Teknoloji

NVIDIA’nın Yeni Canavarı GeForce GTX 1080 Ti

0

NVIDIA, ödül sahibi Pascal™ mimarisi tabanlı GPU ailesini taçlandıracak olan bugüne kadar en hızlı Gaming grafik işlemcisini tanıttı: GeForce® GTX 1080 Ti.

Uç noktada oyun gücü ile donatılan GeForce GTX 1080 Ti, GTX 1080’e oranla %35’e varan performans artışı sunuyor ve 11Gbps hızında çalışan 11GB GDDR5X gelecek nesil bellek ile oyun arenasında bugüne kadar görülmemiş bir bellek bant genişliği sunuyor.

GTX 1080 Ti ekran kartları, NVIDIA Founders Edition da dahil olmak üzere, NIVIDA GeForce satış ortakları tarafından 10 Mart 2017’den itibaren 699 Dolar’dan başlayan fiyatlarla satışa sunulacak.

En iyi GeForce,  En iyi Özellikler

NVIDIA,  GeForce GTX 1080 Ti modelini, 4K ve 5K oyunlar, DX12, HDR ve yoğun VR grafik taleplerini rahatlıkla karşılayabilecek şekilde tasarladı. Özellikleri şöyle:

  • Güçlü Performans için Güçlü Özellikler: GTX 1080 Ti üzerinde 3,584 NVIDIA® CUDA® çekirdeği ve daha önce görülmemiş 11Gbps hızında çalışan 11GB çerçeve belleği bulunuyor. Bu özelliği ile GeForce GTX 1080 modeline göre %35’e,  GTX 1070(1) modeline göre %78’e varan performans artışına sahip. Hatta GTX 1080 Ti, derin öğrenme ve yapay zeka için tasarlanmış olan 1,200 dolarlık ağabeyi NVIDIA TITAN X Pascal’dan bile daha güçlü.
  • Gelecek nesil bellek mimarisi: GTX 1080 Ti, dünyada Micron Technology firmasına ait gelecek nesil G5X belleğini kullanan ilk grafik işlemcisi. 11Gbps ile 4 kat hızla çalışan 11GB bellek ile tüm modern oyun GPU’larında en etkin bellek bant genişliğini sunuyor ve tüm bunların yanı sıra hızaşırtma için de bol miktarda güç artıyor.
  • Geliştirilmiş FinFET Üretim Teknolojisi: Sektörün en yeni teknolojilerinden biri olan FinFET üretim teknolojisini kullanıyor. Üzerindeki 12 milyar transistör, önceki nesil ürünlere göre çok daha yüksek bir performans artışına olanak tanıyor.
  • Titiz İşçilik: GTX 1080 Ti, buhar odası soğutması ve yüksek hava akımı oluşturan yepyeni soğutma çözümü, 2 kat daha fazla alana dağılan hava akımı, ayrıca son derece verimli 14 dualFET ile 7 fazlı güç tasarımı sunan güç mimarisi ile göründüğü kadar soğukkanlı!
  • Gelişmiş Grafik Teknolojilerine Destek: 4K, VR, NVIDIA G-SYNC™ HDR ve NVIDIA GameWorks™ ile etkileşimli, sinematik deneyimlere inanılmaz derecede yüksek bir akıcılık eşlik ediyor.

Dünya Genelinde  Ön Siparişler 2 Mart’ta başlıyor. 10 Mart Saat: 10:00’dan İtibaren de Satışa Çıkıyor.

GeForce GTX 1080 Ti tabanlı ekran kartları, NVIDIA Founders Edition da dahil olmak üzere, dünya çapında 238 ülke ve bölgede ASUS, Colorful, EVGA, Gainward, Galaxy, Gigabyte, Innovision 3D, MSI, Palit, PNY ve Zotac firmalarının da bulunduğu NVIDIA GeForce Partner Network üzerinden 10 Mart tarihinden itibaren temin edilebilecek. Ön siparişler nvidia.com üzerinden 2 Mart 2017 saat: 08:00 (Pasifik saati) itibarı ile alınabilecek.

Büyük GeForce GTX 1080 Ti Hediye Yağmuru

NVIDIA, bugün yapılan duyuruya istinaden, GeForce Experience Topluluğuna 108 adet 1080 Ti ekran kartı hediye ediyor.  Bu kartlardan birini kazanmaşansı elde etmek için tek yapmanız gereken, GeForce Experience 3.0 sürümünü indirip “GeForce ve NVIDIA’dan en son ödülleri, haberleri ve  daha fazlasını al” seçeneğini işaretlemeniz. Kazananlar 7 Mart tarihinde e-posta aracılığı ile bilgilendirilecek.

İlker Karaş
Strateji oyunlarını sever. Sabaton ve WW2 dediğinizde akan sular durur.

Assassin’s Creed Takipçilerini Mutlu Edecek Yeni Ubicollectible Modelleri

Previous article

İkonik Yılan Oyunu Facebook Messenger İle Geri Döndü

Next article

You may also like

More in Teknoloji