Teknoloji

Samsung 960 PRO ve 960 EVO Geliyor

0

Samsung Electronics, Samsung 960 PRO ve 960 EVO katı kal sürücülerini (SSD) tanıttı. 960, V-NAND tabanlı M.2 form faktör SSD’ler, şirketin kategori tanımlı Uçucu Olmayan Bellek Ekspres (NVMe) SSD liderliği üzerine inşa edildi. Güçlü performansı, dayanıklılığı ve kapasitesine ek olarak tamamen yeni ve daha güçlü Samsung Magician yazılım paketi ile Samsung, NVMe dönemine ivme kazandırmaya devam ediyor.

960 PRO ve 960 EVO SSD, tüketici SSD performansı çıtasını yükselten ve de sırasıyla 3500 MB/s ve 2100 MB/s maksimum sıralı okuma ve yazma aktarım hızları sunan yeni kontrol birimi sayesinde kişisel bilgisayar performansını yeniden tanımlıyor. Okuma ve yazma IOPS, 440.000 ve 360.000’da zirveye ulaşıyor. Hem 960 PRO hem 960 EVO, PCIe 3. nesil x4 şerit arayüzünü kullanıyor. Ayrıca etkili bir şekilde yüksek hızlı PCle veriyolu kullanımı sağlamak ve NVMe SSD teknolojisinden tam olarak yararlanmak üzere donanım ve yazılımları optimize edecek NVMe teknik özellikleri ile tamamen uyumlu. Bu yeni nesil profesyonel yüksek performanslı ve dayanıklı SSD’ler, en ağır iş yüklerinde performansı sunmak için Samsung Dinamik Termal Koruma teknolojisini kullanıyor.

Samsung Türkiye Satış Müdürü İsa Tolu, “Samsung, son 30 yılı aşkın süredir olduğu gibi tüketicilerin bellek deneyimi için mümkün olan sınırları zorlamaya devam ediyor. Son olarak V-NAND teknolojimiz ile geliştirilen NVMe-tabanlı depolama ürünler ile çıtayı bir kez daha yukarı çektik ” dedi.

NVMe tabanlı dünyanın en hızlı SSD’si Samsung 960 PRO

Yeni paket tasarımıyla kullanıcılarla buluşacak olan Samsung 960 PRO, dünyanın en hızlı ve en yüksek kapasiteli NVMe tabanlı M.2 SSD’si olarak öne çıkıyor. Samsung V-NAND teknolojisi ile 512GB, 1TB ve 2TB kapasitelerde tüketicilerin beğenisine sunuluyor. 960 PRO, kullanıcıların, kişisel veri ve bilgi depolama ilgili artan taleplerini karşılamak için geliştirilmeye devam ediyor. 960 PRO, 2TB kapasite için 1.2 Petabayta kadar beş yıllık sınırlı garanti ile ek güvenilirlik vadediyor.

Tolu sözlerine şöyle devam etti:

“950 PRO SSD’imizi sunarak geçen yıl NVMe dönemini ayağa kaldırdık. Şimdi NVMe 960 PRO ve 960 EVO SSD’lerin piyasaya sunulması ile Samsung, bir kez daha tüketiciler ve profesyoneller için yeni fırsatlar oluşturan bellek ve çok terabaytlı SSD teknolojisine ivme kazandırıyor.”

Yeni nesil kişisel bilgi işlem performansı 960 EVO

Kullanıcılara yeni nesil kişisel bilgi işlem performansı sunan Samsung 960 EVO; 250GB, 500GB, 1TB olarak raflardaki yerini alıyor. Yeni Samsung Akıllı TurboWrite teknolojisi de 960 EVO ile birlikte ilk kez kullanıcıların karşısına çıkıyor ve sıralı yazma ile okuma hızlarını artırarak sırasıyla 3200 MB/s ve 1900 MB/s tepe değerlerine çıkarıyor. 960 EVO’da okuma hızı 380.000 IOPS’ya, yazma hızı ise 360.000 IOPS’ye kadar ulaşıyor. 960 EVO, 1TB kapasite için 400 terabayta kadar yazmayı kapsayan üç yıllık sınırlı bir garanti ile geliyor.

960 SSDlerin sunduğu endüstri lideri performansına, kapasitesine ve güvenilir garanti güvenceli deneyimine ek olarak Samsung, aynı zamanda bellenim güncellemesi yönetimi dâhil olmak üzere kullanıcıların çeşitli SSD ayarlarını kontrol edebildiği yeni bir kullanıcı arayüzüne sahip. Magician yazılımını da sunuyor.

960 serisi SSDler, Kasım 2016’dan itibaren tüm dünyada piyasadaki yerini alacak. Daha fazla bilgi için www.samsungssd.com adresini kullanabilirsiniz.

İlker Karaş
Strateji oyunlarını sever. Sabaton ve WW2 dediğinizde akan sular durur.

Sonbaharda Tatile Çıkmak İçin En Keyifli 6 Neden

Previous article

Monster Yeni Mağazasına Hazırlanıyor

Next article

You may also like

More in Teknoloji