Teknoloji

TP-LINK’in Vivid Serisi Yakında Türkiye’de

0

Başarılı yedek şarj cihazları (power bank) ile bu alanda da iyi bir konuma sahip olan TP-LINK, ürün çeşidini artırıyor. Şirket son olarak siyah ve altın renkli, şık ve güçlü yeni ‘Vivid’ serisini duyurdu. Serinin ilk modeli olan TL-PBG6700, yakında tüm dünyada ve Türkiye’de satışa sunulacak.
Çok hoş görünüme sahip olan TL-PBG6700, aynı zamanda etkileyici performansı ile de dikkat çekiyor. LG premium pil hücresi kullanılan ürün, 6700mAh kapasiteye sahip. Her zaman, her yere taşınabilecek boyutu ile günlük şarj ihtiyacını rahatlıkla karşılayabilen bu  model, yalnızca akıllı telefon ve tablet bilgisayarları şarj etmiyor; IOS, Android ve Windows destekli, USB bağlantısı olan giyilebilir nesneler, küçük pil ile çalışan cihazları da şarj edebiliyor.

Power Bank’lar için en önemli bileşen pil hücresi. TP-LINK power bank’larda LG piller kullanılıyor ve son derece güvenli. Aynı zamanda daha uzun ömürlü olan bu piller soğuk kış aylarında da performans düşüklüğü yaşamadan şarj edebiliyor. TL-PBG6700 power bank, TP-LINK’in diğer modellerinde olduğu gibi enerji verimliliği yüksek bir ürün. Şarj sırasında enerji kaybını en aza indiren teknolojilere sahip olan ürün ile akıllı cihazları daha fazla şarj etmek mümkün oluyor.

Hızlı şarj ediyor, hızlı şarj oluyor

TP-LINK’in yeni power bank’ı  akıllı şarj teknolojisi sayesinde akıllı cihazları yüzde 65 daha hızlı şarj ediyor ve şarj süresinden yüzde 40 tasarruf sağlıyor. Örneğin bir iPhone 6S’i orijinal bir Apple şarjı ile 250 dakikada tam şarj ederken, TL-PBG6700 ile bu süre 150 dakikaya iniyor.

TL-PBG6700’ün kendi şarj süresi de hızlı. 5V / 2.4A girişi sayesinde son derece hızlı şarj olabilen ürün 5V / 1A destekli diğer 6700mAh kapasiteli power bank’lara göre iki katına yakın (1.8 kat) şarj olma süresine sahip. Diğer power bank’lar sıfırdan tam dolu haline 4.5 saatte gelebilirken, TP-LINK’in yeni power bank’ı 2.4 saatte tam dolu hale gelebiliyor.

Siyah ve altın renkli yumuşak dokulu polimer kaplamaya sahip olan TL-PBG6700, hafif ve ele rahat sığacak bir boyutta. Tüm TP-LINK power bank’larda olduğu gibi güvenlik bu modelde de en üst seviyede tutulmuş. Ürün deşarj ve aşırı ısınma, aşırı gerilim, kısa devre gibi unsurlara karşı hem şarj ettiği cihazları hem de kendini koruyacak şekilde üretilmiş.

Yaz aylarında Türkiye’de satışa sunulacak olan ürünün tavsiye edilen satış fiyatı 24 USD (KDV dahil) olarak açıklanıyor.

İlker Karaş
Strateji oyunlarını sever. Sabaton ve WW2 dediğinizde akan sular durur.

Tunçmatik’ten Yeni Seri: Newtech PRO II X9

Previous article

MSI, GeForce GTX 1080 Ekran Kartlarını Duyurdu

Next article

You may also like

More in Teknoloji