Teknoloji

Sony Xperia Z5 Ailesi Türkiye’de Tanıtıldı

0

Sony Mobile, yeni amiral gemisi serisi Xperia Z5, Xperia Z5 Compact ve dünyanın ilk 4K ekranlı akıllı telefonu Xperia Z5 Premium’u düzenlediği etkinlikle tanıttı. Merakla beklenen Xperia Z5 ailesinin tanıtıldığı etkinlik, Bond serisinin son filmi Spectre’nin ön gösterimi ile gerçekleşti.

Sony Mobile Ülke Müdürü Tarık Akadetkinlik sonrasında şöyle konuştu: “Sony çok geniş bir ekosisteme sahip, lider bir teknoloji devi. Bu ekosistem sayesinde her modelimizle kendimizi daha da geliştiriyoruz. Yeni amiral gemilerimizXperia Z5 ailesindeSony Alfa kamera mühendisleri ile beraber çalışarak kamera modülümüzü yeniledik. Yine ekosistemimiz sayesinde Xperia Z5 Premium ile dünyanın ilk 4K ekranlı akıllı telefonunu Türkiye’ye getiriyoruz. Sony Mobile ailesi olarak, akıllı telefon sektöründe tüketicilerimize en iyi hizmeti, en ileri teknolojiyi ve akıllı telefondan beklediklerinin fazlasını sunmayı görev biliyor, kullanıcılarımıza eşsiz deneyimler yaşatmayıhedefliyoruz. Yeni ürünlerimizi tanıttığımız bu etkinliğimizde Spectre filminin de ön gösterimini gerçekleştirerek davetlilerimize unutulmaz bir deneyim yaşatmayı amaçladık.”

 

Benzersiz Kamera Deneyimi

XperiaZ5 serisinin tüm modellerinde kamera özelliğini vurgulayan Sony Mobile, 23 megapiksel kameranın0,03 saniye ultra hızlı otomatik odaklama ve 5 kat net görüntü yaklaştırma özelliklerinedikkat çekiyor.Xperia Z5 serisi bu üstün kamera özellikleri ile en güzel kareleri kaçırmadan, kolaylıkla yakalayabiliyor. Bağımsız test sitelerinden DxOMark yaptığı testler sonucunda Sony Xperia Z5 serisininrakiplerini geride bırakarak en iyi kameraya sahip akıllı telefon olduğunu açıkladı.

 

Güç Düğmesine Entegre Parmakizi Sensörü

Xperia Z5 ailesi, güç düğmesine entegre edilen parmak izi sensörü sayesinde, sezgisel tek bir hareketle güvenleaçılıyor.Yeni entegre edilen parmakizi sensörü sahibini adeta tanıyor ve başkalarının cihazı kullanmasına imkan tanımıyor fakatbasit ve tek bir hareketle kolayca kilidi açıyor.

 

Canlı renkler ve modern tasarım

Xperia Z5 beyaz, grafit siyah, altın ve yeşil renk alternatifleriyle her zevke hitap ederken ince ve zarif tasarımıyla dikkat çekiyor. Kompakt tasarımlı telefonları tercih edenler için, Xperia Z5 Compact benzersiz kamera teknolojisi ve kullanım kolaylığı özelliklerini bir araya getiriyor.

 

Üstün performans, iki güne varan pil ömrü ve yenilikçi güç tasarrufu
Xperia Z5, Xperia Z5 Compact ve Xperia Z5 Premium, Qualcomm Snapdragon 810 işlemciden güç alırken 3 GB RAM kullanıyor. İki güne kadar dayanan pil ömrü ile yüksek performans sunuyor.

Dünyanın ilk 4K ekranlı akıllı telefonu: Xperia Z5 Premium
Dünyanın 4K ekranına sahip ilk akıllı telefonu olan Sony Xperia Z5 Premium, 5.5 inç ekranda sunulan 3840 x 2160 piksellik çözünürlük ile 806ppi gibi eşsiz bir piksel yoğunluğuna sahip. Cihaz0,03 saniye ultra hızlı otomatik odaklama ve 5 kat net görüntü yaklaştırma özellikleri olan 23 MP kamerası ile 4K video kaydı gerçekleştirilebiliyor, 4K ekranıyla çektiği 4K videoları yine 4K çözünürlüğünde izleme imkanı sunuyor.Xperia Z5 Premium, krom, siyah ve altın renk seçenekleri ile geliyor.

Xperia Z5 Premium ve Xperia Z5 ailesinin tümünün 32GB dahili hafızaya ek olarak 4K video, film ve resimler için 200GB’a kadar harici microSD kart desteği sunduğu gibiözel Stamina moduyla da şarj sıkıntısını ortadan kaldırıyor.

Eğlencenin sınırları yeniden tanımlanıyor
Xperia Z5 serisi ses teknolojilerindeki uzmanlığı sayesinde Yüksek Çözünürlüklü Ses (HRA) özelliğiyle benzersiz bir müzik dinleme keyfi sunuyor.
Yeni amiral gemileri, PS4 Uzaktan Oynatma5 özelliği ile PS4 konsolunuza erişerek istediğiniz odada en sevilen PlayStation 4 oyunlarını oynamaya olanak sağlıyor.

Sony Xperia Z5 2.499TL, Xperia Z5 Compact 1.999TL tavsiyeedilen satış fiyatı ile Kasım ayı içindeperakende satış noktalarında ve mobil operatörlerde kontratlı tekliflerle; Xperia Z5 Premium ise 2.799 TL tavsiye edilen satış fiyatıile Aralık ayında yine perakende satış noktalarında ve mobil operatörlerde kontratlı tekliflerlesatışa sunulacak.

Xperia Z5 ailesinin tüm özelliklerini aşağıdaki adreslerde bulabilirsiniz:
http://www.sonymobile.com/tr/products/phones/xperia-z5/
http://www.sonymobile.com/tr/products/phones/xperia-z5-compact/
http://www.sonymobile.com/tr/products/phones/xperia-z5-premium/

İlker Karaş
Strateji oyunlarını sever. Sabaton ve WW2 dediğinizde akan sular durur.

Fallout 4 Heyecanı Kinguin’i Sardı

Previous article

Call of Duty: Black Ops III Voidu’da!

Next article

You may also like

More in Teknoloji