Teknoloji

Fiber Internet İçin Menzil Genişleten Çözümler

0

Dünya kablosuz ağ pazarının lider markası TP-LINK, ülkemizde giderek artan fiber internet kullanıcıları için de çözümler üretiyor. Fiber internete uygun modem ve router’ların yanı sıra kullanılan modemin markası ne olursa olsun tüm fiber internet kullanıcıları için menzil genişletici (range extender) çözümleri sunuluyor.

Fiber internet sayesinde yüksek hızlarda internete erişebilen kullanıcılar, bu yüksek hızlara ev ya da ofisin her bölgesinde kablosuz olarak ulaşabilmek istiyorlar. Oysa kalın duvarlar, kapı ve ahşap kapmalar gibi bazı engeller, internetin hızı ne olursa olsun ölü bölge sorunu yaşatabiliyor. Bu sorunu gidermek için ise fiber interneti destekleyen menzil genişleticiler öneriliyor.

TP-LINK’in başta 802.11ac destekli yeni model menzil genişleticisi olan RE200 olmak üzere, tüm menzil genişletici modelleri fiber internet bağlantısını da destekliyor. RE200, TL-WA860RE, TL-WA850RE gibi prize takılarak kullanılabilen modellerin kurulumları da çok basit. Fiber internet sinyalinin iyi alınabildiği, modemden uzak bir noktadaki prize takılan cihazlar, üzerindeki WPS tuşuna basılarak modemle eşleştirilerek aktif hale getiriliyor. Modemden aldığı kablosuz ağ sinyalini, bulunduğu yerde tekrarlayarak evin/ofisin diğer alanına ulaştıran ürünler, böylece fiber ağın menzilini genişleterek kapsama alanı sorununu çözüyor.

TP-LINK’in kaliteli, uygun fiyatlı ve kolay kullanılan menzil genişleticileri sayesinde fiber internetin yüksek hızı, ev ve ofisin her bölgesinde eşit ve kesintisiz olarak yaşanabiliyor.

İlker Karaş
Strateji oyunlarını sever. Sabaton ve WW2 dediğinizde akan sular durur.

Mobile World Congress 2015’in En Çok Aranan Akıllı Telefonları

Previous article

Dying Light İnceleme

Next article

You may also like

More in Teknoloji