Teknoloji

Philips’in Yeni USB Kenetleme İstasyonlu Ekranı

0

Philips monitörlerinin marka lisans ortağı MMD tarafından piyasaya sunulan 24 inçlik ekran, yeni bir USB kenetleme istasyonlu monitör. Sınırlı bağlantıya sahip ultra-book tarzı cihazlar, esnek iş yerleri ve dinamik kullanıcılar için özellikle uygun olan bu ekran, görüntüyü ve sesi iletir ve İnternete ya da İntranete bağlanır – üstelik bunların hepsini tek bir SuperSpeed USB kablosu ile yapar. Ayrıca üç adet USB 3.0 portu ile bağlanan bir USB aygıtı sayesinde de monitöre bağlı bütün çevre birimlerine erişim sağlar.

Dahili USB 3.0 aygıtı ve Etherneti sayesinde, yenilikçi 241B7QUPEB B ürün grubu ekranı, kullanıcıların diz üstü bilgisayarlarını bağlamalarını ve içeriği zahmetsizce daha fazla alana sahip bir ekrana transfer edebilmelerini sağlıyor. Standart boydaki bir klavye, fare, harici HDD, kamera ve USB sürücüsü gibi çevre birimleri de ekranın USB aygıtına bağlanabilir. Bu, özellikle az sayıda bağlantı noktası olan ultra ince diz üstü bilgisayarlar için kullanışlıdır. Ancak tüketicilerin bağlaması gerekmeyecek çevre birimlerinden biri hoparlörler: Çünkü ekranın kendisinde, kusursuz ses reprodüksiyonu için iki adet dahili stereo hoparlör bulunuyor.

Ekranın kolay bağlantısına müthiş görüntüleme kalitesi, Full HD (1920 x 1080) çözünürlük ve içeriği net ve keskin bir biçimde üretmek için doğru renkler de eşlik ediyor. İleri IPS teknolojisi sayesinde ise bu ekran canlı renklere sahip canlı görüntüleri ve muhteşem görüntüleme açılarını garantiliyor.

24 inçlik, en yeni B ürün grubu ekran, MMD’nin yalnızca tüketicilerin daha üretken olmalarına yardımcı olmayı amaçlayan ekranlar yapmayı değil, aynı zamanda sağlığa uzun dönemde de yarar sağlama sözünü de perçinliyor. 241B7QUPEB modelinde bulunan Philips LowBlue Modu, zaman içinde görmeyi olumsuz etkileyebilen kısa dalga boyundaki mavi ışığı azaltan akıllı bir yazılım teknolojisi kullanıyor. Ayrıca, bu ekranda ergonomik, ayarlanabilen bir de taban bulunuyor. SmartErgoBase taban, ekranın yüksekliğinin ayarlanmasını, 90 derece rotasyonunu, tam olarak istenen konuma eğilip sağa sola döndürülebilmesini sağlıyor. Böylece masa başında yapılan iş için daha iyi bir vücut duruşu sağlamış oluyor.

Üstelik bu kadar da değil – bu yeni ekran insanların daha uzun süre yorulmamaları için daha fazla özelliğe de sahip. Örneğin ekranda LED arka aydınlatmalı ekranlarda daha rahat görüntülemeyi sağlayan parlaklığı düzenleyip titreşimi azaltan bir çözüm olan Flicker-free teknolojisi bulunuyor. Philips’e özel lider SmartImage teknolojisi ise ekrandaki içeriği analiz edip dinamik bir biçimde görüntülerin ve videoların kontrastını, renk doygunluğunu ve keskinliğini optimize ederek üst düzey bir ekran performansı sunuyor.

Philips’in B ürün grubu 241B7QUPEB ekranı, 299 USD tavsiye edilen perakende fiyatından Haziran 2017’de piyasaya çıkacak.

Sennheiser PXC 550 Kulaklık Özellikleri

Ceyda Doğan Karaş
86 doğumlu. Evli, mutlu, Tauren'li. Star Wars, Doctor Who, Yu-Gi-Oh ve Blizzard delisi. 93'ten beri video oyunlarıyla fazla uğraşıyor ve hayatı onların üzerine şekilleniyor. Korku, macera, psikoloji kitap ve animelerine bayılıyor. Koyu Beşiktaş taraftarı ve cosplay organizatörü. Ayrıca cosplay, vazgeçemediği hobilerinden sadece birisi.

Starbucks’tan Cold Craft Lezzetleri

Previous article

Nostaljik Radyolar Sergisi Yeniden Kent Meydanı’nı Süslüyor

Next article

You may also like

Comments

Leave a reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

More in Teknoloji