Teknoloji

MSI, GeForce GTX 1080 Ekran Kartlarını Duyurdu

0

Dünyanın en popüler ekran kartı üreticisi MSI, NVIDIA’nın yeni Pascal grafik işlemcisi tabanlı yeni ekran kartı serisini duyurdu. Şık görünümü ve üstün performansı ile MSI’ın ödüle doymayan GTX 900 GAMING serisinin başarısı üzerine üretilen MSI GeForce  GTX 1080 GAMING X 8G, etkileyici TWIN FROZR VI termal tasarım sayesinde çok daha yüksek çekirdek ve bellek saatlerine ulaşarak oyunlarda muhteşem bir performans sunuyor. Yeni tasarımında ise tanınmış TWIN FROZR görünümüne kasayı delip geçen kırmızı bir GAMING alevi eşlik ediyor. MSI GAMING ejderhası ise yan tarafta RGB LED ile 16.8 milyon arasından ruh halinize veya sisteminize uygun olarak seçebileceğiniz renklerle aydınlatılabiliyor. Yepyeni özel 10 fazlı PCB tasarımı ve Military Class 4 bileşenlerinin yanında 8+6 pinli güç konnektörleri ekran kartınızın sınırlarını zorlayıp daha yüksek bir hızaşırtma performansı elde edebilmeniz için yerleştirildi. Şık mat siyah metal arka plaka ise hem kartın dayanıklılığını arttırıyr, hem de tasarıma şık bir dokunuş ekliyor.

TWIN FROZR VI: çıtayı yükseltin

MSI’ın yeni TWIN FROZR VI termal tasarımı hava soğutma tasarımlarındaki çıtayı yepyeni bir seviyeye taşıyor. Patentli TORX fan teknolojisinin geliştirilmiş versiyonu olan TORX Fan 2.0 ile gürültü seviyesi daha da düşürülürken hava basıncı ve soğutma performansında %22 gibi inanılmaz bir artış elde ediliyor. Dahsı bu yeni fanlar çift rulman ile donatılarak daha uzun süre sessiz ve akıcı dönme performansı elde ediliyor. Dev heatsink ile bağlantılı 8mm bakır soğutma borularının profili ise alt kısımda dörtgen şeklini alarak nikel kaplı bakır taban plakasına optimal ısı transferi sağlıyor. Üst sınıf termal macun ise güçlü Pascal grafik işlemcisini her zaman soğuk tutmak için en ideal şekilde uygulandı.

seahawk

SEA HAWK

MSI GeForce GTX 1080 SEA HAWK, MSI’ın üst sınıf ekran kartı mühendisliği ve Corsair’in popüler Hydro serisi sıvı soğutmasının mükemmel bir işbirliği sonucu ortaya çıktı. Böylece SEA HAWK, fabrika çıkışı artırılmış saat hızı ile uç noktada oyun performansı sunarken aynı zamanda soğuk ve sessiz kalabiliyor.

armor

ARMOR

Şık siyah-beyaz zırhlı koruması ile MSI GeForce GTX 1080 ARMOR 8G OC, farklı ve benzersiz tasarım arayan oyun ve kasa modcuları için biçilmiş kaftan. Yeni ARMOR 2X termal tasarımı, ödüle doymayan TWON FROZR V ekran kartlarında da bulunan patentli TORX fan teknolojisini ve daha verimli soğutma için geliştirilmiş Airflow Control Fan tasarımını kullanıyor. MSI’ın Zero Frozr teknolojisi ise internette gezinti ya da hafif oyunlar gibi düşük yük altında fanları tamamen durdurarak kartın tamamen sessiz kalmasını sağlıyor.

aero

AERO

Enerjik siyah-gümüş renkleri ile MSI GeForce GTX 1080 AERO 8G OC her kasada mükemmel görünüyor. Yeni AERO ekran kartlarında fan etrafında yerleştirilmiş yeni termal tasarım bileşenleri ısınan havayı arka kısımda bulunan bir egzoz sayesnde doğrudan PC’den dışarı arıyor ve böylece diğer bileşenlerin ısınmasını engelliyor.

MSI İLE SANAL GERÇEKLİĞE HAZIRLANIN

Sanal gerçekiliğin muhteşem deneyimini sonuna kadar yaşayabilmeniz için yüksek perormanslı bir donanıma ihtiyacınız var. MSI GeForce GTX 1080 ekran kartları akıcı bir VR deneyimi için mükemmel performans sunuyor. MSI Gaming App şimdi PC’lerin VR performansına hazırlanması için yeni özelliklere sahip. Ayrıca VR Boost Kit ile sanal gerçeklik deneyiminiz daha kullanıcı dostu bir arayüzle gerekli bağlantıları tek bir 5.25″ ön panel üzerinden rahatlıkla gerçekleştirmenizi sağlıyor.

MSI GAMING APP

MSI Gaming App oyuncuların OC, Oyun ve Sessiz performans modları arasında kolay ve hızlı geçiş yapmasını sağlayan bir uygulama. En yeni versiyonunda tek tuşla VR deneyimi için PC’niz sanal gerçekliğe anında hazırlanıyor. Ayrıca görüntü kalitesini arttıran EyeRest, ya da oyun sırasında YouTube videolarını ya da yayın akışlarını izleyebileceğiniz Dragon Eye gibi benzersiz özellikler de mevcut. Gaming App ayrıca LED kontrol sekmesi ile 5 farklı ışıklandırma modundan birini tek tuşla seçerek oyun seanslarınıza istediğiniz ambiyansı vermenize olanak tanıyor.

İlker Karaş
Strateji oyunlarını sever. Sabaton ve WW2 dediğinizde akan sular durur.

TP-LINK’in Vivid Serisi Yakında Türkiye’de

Previous article

G2A ve KarıKoca Gaming’den Doom Hediye!

Next article

You may also like

More in Teknoloji