Teknoloji

Eğitimde Google ve BenQ ortaklığı

0

BenQ, Google for Education Entegre Çözümler Girişimi’ne katıldığını duyurdu.

BenQ CEO’su Conway Lee’ye göre, “BenQ, bu girişime katılarak okulların hem yüz yüze hem de uzaktan eğitim için tasarlanmış daha esnek aktif öğrenme ortamları oluşturmasına yardımcı olan eğitim çözümleri sunma taahhüdünü devam ettiriyor.

Bu ortaklık, Eğitim için G Suite’in BenQ’nun bulut tabanlı interaktif ekranları ile EZWrite ve BenQ Hesap Yönetim Sistemi aracılığıyla entegrasyonunu gerektirir. ( EZWrite ve BenQ Hesap Yönetim Sistemi “AMS”)

BenQ’nun bulut tabanlı beyaz tahtası olan EZWrite , hem öğrencilerin hem de öğretmenlerin fikir alışverişinde bulunmalarına, multimedya dosyalarını paylaşmalarına ve basit, akıcı bir beyaz tahta arayüzü aracılığıyla konuları tartışmalarına olanak tanır.

BenQ’nun hesap yönetim sistemi olan AMS, eğitimcilerin kullanıcı profillerine ve ders materyallerine hızlı erişim için G Suite hesaplarını bağlamak için kullanabilecekleri bulut tabanlı bir hizmettir. Her iki çözümle entegrasyon, Eğitim için G Suite’in 120 milyon eğitimci ve öğrenciden oluşan kullanıcı tabanının, sınıflarda BenQ etkileşimli ekran kullanımlarını tam olarak en üst düzeye çıkarmasına olanak tanır.

Conway Lee bu yeni ortaklıkla ilgili şu açıklamalarda bulundu: “Google for Education ile ortaklığımız eğitim sektörü için çok önemli bir zamanda geliyor. Eğitim için G Suite’in sunduğu ortak çalışmaya dayalı özellikler, ekranlarımızın etkileşimliliğiyle birleştiğinde okullara karma öğrenim ortamları oluşturmak için yeterli esneklik sağlıyor.”

Öğretmenler, sınıf içinde görüntü tabanlı aktif öğrenme etkinlikleri aracılığıyla öğrencilerinin merakını uyandırmaya devam ederken, aynı zamanda uzaktaki öğrencileri de hızlandırabilir. Hem BenQ hem de Google for Education tarafından sağlanan kurulum, kesintisiz öğrenmeyi sağlamaya yardımcı olur.

Google for Education hakkında daha fazla bilgi için https://edu.google.com/ adresini ziyaret edebilirsiniz.

Keeper of Time
“Lost time is never found again. Oh, never mind I found it.”

  Hearthstone’da Maskeli Balo Keyfi

  Previous article

  Yeni Assassin’s Creed Valhalla Hikaye Videosu Yayınlandı

  Next article

  You may also like

  Comments

  Comments are closed.

  More in Teknoloji