatla beraber geliyor. USB 2.0 portu sayesinde kolayca mouse, kulaklık veya farklı bir USB cihazını bilgisayarınıza bağlayabilirsiniz.  Medya kontrol ve ses tekerliği sayesinde oyun sırasında müziklerinizi değiştirmeniz için ara vermenize hiç gerek kalmıyor. Son olarak, çıkarılabilir yumuşak bileklik desteğiyle oyun keyfinizi dilediğiniz kadar uzatabilirsiniz.

Özellikler

 • Ultrahızlı mekanik oyun klavyesi: Ultrahızlı 1.2mm hareket noktalı ve 45 gramlık hareket gücüyle rakipsiz bir yanıtlama zamanı.
 • %100 Anti-ghosting ve USB devresi üzerinden tuş algılama: Tuşlara ne kadar hızlı basarsanız basın, yaptığınız her hareket işlenecek.
 • Uçak kalitesinde eksollanan fırçalanmış alüminyum çerçeve: Çok fazla aksiyon görecek bir klavye için ihtiyacınız olan hafiflik ve dayanıklılık.
 • %100 Cherry MX Speed RGB tuş switch’leri: Altınla kaplanan Cherry MX mekanik oyun tuş switch’leri yüksek doğruluk ve dayanıklılıkla birlikte gelen ultrahızlı performans sergiler. (Sadece K70 RGB RAPIDFIRE ve K65 RGB RAPIDFIRE’da bulunur.)
 • Gelişmiş ışıklandırma kontrolü ve büyük fontlu tuşlar: Dinamik ve canlı çok renkli arka ışıklandırmayı deneyimleyin.
 • CUE gücü: Aydınlatılmış oyun deneyimini sunmak için çok yönlü makro programlamayı bünyesinde bulunduran ve hızlı, akışkan, ve dinamik çok renkli aydınlatma için gereken tüm özelliklere sahip bir yazılım.
 • Çıkarılabilir yumuşak bilek desteği: Uzun süren oyun maratonları için ihtiyaç duyduğunuz rahatlık.
 • Multimedya kontrolleri: Oyununuzu bozmadan ses keyfinizi ayarlamak için gereken kontrol.
 • USB portu: Oynadığınız oyuna müdahale etmemek için konumlandırılan ve mouse ve kablosuz kulaklık adaptörünüz için her an hazır olan port.
 • FPS ve MOBA tuş setleri: Pürüzlü ve konturlu tuşlar en iyi hissiyatı vermek için yedek tuş setleri olarak gelmekte.

Önerilen Satış Fiyatları:

 • K70 RGB RAPIDFIRE – $169.99
 • K65 RGB RAPIDFIRE – $139.99
 • K70 RAPIDFIRE – $129.99

 

İlker Karaş
Strateji oyunlarını sever. Sabaton ve WW2 dediğinizde akan sular durur.

Oyuncu Koltuğu Nasıl Olmalıdır? DX Racer Formula Deneyimi

Previous article

Çernobil’in 30 Yıl Sonraki Hali Yandex’te

Next article

You may also like

More in Teknoloji