Teknoloji

Deezer Ve Sonos’tan Deezer Elite Ortaklığı

0

Yalnızca Sonos ve ev sistemlerine entegre olacak Deezer Elite; nitelikli ses meraklılarına yüksek kaliteli müzik streaming servisi sunacak

Dünyanın 182 ülkesinde, 35 milyon şarkılık bir kataloğa erişim imkanı sunan dijital müzik servisi Deezer ve kablosuz ev ses sistemlerinin lider markası Sonos, imzaladıkları münhasır ortaklık anlaşmasıyla, müzik severlere dünyanın ilk Yüksek Çözünürlüklü  Ses – HRA (high resolution audio) hizmetini sunacak.

Küresel lansman çerçevesinde ilk etapta ABD’deki müzik tutkunlarının beğenisine sunulacak olan “Deezer Elite” Sonos kullanıcılarına, akıllı hoparlörleriyle istedikleri odada yüksek kalitede sese ulaşabilme imkanı sağlayacak. Bu servis sayesinde ABD’li müzik severler de ilk defa Deezer’la tanışma imkanına kavuşacak.

Müzik dünyası plaktan CD’ye, CD’den MP3’e hızla geçiş yaparken, ses kalitesinin ters orantıda gerilemesi nedeniyle doğan kaliteli ses ihtiyacını gidermek üzere üretilen Deezer Elite, bu trendi terse döndürmeyi hedefliyor.

ABD’deki Deezer Elite kullanıcıları Sonos hoparlörleriyle diledikleri şarkıyı, Deezer’ın 35 milyon şarkılık arşivinden FLAC (Free Lossless Audio Codec) formatında ve 1,411 kbps seviyesinde istedikleri bir odada ya da birden fazla odada dinleyerek, ilk defa müzisyenlerin ortaya koyduğu derinliğini ve zenginliği bire bir hissedebilecekler.

Bu ortaklıktan heyecan duyduklarını vurgulayan Deezer Kuzey Amerika CEO’su Tyler Goldman; “Deezer, müzik severlerin birçok ihtiyacını karşılayarak, 16 milyon üyesi olan global bir servise dönüşmüştür. Deezer Elite ile kaliteli ses tutkunları; artık bir streaming servisi ile

yüksek kaliteli ses arasında seçim yapmak zorunda kalmayacak ve ilk kez ikisini bir arada deneyimleyebilecekler. “Hizmetin yetersiz olduğu piyasa segmentlerinin ihtiyaçlarını karşılamaya odaklanarak, üstün bir servis sağlamayı ve müzik streaming kategorisini büyütmeyi hedefliyoruz.” dedi.

Sonos CEO’su CEO, John MacFarlane de; “Müzik streaming dünyası Deezer gibi servislerin

yaygınlaşmasıyla heyecan verici bir şekilde büyüyor. Kullanıcılarımıza sunduğumuz Deezer Elite uygulaması ile sevdikleri şarkıları HD formatta stream ederek, evlerinin diledikleri köşesinde Sonos hoparlörler aracılığıyla dinleyebilecekler.” ifadesini kullandı.

Deezer Elite, 15 Eylül’den itibaren ABD’deki Sonos ve entegre ev sistemlerinde kullanılabilecek bunu takiben dünyanın farklı ülkelerinde de kullanıma açılacak.

İlker Karaş
Strateji oyunlarını sever. Sabaton ve WW2 dediğinizde akan sular durur.

Turkcell Superonline’dan 3 Ay Taahütsüz Fiber Internet

Previous article

HyperX, Agresif Görünümlü Yeni Savage Belleklerini Duyurdu

Next article

You may also like

More in Teknoloji