Teknoloji

HiDrive İle Verileri Senkronize Edin

0

STRATO, çevrimiçi depolama alanı HiDrive’ı geliştiriyor ve artık kullanıcılara verileri senkronize etme olanağı sunuyor. Şimdiye dek çevrimiçi depolama alanı, SMB protokolü aracılığıyla tasarlanmış gerçek bir sürücüsü olan internet sabit disk sürücüsüydü ve pek çok teknoloji meraklısından çok iyi puanlar almıştı. Yeni fonksiyon ile kullanıcılar artık kendi bilgisayarlarının yerel sabit disk sürücüsü ile çevrimiçi depolama alanı arasında otomatik olarak senkronizasyon ve kopyalama yapabilecekler.

Seçici ve iki yönlü senkronize edin

Senkronizasyon, HiDrive’ın yazılımı üzerinden gerçekleşir. Yazılım, bilgisayarın yerel sabit disk sürücüsünde, internet bağlantısı mevcut olduğunda HiDrive ile senkronize edilen bir klasör oluşturur. Kullanıcılar yerel klasörlerine yeni veriler kaydettiğinde, yazılım bunları HiDrive çevrimiçi depolama alanına kopyalar. Kullanıcılar, bu klasör için yazılımın tüm verileri mi, yoksa çevrimiçi depolama alanının tek tek klasörlerini mi senkronize edeceğini ayarlayabilirler. HiDrive’ın yüksek depolama alanı kapasitesi olduğu için bu işlev, yerel sabit disk sürücüsünün aşırı dolmaması açısından önem kazanır.

Yeni senkronizasyon işlevine sahip yazılım, verileri çevrimiçi depolama alanı ve yerel klasör arasında iki yönlü olarak senkronize eder. Böylelikle her iki tarafta da daima verilerin aynı sürümü bulunur. Tek tek verilerin işlenmesi sırasında tüm verileri değil, yalnızca yapılan değişiklikleri senkronize eder ve aynı durum şifreli dosyalar için de geçerlidir.

Geliştirilmiş işlev kapsamı

STRATO, internet bağlantısı olmadan da buluta kaydettikleri verilere erişebilmelerini sağlayan bir işlev güncellemesiyle müşterilerin isteğine karşılık veriyor. Böylece çevrimiçi depolama alanı, şu andan itibaren rekabette farkını göstermektedir. Alman kalite güvencesiyle tasarlanan HiDrive, senkronizasyon imkanı sunan ve aynı zamanda SMB protokolü üzerinden gerçek bir sürücü olarak bilgisayara bağlanabilen tek bulut çözümüdür.

Almanya’daki bilgi işlem merkezleri aracılığıyla güvenlik

STRATO, HiDrive ile altı yıllık bir geliştirme geçmişine sahiptir. Bulut depolama alanı, farklı uç birim aygıtları ve işletim sistemleri için çeşitli protokolleri ve uygulamaları sayesinde, kapsamlı erişim olanakları ile ön plana çıkmaktadır. Aynı zamanda HiDrive’ın sunucu konumunun Almanya olmasının avantajları da var: Tüm veriler, yalnızca Almanya’da bulunan yüksek güvenlikli bilgi işlem merkezlerinde depolanmaktadır. Veriler, uluslararası düzeydeki en sıkı kanunlardan biri olan Alman Veri Koruma Kanununa göre işlenmektedir.

İlker Karaş
Strateji oyunlarını sever. Sabaton ve WW2 dediğinizde akan sular durur.

Yılın İlk Kupası SuperMassive’in

Previous article

Assassin’s Creed Filmi VR Deneyimi AMD Teknolojileri ile Gerçek Oluyor

Next article

You may also like

More in Teknoloji