Teknoloji

Huawei P9 Tanıtıldı

0

Huawei Tüketici Elektroniği İş Grubu, dünyanın ilk çift Leica kamera donanımına sahip akıllı telefonu Huawei P9’u tanıttı. Leica Camera AG işbirliği ile geliştirilen Huawei’nin yeni amiral gemisi P9, kullanıcılara devrim niteliğinde kamera deneyimini sunarken, tasarımıyla da göz kamaştırıyor. Tanıtım esnasında sahneyi paylaşan bir diğer ürün ise Huawei’nin üçüncü nesil akıllı bilekliği B3 Talkband oldu.

Londra Battersea Evolution’da görkemli bir törenle sektörle buluşan Huawei P9’un tanıtım toplantısında, BBC Global News CEO’su Jim Egan, Vogue Çin Edisyonu Yayıncısı Anita Chang, Conde Nast CEO’su Jonathan Newhouse ve Huawei İngiltere Yönetim Kurulu üyeleri Sir Andrew Cahn ile Dame Helen Alexander gibi isimler bir araya gelirken, ürünün çarpıcı televizyon reklamı da katılımcılarla ilk kez paylaşıldı. Huawei P9 reklam filminin, Hollywood ve Şangay yıldızlarının bir araya geldiği kamera arkası görüntüleri Huawei ve Leica işbirliğinin ne denli renkli olduğunu ortaya koydu. Tanıtım filminin yıldızları, Huawei’nin global marka elçisi Henry Cavill ve ünlü aktris Scarlett Johansson’du. Cavill, P9 tanıtım toplantısına, dünyaca ünlü fotoğrafçılar Mary McCartney ve David Guttenfelder ile birlikte katıldı.

 

Huawei, P9 kullanıcılarına 100 yıldan uzun bir süredir fotoğrafçılık konusunda uzman olan Leica’nın rakipsiz kalitesiyle, benzersiz bir fotoğrafçılık deneyimi yaşatmaktan büyük heyecan duyuyor- diyen Huawei Tüketici Elektroniği İş Birimi CEO’su Richard Yu, şöyle devam ediyor; “Fotoğraf deneyimi, akıllı telefonlarıyla milyarlarca kare çeken kullanıcılar her geçen yıl daha büyük büyük önem taşıyor. P9 kullanıcıları, son derece güçlü ve şık bir akıllı telefonla; göz alıcı bir berraklık, zenginlik ve canlılıkta muhteşem fotoğraflara imza atacaklar.”

 

Akıllı Telefon Fotoğrafçılığı Yeniden Doğuyor

Leica ve Huawei, sektörde çığır açan bir akıllı telefon fotoğrafçılığı deneyimi için tasarım ve mühendisliğin mükemmel bileşimini P9’da bir araya getirdi. Mükemmel bir donanıma ve bu donanıma uyum içinde eşlik eden optik lensten sensörlere ve görüntü işleme algoritmasına kadar, kullanıcıların en mükemmel fotoğrafları çekmesi için her şey Huawei P9’da en ince detayına kadar düşünüldü.

Huawei P9’un benzersiz çekim yeteneklerinin başında Leica’nın; sektörün en kaliteli ve en ince ayrıntısına kadar kusursuz detayları yakalayan optik lensleri ile tasarlanan çift kamera özelliği geliyor. P9’un renkli kamerası renkleri mükemmel bir şekilde analiz ederken, monokrom kamerası ise detaylar konusunda benzersiz bir performans gösteriyor.

Çift arka kamera uyum içinde çalışarak kullanıcıların detay, renk ve derinlik açısından mükemmel fotoğraflar çekmesini sağlıyor. P9, daha aydınlık ve detaylı çekimler yapabilen çift kamerası ile düşük ışık koşullarında da son derece iddialı.

P9 ile çekilen her kare, Leica’nın yüksek duyarlılığa sahip ve zamanın ötesindeki karakteristiğini vurgularken, Leica’nın Standart, Parlak Renk ve Yumuşak Doku çekim modu seçenekleri ile görsellerdeki profesyonel dokunuşu bir adım ileri taşınıyor. P9’un hassas kamera parametre kalibrasyonu ile her çekim modu Leica’nın kendine özgü sonuçlarının farklı bir yansıması haline geliyor. P9 kullanıcıları monokrom modu seçerlerse cihazlarını gerçek bir monokrom kamera gibi kullanarak, inanılmaz siyah – beyaz kareler elde edebiliyor.

 

Huawei’nin Hibrit Odaklanma teknolojisi ile P9, son derece hızlı, keskin ve doğru ışık değerleri sunarken göz alıcı çekimlere imza atıyor. P9, odaklanma için üç farklı yöntem destekliyor; lazer, derinlik hesaplaması ve kontrast. Cihaz çevresel şartlara göre bu seçeneklerden en uygununu devreye alarak, en iyi karenin yakalanmasını sağlıyor.

P9’un geniş diyaframlı çekim özelliği de kullanıcıların benzersiz yaratıcı kareler yakalaması için sunulan bir başka yenilikçi özellik. P9’un ayarlanabilen kamera diyafram açıklığıyla, alan derinliği etkisi yaratarak ana objeye net odaklanıp arka planı bulanık bırakmak da son derece kolay.

Leica ve Huawei’nin mükemmel çekimler için tavizsiz bir hedefi paylaşarak dünya üzerindeki her kullanıcının en iyi kareleri elde etmesi için son derece özel bir işbirliğine gittiğini söyleyen Leica CEO’su Oliver Kaltner, “İşbirliğimiz, akıllı telefon fotoğrafçılığını en üst seviyeye çıkarmak amacıyla gerçekleşti” diyor.

 

Amaç, Sektör Standartlarını En Üst Düzeye Getirmek

Teknoloji harikası bir başyapıt olan P9, Huawei’nin daha önceki üst düzey P serisi ürünlerindeki minimalist tasarım DNA’sını da muhafaza ediyor. Her bir P9, en üst seviye 2.5D ekran, uzay teknolojisi ile üretilen alüminyum ve gümüş kesim gövdenin, mükemmel işçilikle harmanlanmasıyla üretildi.

P9’un 64GB versiyonu, göz alıcı Haze Gold sürümü ile sektöre; metalik boyama ve mikron düzeyinde fırçalanmış metal etkisi ile birlikte, endüstriyel tasarım anlamında yeni standartlar getiriyor. Ceramic White versiyonu ise P9’a, tıpkı özel olarak boyanmış, ışığı mükemmel yansıtan yeni nesil lüks otomobil kasalarında olduğu gibi, klasik bir kasadan çok daha sert bir görsellik kazandırıyor. Bu da çevresel ışık şartları değiştikçe, telefonun farklı renk özellikleri kazanmasına yol açıyor.

 

Güç ve Performans

Huawei P9, bugünün akıllı telefon kullanıcılarının markadan yana değişmez beklentileri olan; güç, bağlantı ve hız ögelerinden taviz vermiyor. P9, 5,2 inç 1080p ekranıyla, gücünü yeni Kirin 955 2,5GHz 64-bit ARM-tabanlı işlemciden alıyor ve performans konusundaki iddiasını sürdürüyor. P9’un 3.000 mAh yüksek yoğunluklu bataryası ise kullanıcıları yarı yolda bırakmayacak kadar güçlü.

Huawei ayrıca, Press Touch özelliğine sahip 5,5 inç ekranıyla ve daha güçlü 3.400 mAh piliyle Huawei P9 Plus’ı sektöre tanıttı. P9 Plus dual-IC hızlı şarj özelliği ile kullanıcılara 6 saat konuşma süresini sadece 10 dakikalık şarj sonrası sağlayabiliyor.

Huawei’nin telekomünikasyon alanındaki teknolojik liderliği, Huawei P9 ve P9 Plus’a; kullanıcılar açısından, mekân tanımaksızın hücresel ve Wi-Fi bağlantısını son derece güçlü bir hale getiren sanal üçlü anten mimarisi gibi birçok yenilikçi özellik de kazandırdı.

HuaweiP9 ve P9 Plus kullanıcı veri güvenliğini, markanın 4’üncü nesil benzersiz lider biyometrik parmak izi algılama teknolojisi ile güvence altına alıyor. Cihazın gelişmiş parmak izi sensörü kullanıcılara, cihazlarını kişiselleştirme ve koruma imkânı sunuyor. Böylece cihazın kaza sonucu başka bir kişinin eline geçmesi durumunda veriler de en iyi şekilde korunmuş oluyor. Sensör ayrıca, kullanıcının cihazını en hızlı şekilde aktif hale getirip kullanmasını da sağlıyor.

 Açıklanan Global Satış Fiyatları:

P9 3GB + 32 GB €599
4GB + 64 GB €649
P9 Plus 4GB + 64 GB €749

 

 

 

İlker Karaş
Strateji oyunlarını sever. Sabaton ve WW2 dediğinizde akan sular durur.

God of War 4 İskandinav Mitolojisinde Geçebilir

Previous article

PlayStation 4’ü PC’de Oyanayabilme Keyfi!

Next article

You may also like

Comments

Leave a reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

More in Teknoloji