Teknoloji

Mobile World Congress 2015’in En Çok Aranan Akıllı Telefonları

0

Mobil teknoloji dünyasının en önemli organizasyonlarından biri olan Mobile World Congress 2015, 2-5 Mart tarihleri arasında Barcelona’da düzenlendi. Dünyanın önde gelen akıllı telefon markaları, en yeni ve etkileyici ürünlerini kullanıcıların beğenisine sundu. Çok yoğun rekabetin yaşandığı akıllı telefon sektöründe markalar yeni ürünlerinden söz ettirebilmek için büyük tanıtım organizasyonları gerçekleştirdiler.

Akıllı telefonlar başta olmak üzere mobil cihazların ve teknolojilerin yoğun bir şekilde takip edildiği ülkemizde de İnternet kullanıcıları Mobile World Congress 2015 boyunca yeni çıkan ürünlerı İnternet üzerinden araştırdı.

En Çok Merak Edilen Akıllı Telefon

Yandex, Türkiye’de İnternet kullanıcılarının Mobile World Congress 2015’te duyurulan yeni akıllı telefon modellerinden hangilerini en çok merak edip aradığını araştırdı. Yandex’in fuar süresince yapılan aramaları inceleyip yaptığı analizde en çok aranan yeni akıllı telefon modelinin Samsung Galaxy S6  olduğu ortaya çıktı. Samsung Galaxy S6’yı sırasıyla HTC One M9 ve Samsung Galaxy S6 Edge takip etti.

Yandex’in yaptığı analize göre, Türkiye’de Mobile World Congress’te ilk kez duyurulan modellerden en çok aranan ilk 5 akıllı telefon şu şekilde sıralanıyor.

  1. Samsung Galaxy S6
  2. HTC One M9
  3. Samsung Galaxy S6 Edge
  4. Lenovo Vibe Shot
  5. Sony Xperia M4 Aqua
İlker Karaş
Strateji oyunlarını sever. Sabaton ve WW2 dediğinizde akan sular durur.

Oyun Sektöründe Staj İmkanı!

Previous article

Fiber Internet İçin Menzil Genişleten Çözümler

Next article

You may also like

More in Teknoloji