Teknoloji

SteamVR Oyunları OSVR’a Eklendi

0

Oyuncu ekipmanları ve oyun deneyimini zenginleştiren yazılımların yanısıra farklı teknolojik alanlarda geliştirmeler yapan Razer, SteamVR oyunlarının OSVR Hacker Development Kit’e entegre edildiğini duyurdu.

OSVR (Open Source Virtual Reality), Razer’ın VR geliştiricisi Sensics ile birlikte yürüttüğü açık kaynaklı bir sanal gerçeklik platformu. Platform ortakları arasında Intel, Visionics, Unigine ve Leap Motion da var. Oyunlar için mümkün olan en iyi sanal gerçeklik deneyimini sunmak isteyen OSVR için bir yazılım platformu da denebilir. Platform, geliştiricilerle oyuncuları tek bir platformda birleştiriyor.

“Herkes için sanal gerçeklik” mottosuyla yola çıkan OSVR’da tüm şemalar ve kaynak kodları herkes için ücretsiz kullanıma açık. Geliştiriciler bu şema ve kodları kullanarak kendi donanım ve yazılımlarını geliştirebiliyor. Bu ekosistemle kullanılan sanal gerçeklik başlığı ise “OSVR Hacker Development Kit” adını taşıyor. Hem OSVR SDK hem de Hacker Development Kit başlığı tüm VR meraklıları, geliştiriciler ve ilgi duyanlar için osvr.org üzerinden 299,99 dolara satılıyor.

 

CES 2016’nın yıldız ürünleri arasında gösterilen, fiyat-performans açısından diğer VR başlıklarından daha avantajlı olduğu yorumları yapılan OSVR’ı daha yakından tanımak için: http://www.razerzone.com/store/osvr-hdk

İlker Karaş
Strateji oyunlarını sever. Sabaton ve WW2 dediğinizde akan sular durur.

American Truck Simulator Maceranız Başlıyor

Previous article

MSN.com’un Yeni Arama Motoru Yandex

Next article

You may also like

More in Teknoloji