Teknoloji

HTC & Spotify Ruh Halini Yansıtacak

0

HTC, Spotify’ın Mood Player müzik uygulaması ile yüz tanıma teknolojisini birleştirerek dünyada bir ilke imza atıyor. Huzurlu, mutlu, stresli, kızgın, sakin, bıkmış gibi ruh hallerini tanıyabilen uygulama, kullanıcıya kendi ruh halini yansıtan en iyi şarkılardan oluşan bir liste sunuyor.

Mobil teknoloji ve tasarımda dünya lideri HTC, OMG International ve Spotify dünyada bir ilke imza atıyor. Bu yeni uygulamayla Spotify kullanıcıları, yeni HTC Mood Player’ı kullanarak o anki ruh hallerine göre şarkı listelerini oluşturabilecek. HTC Mood Player ile Spotify kullanıcıları anlık olarak çektikleri selfielerdeki, galerilerindeki veya sosyal medya hesaplarındaki fotoğraflarını müzik listelerini oluşturmak için kulanabilecek.

Bu yeni hizmet hakkında konuşan HTC Europe Co. Ltd EMEA Başkanı Phil Blair: “HTC olarak, bu yeni uygulamayla müziğe verdiğimiz değeri bir kez daha kanıtlarken, kullanıcılarımıza sunduğumuz kişiye özel mobil deneyim fırsatlarına bir yenisini daha ekliyoruz. Spotify, 75 milyonu aşkın kullanıcısı ve geniş müzik yelpazesiyle bu projede bizim için ideal bir iş ortağı oldu. Birlikte, müşterilerimizin o anki duygularına hitap eden ve en iyi şarkılardan oluşan listelerle onlara benzersiz bir deneyim sunmayı amaçlıyoruz.”

HTC Mood Player’a www.spotify-htc.com/tr/ adresinden veya Spotify uygulamasından erişilebilecek. Uygulama bir selfie çektikten veya galerilerde ya da sosyal medya hesaplarında bulunan bir fotoğrafın seçilmesiyle başlıyor. Ardından SkyBiometry’nin kullanıcının yüz ifadelerini değerlendiren görüntü tanıma yazılımı yoluyla, kullanıcının ruh hali ölçümleniyor. Huzurlu, mutlu, stresli, kızgın, sakin, sıkılmış gibi ruh halleri arasında yapılan eşleştirmenin ardından kullanıcıya Spotify’ın geniş müzik kütüphanesinden seçilen özel bir müzik listesi sunuluyor. Bu müzik listesi otomatik olarak anında Spotify kütüphanesine kaydediliyor.

İlker Karaş
Strateji oyunlarını sever. Sabaton ve WW2 dediğinizde akan sular durur.

Dishonored: Definitive Edition İnceleme

Previous article

Starcraft II: Legacy Of The Void 10 Kasım’da Geliyor

Next article

You may also like

More in Teknoloji