Teknoloji

Razer’dan Yeni Ürün: Naga Hex V2

0

Oyuncu ekipmanlarında ve oyun deneyimini zenginleştirmek için tasarlanmış yazılımlarda dünya lideri olan Razer en yeni oyuncu faresini E3’de duyurdu: Razer Naga Hex V2.

Multiplayer Online Battle Arena (MOBA) oyunlar için özel olarak tasarlanan Razer Naga Hex V2, oyun içi verimi en yükseğe çıkarmak amacıyla MOBA oyun tarzı ve önceden kurulu MOBA profilleri için optimize edilmiş 7 tuşlu mekanik baş parmak tekerleği sayesinde, oyun deneyimini en üst seviyede zenginleştiriyor.

Razer ürün geliştirmede eSpor takımlarıyla birlikte çalışıyor. Yeni Razer Naga Hex V2 de eSpor takımları tarafından anında sevildi. Pro League of Legends ekibi Team SKT’nın orta koridor oyuncusu Lee “Faker” Sang-hyeok yeni Razer Naga Hex V2 için şunları söylüyor: “Bu yeni oyuncu faresi MOBA oyuncularının klavye ve fare komutları arasında daha güçlü bir denge tutturmasına yardım edecek. Onların farklı durumlara daha iyi tepki vermelerini sağlayacak. Bu ekstra tuşların yerleşimi sizi yanlış tıklarım düşüncesinden kurtaracak şekilde doğru hamleler yapmanızı sağlayacak.”

Dünyanın en gelişmiş fare teknolojisi, Razer Naga Hex V2’yi daha da güçlü hale getiriyor. 5G, gerçek 16,000 DPI lazer sensör tüm kurulumlar boyunca hareketlere kesin, net ve hızlı olmasını sağlıyor. Çok monitörlü bir PC istasyonunda da 4K ekranda da aynı sonucu alabilirsiniz.

Razer’ın kurucu ortağı ve CEO’su Min-Liang Tan’ın Naga Hex V2 için yorumu şu şekilde: “MOBA sahnesi tüm dünyada en çok izlenen eSpor türü haline geldi ve League of Legends, Dota 2 gibi oyunları pek çok profesyonel spor dalının liglerinden seyirci sayısı anlamında çok daha üstün ve popüler bir noktaya taşındı. Razer bu oyuncular için tasarlanmış ilk farenin üreticisidir ve şimdi o ilk fareyi daha da geliştirip oyuncuların beğenisine sunduğumuz için mutluyuz.”

Razer Naga Hex V2, Razer’ın MOBA oyuncuları için özel tasarlanmış farelerdeki öncü kimliğini devam ettiriyor. Razer “ilk oyuncu faresinin mucitleri” olarak biliniyor. Firma, oyun odaklı ilk fareyi ürettiğinde yıl 1998’di. Razer’ın oyun deneyimini zenginleştirme yönündeki ilgi ve çabası MMO’dan mobile kadar pek çok oyun tarzı için iki elle kullanılanlar ve solaklar için olanlar da dahil özel ürünler üretmesini sağladı.

Razer’ın bu yeni faresi, Naga Hex V2, ayrıca cihazlar arası senkronize edilebilen özelleştirilebilir aydınlatma özelliklerini açan Powered by Razer Chroma™ teknolojisine sahip. Oyuncular 16.8 milyon renk ve efekt çeşitliliği arasından istediklerini seçip kullanabilir. Özel ayarlar Razer Synapse yazılım platformunda yaratılabilir ve Razer Chroma Workshop üzerinden milyonlarca Razer yazılım kullanıcısıyla paylaşılabilir. Oyun içi Razer Chroma aydınlatma profilleri ayrıca pek çok oyuna da entegre. Overwatch, Call of Duty®: Black Ops III ve Blade and Soul bu oyunlardan sadece üçü.

Razer Naga Hex V2 fiyatı:

U.S. $79.99 / EU €99.99

Çıkış Tarihi:

Razerstore.com – 14 Haziran’da sınırlı sayıda çıktı. Dünya çapında Haziran ayında dağıtılacak.

Ürün özellikleri

 • 7 tuşlu mekanik baş parmak tekerleği
 • 14 adet MOBA için özelleştirilmiş programlanabilir tuşlar
 • Kauçuklandırılmış baş parmak grip’i
 • Gerçek 16,000 DPI 5G lazer sensör
 • Eğilimli scroll tekerleği
 • 16.8 milyon özelleştirilebilir renk seçeneğiyle Razer Chroma™
 • Cihazlar arası renk senkronizasyonu
 • Saniyede 210 inch’e kadar / 50 G hızlandırma
 • 1000 Hz Ultrapolling / 1 ms tepkime süresi
 • Sıfır-akustik Ultraslick fare ayağı
 • Razer Synapse
 • 2.1 m örgü USB kablosu
 • Ortalama ebat : 119 mm / 4.68 in. (uzunluk) x 75 mm / 2.95 in. (genişlik) x 43 mm / 1.69 in. (derinlik)
 • Yaklaşık ağırlık: 135 g (kablo dahil)

Razer Naga Hex V2 hakkında daha fazla bilgi almak için: www.razerzone.com/gaming-mice/razer-naga-hex-v2

 

İlker Karaş
Strateji oyunlarını sever. Sabaton ve WW2 dediğinizde akan sular durur.

PlayStation VR İçin Yenilikler E3’te Ortaya Çıktı

Previous article

Enigma, Hisart Tarih ve Diorama Müzesi’nde

Next article

You may also like

More in Teknoloji