Teknoloji

Razer’dan Canlı Yayın Yazılımı: Gamecaster

0

Oyuncu ekipmanları ve oyun deneyimini zenginleştiren yazılımlarda dünya lideri olan Razer bir süredir beta’da olan Razer Cortex: Gamecaster’ı yayınladı. Oyuncular için özel olarak tasarlanmış canlı yayın yazılımı Gamecaster sayesinde tüm Razer Cortex kullanıcıları kendi oyun yayınlarını kolaylıkla kaydedip YouTube Live, Twitch ve Azubu’da canlı yayın yapabilecekler.

Oyun yayınları için ihtiyaç duyulan tüm araç ve kurulumlar oyun içinde ve Gamecaster’ın kullanılmadığı zaman kaybolan ve görüşü rahatsız etmeyen ekran paneli üzerinden kullanılabilir durumda. Tuş kısayol kombinasyonları oyuncuların yayınlarını açmalarını, lokal olarak kaydetmelerini, web kamerasının ayarlarıyla oynamalarını ve hatta ekran görüntüsü almalarını bile oyundan kopmadan, oyuna olan odaklarını hiçbir şekilde kaybetmeden yapmalarını sağlıyor.

Razer Cortex: Gamecaster performansı etkileyecek unsurları ortadan kaldırmak için tasarlandı ve bunu sağlamak için de PC kurulum ayarlarına ve internet bağlantısına göre otomatik olarak kendini ayarlıyor. Oyun yayıncıları ayrıca kendi tercihlerine göre ayarlar yapabilir ve en iyi yayın kalitesine ulaşabilirler.

Gamecaster’ın kapalı betasına on binlerce kişi katıldı ve oyun yayıncılarının dört adımda canlı yayına geçebilmelerini sağlayan yazılımın geliştirilmesine yardım ettiler.

Razer’ın kurucu ortağı ve CEO’su Min-Liang Tan şöyle diyor: “Kullanıcılarımızdan çok değerli geri bildirimler aldığımız kapsamlı bir beta sürecinden sonra, Razer Cortex: Gamecaster’ın piyasadaki en gelişmiş yayın yazılımı olduğuna inanıyoruz. Kullanımı kolay bir yayın yazılım çözümü üzerinde çalıştığımız için çok sayıda oyuncudan övgü aldık ve onların yardımlarıyla desteği Gamecaster’ın bu noktaya gelmesinde çok önemli bir unsur oldu.”

Razer Cortex: Gamecaster’ın iki versiyonu var. Her ikisi de, kullanıcı sayısı 11 milyonu aşan Razer Cortex yazılımı içinden indirilebilir. Razer Cortex: Gamecaster’ın ücretsiz versiyonunda oyuncular 720p çözünürlüğe kadar filigransız (yayınlarında logolu watermark olmadan) yayın yapabilecekler. 720p çözünürlüğün üstüne çıkmak isteyenlerin video yayınlarında ise Razer logosu görünecek.

Ücretli Pro lisansı aktive eden kullanıcılar Premium özelliklere erişebilecekler. Yüksek kaliteli ve dış etkenlerden uzak temiz bir yayın için x264 codec kullanabilecekler. Ayrıca ekran açıklamaları ve notlar, ayrıca Twitch sohbet araçları Pro kullanıcılara sunulacak.

Razer Cortex: Gamecaster Pro üyelikler 3 aylık ve 12 aylık lisanslar halinde satılacak. Daha fazla bilgi almak ve Razer Cortex’i ücretsiz indirip denemek için: http://www.razerzone.com/cortex.

İlker Karaş
Strateji oyunlarını sever. Sabaton ve WW2 dediğinizde akan sular durur.

Power Rangers Super Megaforce Oyuncakları Satışa Sunuldu!

Previous article

Kinguin Türkiye Mağazasını Açtı!

Next article

You may also like

More in Teknoloji